Domů

Adopce - John Ndambuki

Zpět
Číslo dítěte: 51704
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Ghitembe
Země: Kenya
Matka: Mwanaidi, nar. 1980, marketing
Otec: -
Opatrovník: -, nezaměstnaný
Popis situace: Johnovi rodiče se rozešli a žije jen s matkou. Bydlí u babičky, protože matka často cestuje a tak nechala Johna u své matky. Matka vydělá asi 18000 Ksh (cca 4500 kč) měsíčně a musí uživit početnou rodinu sama. Všichni bydlí v polohliněném domku ve dvou místnostech v pronájmu. Doma vaří na vařiči a svítí elektřinou, vodu čerpají a nosí z vrtu. John má mladší sestru Fatumu. Chlapec by v roce 2017 měl pokračovat v studiu třetího ročníku na SŠ, ale bohužel ztratil adoptivního rodiče. Pomůže mu někdo dostudovat střední školu?
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.