Domů

Adopce - Godfrey Omondi

Zpět
Číslo dítěte: 53069
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Uyoma-Naya Min Oningo
Země: Kenya
Matka: Pamela Adhiambo Otieno, nar. 1978, v domácnosti
Popis situace: Godfrey se narodil v lednu 2008 a má pět sourozenců. Nejstarší z nich jsou Mercy (1996), Emilly (1999), Linda (2001), Tracey (2004) a Rose (2004). Jejich otec zemřel, a tak se o všechny děti stará matka. Matka nepracuje, aby děti uživila, a tak jsou odkázáni na dobrodince, kteří jim zajistí vzdělání a potřeby. Čistý příjem rodiny činí 4 200 KSH (42 EUR). Tato sedmičlenná rodina žije v hliněném domě, který má pouze tři místnosti. K vaření rodina používá dřevěné uhlí a vodu získává z nedalekého jezera. Na svícení používají petrolejové lampy. Mezi Godfreyho studijní zájmy patří kurzy společenských věd a matematiky. Mezi jeho další záliby patří hraní fotbalu, kopané a volejbalu. Od května 2022 je Godfrey v sirotčinci. Studuje 5. třídu humanistické základní školy Island of Hope. Výdaje v sirotčinci jsou bohužel vyšší než pouze školní docházka, a proto jeho adopce stojí 5 600 Kč/220 EUR za školní pololetí (16 800 Kč/660 EUR za rok). Pomůžete mu získat nový domov a dobré vzdělání?
Kontakt: Markéta Zlá, , tel. +420 724 918 470

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.