Domů

Adopce - Winta Otieno Ariek

Zpět
Číslo dítěte: 51154
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Siaya
Země: Kenya
Matka: Laviniah Adhiambo, nar. 1984, v domácnosti
Otec: James Ariek Muhor, nar. 1979, opravář kol
Opatrovník: -
Popis situace: Winta se narodil 1.1.2002. Žije s rodiči a 2 mladšími sourozenci (Fidel Castro a Uzee Akin). Měsíčně má rodina příjem asi 2000 Ksh (cca 500 Kč). Bydlí v hliněném domku o jedné místnosti, vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z rybníka. Chlapec má občas žaludeční problémy a vřídky na těle. V roce 2021 Winta studuje 4. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za školní období.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.