Domů

Adopce - Agnes Nduta Irungu

Zpět
Číslo dítěte: 41662
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Korogocho
Země: Kenya
Matka: -, farmářka
Otec: Stephen Irmugu Kimeni, nar. 1977, zedník
Opatrovník: -
Popis situace: Agnes žije s oběma rodiči a sourozenci ve slumu Korogocho v Nairobi. Její sourozenci jsou: Wilson, James, Elizabeth. Bydlí s nimi ještě dvě děti z rodiny: Joseph Muturi a Moses, kteří nechodí do školy kvůli nedostatku financí. Dále s nimi žije i babička Agnes Nduta Kimani. Rodina má příjem jen asi 4,000 Ksh (cca 1,000 Kč) na měsíc. Matka je většinu času na venkově, kde se stará o drobné hospodářství. Doma vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu berou z pramene. Agnes ráda hraje fotbal a dělá atletiku. Agness by potřebovala léčit ušní infekci, která se jí objevila poté, co prodělala zápal plic. Dívka ráda pomáhá své matce a ve škole ji nejvíc baví dramatický kroužek. Ráda by se stala zdravotní sestřičkou. V roce 2018 by měla nastoupit do 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr, možná je však (po ověření) i základní platba 2,400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.