Domů

Adopce - Roffin Atieno Owino

Zpět
Číslo dítěte: 52445
Dívka,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Nairobi Ngando
Země: Kenya
Matka: Silvia Akinyi, nar. 1979, v domácnosti
Otec: Fredreck Owino, nar. 1975, příležitostné práce
Popis situace: Roffin žije s rodiči a svými třemi staršími sourozenci v Ngando. Má starší sestry Christine (nar. 2002), Anne (nar. 2001) a Clementine (nar. 2000). Její otec živí rodinu příležitostnými pracemi, ale se svým měsíčním příjmem 8,000 Ksh (cca 1,600 Kč) má problém hradit dětem poplatky ve škole. Dívka tak tráví většinu času doma, když se pak může vrátit do školy, negativně to ovlivňuje její školní výsledky, protože jí chybí znalost látky za minulé období. Rodina bydlí v pronajatém domě o dvou pokojích. Jídlo připravují na vařiči, který funguje na dřevěné uhlí, svítí elektřinou a vodu si musí kupovat. Roffin je zdravá. V roce 2018 půjde do 6. třídy základní školy. Adopce tohoto dítěte stojí 2400 Kč/100 Eur za trimestr.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.