Domů

Adopce - Goreti Akinyi Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 40890
Dívka,
Adoptována
Goreti Akinyi Onyango je v programu adopce od roku 2007 a navštěvuje školu Ogilo Seconday School.
Město, čtvrť: Kisumu Ramba
Země: Kenya
Matka: Pamela Onyango, nar. 1965, prodává zeleninu
Otec: Joseph Onyango, nar. 1959, tesař
Opatrovník: -
Popis situace: Gorreti chodí do Ongoro Christian Academy. Má oba rodiče a 6 sourozenců: Willis (je tesař), Chadwik (zedník), Fredrick, Moline, Fethline a Ceril. Příjem rodiny je 16.500 šilinků (cca 4100kč). 9 lidí bydlí ve 4 místnostech v polohliněném domku, doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z řeky. Dívka má problémy se zuby a trpí bolestmi hlavy. V roce 2017 se Goretti narodilo děťátko.
Kontakt: Andrea Augustová, , tel. +420 604 995 079

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.