Domů

Adopce - Emmanuel Sikuku

Zpět
Číslo dítěte: 41422
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Amel Nanyams, nar. 1977, v domácnosti
Otec: Bonface Kindu, nar. 1973, kovář
Opatrovník: -
Popis situace: Emmanuel Sikuku se narodil 26. 12. 2000 a žije v Tranzoia District, Kitale Matunda, ve vesnici Shangalamwe s rodiči a sedmi sourozenci: Elizabeth Naliaka, David Nyongesa, Stella Nafula, Joan Nasambu, Peter Simiyu, Purity Namalwa a Isaac Wanyonyi (také v programu adopce ID 41416). Emmanuel je druhý nejstarší. Otec pracuje jako kovář a živí desetičlennou rodinu. Matka je v domácnosti. Bydlí v hliněném domku ve dvou pokojích. Jejich měsíčním příjmem je asi 6000 KES (cca 1500 Kč). Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Emmanuel rád hraje fotbal a jezdí na kole. Je zdravý.
Kontakt: Jana Vandírková, jana.vandirkova@adopceafrika.cz, tel. +420777238348

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.