Domů

Adopce - Annet Adagi Jalenga

Zpět
Číslo dítěte: 50810
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Nairobi Umoja 2
Země: Kenya
Matka: Teresia Gaitano, nar. 1972, švadlena
Otec: Patrick Adagi Adira, nar. 1963
Opatrovník: -
Popis situace: Annet žije s rodiči a třemi sourozenci: Brianem, Elsie a Claris, která je také v adopcí (ID 51045). Příjem rodičů je velmi nízký a nestačí na vše potřebné pro početnou rodinu. Vaří na petrolejovém vařiči, svítí elektřinou a vodu berou z vodovodu. Dívka je zdravá. Dívka ukončila střední školu s velmi dobrým prospěchem (známka C+). Proto byla přijata na universitu Maasai Mara University, kde by měla od září 2018 začít studovat čtyřletý bakalářský kurz Bachelor of Commerce. Dívka má státní podporu, která částečně kryje její studijní náklady. Adopce tohoto dítěte stojí 4,800 Kč/200 Eur za trimestr.
Kontakt: Mirka Mrňáková, mirka.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.