Domů

Adopce - Simeyo Nyandera

Zpět
Číslo dítěte: 51156
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Kisumu Siaya
Země: Kenya
Matka: Magiret Akinyi, nar. 1964, farmářka
Otec: Zhomas Omwoyo Anindo, nar. 1950, krejčí
Opatrovník: -
Popis situace: Simeyo se narodil 15.9.2000. Žije s rodiči a má 6 sourozenců: Goreti, Maria, Elizabeth, Catherine, Dolphine a John (řazeno od nejstaršího po nejmladší). Otec je krejčí a matka hospodaří na malém políčku. Měsíčně mají příjem asi 900 Ksh (cca 230 Kč). Bydlí v polohliněném domku, vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Simeyo je zdravý.
Kontakt: Lucie Valtová, , tel. +420 607 861 547

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.