Domů

Adopce - Purity Kageha

Zpět
Číslo dítěte: 41752
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť:
Země: Kenya
Matka: Gladys Angote, zemřela
Otec: Thomas Angote, nar. 1969, farmář
Popis situace: Purity chodí na střední školu Itando Polytechnic. Matka jí zemřela v r. 2005, její otec farmaří. Purity má mladší sestru Christine. Měsíčně má rodina příjem asi 3,000 Ksh (cca 750 kč). Bydlí v domku o dvou místnostech, vaří na ohni a svítí petrolejovými lampami, vodu berou z řeky. Purity ráda zpívá a ve škole se snaží. Má problém s okem. V roce 2020 začala studovat na střední škole. Dívka potřebuje podporu ve výši 5.600 Kč/220 EUR za jedno školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.