Domů

Adopce - Petra Akoth Ouma

Zpět
Číslo dítěte: 52651
Dívka,
Adoptována
Petra Akoth Ouma je v programu adopce od roku 2017 a dnes navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Rusinga Island Rusinga West [Kabade]
Země: Kenya
Matka: Grace Oketch Ouma, nar. 1971, příležitostné práce
Popis situace: Petra je nejmladší ze 7 sourozenců. Jeden bratr má již vlastní rodinu. Otec, který byl jediným živitelem rodiny, zemřel a zanechal děti s matkou. Matčin příjem z příležitostných prací není dostatečný pro zajištění základních životních potřeb rodiny. Měsíční průměrný příjem rodiny je 3200 KES (736 Kč). Všichni členové rodiny jsou na tom zdravotně dobře, kromě matky, která má vředy. Rodina žije v hliněném domku se dvěma místnostmi, používají dřevo na vaření, petrolej na svícení, a pro vodu chodí k jezeru. Kvůli situaci v rodině bylo dítě vybráno na umístění do sirotčince "Ostrov naděje" na Rusinga Island, kde by mělo najít nový domov a začít chodit do školy. (Adopce tohoto dítka je zvýšena na částku 16.800,- Kč/660 EUR ročně, která pokryje kromě nákladů na studium také náklady na ubytování, vychovatelku a jídlo v sirotčinci.)
Kontakt: Jiří Štancl, jiri.stancl@adopceafrika.cz, tel. +420 731 713 099

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.