Domů

Adopce - Victor Okumu Omoko

Zpět
Číslo dítěte: 51630
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: Christine Auma Odwory, nar. 1971, prodává koblihy
Otec: George Ouma, nar. 1967, zemřel
Popis situace: Victor se narodil 2.3.1999, v současné době studuje na učilišti na klempíře vozidlových karosérií. Otec zesnul v r. 1999. Matka živí rodinu prodejem koblih. Victor žije ale u babičky, která je farmářka, protože tam blízko chodí do školy. Victor má 3 sourozence: Cynthis, Kennedy a Arnest, který je jeho nevlastní bratr. Žijí v kamenném domku v pronájmu v jedné místnosti, celkem 5 lidí. Doma vaří na dřevěném uhlí, svítí petrolejkou a vodu berou z vodovodu. Victor je zdráv. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví hraní her. Až vyroste, rád by se stal mechanikem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.