Domů

Adopce - Fatma Sammy Kahindi

Zpět
Číslo dítěte: 51761
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mombasa Bamburi
Země: Kenya
Matka: Kahindi Salima, nar. 1970, zemřela
Otec: Omar Swaleh, nar. 1968, zemřel
Opatrovník: -, nar. 1950, obchodnice
Popis situace: Rodina žije ve 2-pokojovém, hliněném pronajatém domě, opatrovník je babička dítěte a vzala dítě do své péče po smrti jeho matky. Má sourozence, který také naštěstí chodí do školy. Rodina vydělává průměrně měsíčně čistého 4 000ksh. Používají dřevěné uhlí na vaření, lampu na světlo, vodu z vrtu. Zdravotní stav dítěte je dobrý. Rodině se daří dobře, ale je problém platit oběma dětem školné, protože nevydělává tolik pro své potřeby. Fatma studuje na střední škole a urgentně hledá sponzora, který by jí mohl studia dokončit. Potřebná roční částka činí 16 800 Kč.
Kontakt: Alena Tabet, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.