Domů

Adopce - Naomi Nekesa

Zpět
Číslo dítěte: 41424
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Kitale Matunda
Země: Kenya
Matka: Rose Wafuma, nar. 1980, farmářka
Otec: Francis, nar. 1973, příležitostné práce v polostátním zem.družst.(ACD)
Opatrovník: -
Popis situace: Naomi Wekesa se narodila 20.3.2003 a žije v polygamní rodině v Tranzoia District Kitale, Mandarara s rodiči. Její otec se rozešel s nevlastní matkou Naomi a odešel i od jejích 3 dětí. Naomi má 8 vlastních sourozenců. Otec pracuje v polostátním zem. družstvu, kde má příležitostné práce a matka farmaří. Žijí z výnosů farmy a živí celkem 11 lidí s tím, že měsíční příjem rodiny je asi 5.000 šilinků (cca 1.250 kč). Bydlí ve vlastním hliněném domku. Doma vaří na dříví, svítí petrolejkami a vodu berou z vrtu. Naomi má plísňovou infekci na hlavě, která se jí znovu objevuje (trichoficie). Ráda hraje fotbal a kreslí. V roce 2022 chodí do třetího ročníku střední školy. Její adoptivní rodič bohužel nemůže dál pokračovat v adopci, proto hledáme nového, který by Naomi rád pomohl se školným částkou 5600 Kč / 220 EUR za školní období.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.