Domů

Adopce - Austin Otieno Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52069
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Otec: Jabes Nyangweso, nar. 1977, rybář
Popis situace: Austin je prvorozeným dítětem v rodině, má ještě mladšího bratra, který se jmenuje Fidel. Maminka už zemřela, poté se o děti staral tatínek. Ten se znovu oženil, ale se svou ženou se rozešli. Austin teď žije u své babičky, která už je hodně stará. Žijí v třípokojovém hliněném domku, na vaření berou vodu z jezera. Svítí petrolejkou a světlo získávají také z malého solárního panelu. Austinovi se ve škole daří dobře a učitelé ho chválí za to, jak pracuje - a to jak ve třídě, tak i mimo ni. Má rád společenské vědy, matematiku a přírodovědně zaměřené předměty. Po střední škole by rád studoval a stal se pilotem. Rád hraje fotbal a jezdí na kole, rád si čte a moc rád je se svými kamarády. V roce 2022 chodí do 3.ročníku střední školy v Komunitním centru Ostrov Naděje (projekt Centra Narovinu),. Adopce tohoto dítěte stojí 5600 Kč/220 Eur za trimestr.
Kontakt: Eva Jedličková, , tel. +420 732 203 196

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.