Domů

Adopce - Sofia Adam

Zpět
Číslo dítěte: 51836
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mombasa Kisauni
Země: Kenya
Matka: -, prodává potraviny a vypomáhá v domácnostech
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -, nar. 1982
Popis situace: Sophia se narodila 27. 9. 1999. Otec zemřel r. 2004. Matka prodává potraviny a dělá domácí práce. Sophia má 2 vlastní a 1 nevlastního sourozence: Yasmin – je také v programu pod č. 51854, Ibra a nevlastní Abdul (nar. 2010). Bydlí v jedné místnosti hliněného domku, který si pronajímají. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu nosí ze studny. Sophia má zdravotní problémy, ale není jisté, co přesně má za problém. Pravděpodobně má nemocná játra.
Kontakt: Pavla Brixí, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.