Domů

Adopce - Cavine Odhiambo Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 51979
Chlapec,
Adoptován
Cavine Odhiambo Ochieng je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist Mixed Boarding School.
Město, čtvrť: - Mfangano Island
Země: Kenya
Matka: -
Otec: -
Opatrovník: -, nar. 1949, bez práce
Popis situace: Kevin žije u babičky, protože rodiče bohužel zemřeli. Má 5 sourozenců, kteří jsou u ostatních příbuzných. Rodina bydlí v hliněném domku, který má dvě místnosti. Vaří na ohni, svítí petrolejkou a vodu nosí z jezera. Chlapec je zdravý. Rád hraje fotbal, čte a je rád ve společnosti svých kamarádů. Ve škole ho baví dějepis, svahilštinu a zeměpis. Chtěl by být inženýrem. Kevin v roce 2020 nastoupil do 3. ročníku střední školy v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu). Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, chlapec potřebuje podporu 5.600 Kč/220 EUR na term.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.