Domů

Adopce - Winnie Awuor

Zpět
Číslo dítěte: 41321
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kisumu -
Země: Kenya
Matka: Helida L. Owino, nar. 1978, farmářka
Otec: John Bobo Omingo, nar. 1960
Opatrovník: -
Popis situace: Winnie Awuor Omigo se narodila 22. 4. 2000. Otec s rodinou nežije a početnou rodinu živí jen matka, která hospodaří na malé farmě. Winnie má 7 sourozenců, z nichž dva nejstarší jsou již na SŠ a ostatní chodí na ZŠ. Bydlí v polohliněného příbytku o 2 místnostech. Měsíčně má rodina příjem jen 1000 Ksh (250 Kč), což je zoufale málo. Doma se vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu si nosí z řeky. Žijí na venkově ve vesnici Rongo v oblasti Nyaoke. V roce 2022 je Winnie ve 3. ročníku naší střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5600 Kč/220 Eur za semestr.
Kontakt: Jitka Baloušková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.