Domů

Adopce - Ian Inbwenya

Zpět
Číslo dítěte: 41536
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Nairobi Spring Valley
Země: Kenya
Matka: Judith Amunya, nar. 1979, farmářka
Otec: William Amunya, nar. 1975, farmář
Popis situace: Ian má 3 sourozence: Staršího Briana a mladší Videlis a Waren. Měsíčně mají příjem do rodiny průměrně okolo 5000 ksh (cca 1250 kč). Bydlí v domku s doškovou střechou o 2 místnostech, celkem 6 lidí. Doma vaří na ohni, svítí lampou a vodu berou z pramene. Ian rád hraje fotbal a je zdravý. Pro jeho podporu potřebujeme 5600 CZK/220 EUR na jedno školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.