Domů

Adopce - Stevin Andiego

Zpět
Číslo dítěte: 41493
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kisumu Nyemba
Země: Kenya
Matka: Mary Awino, nar. 1962, farmaří
Otec: Charles Ayieko Owino, nar. 1948, nežije
Opatrovník: -
Popis situace: Steven se narodil v roce 2000. Otec zemřel. Chlapec má dalších 6 sourozenců. Žijí jen s matkou na venkově ve 2 místnostech svého hliněného domku, kde vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Steven je zdravý a má rád školu. Chlapec v roce 2022 nastoupil do 4.ročníku střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Chlapec by potřeboval vyšší podporu 5.600 Kč/ 220 EUR za jedno školní období, protože náklady na střední škole jsou vyšší.
Kontakt: Stanislav Švaček, , tel. 721 370 858

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.