Domů

Adopce - Francis Tieni

Zpět
Číslo dítěte: 41764
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: - Kilingili
Země: Kenya
Matka: Janet Bulimo, nezaměstnaná
Otec: -, nar. 1972, nezaměstnaný
Opatrovník: -, v domácnosti
Popis situace: Francis žije u babičky, protože matka se rozvedla a otec je ve vězení. Má 5 sourozenců: Siviliano, Wyclif, Jack, Shadrack a Daliance. Měsíčně mají asi 2000 Ksh na živobytí (cca 500 kč). 7 lidí bydlí ve 3 místnostech hliněného domku, vaří na dříví, svítí lampami a vodu berou z jezera. Francis v roce 2021 dokončil střední školu a nyní chce pokračovat ve studiu. Jeho podpora stojí 16.800 Kč/ 660 EUR ročně.
Kontakt: Barbora Sladká, , tel. +420736109704

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.