Domů

Adopce - Xaverian Musichi Otumba

Zpět
Číslo dítěte: 41793
Chlapec,
Není adoptován
Město, čtvrť: Vihiga Kilingili
Země: Kenya
Matka: Briget Sunday Lubutse, nar. 1970, žena v domácnosti
Otec: Geoffrey Musichi, nar. 1976, drobný farmář
Popis situace: Xaverian Musichi se narodil v roce 2002 v Emakale Village, Kilingili. Otec je drobný farmář. Matka je v domácnosti. Chlapec má sourozence: Centrine Musich, Zinat Omina, Salva Dadir, Saisi Vithengwa a Rose Bujede. Jejich měsíční příjem je 2,000 Ksh (cca 400 Kč). Žijí v polozděném domě. Rodina vaří na ohni, svítí petrolejkou. Vodu na vaření, pití a praní berou z potoka. Jejich příjem nestačí na pokrytí všech životních potřeb a školních nákladů. Chlapec opakoval třidu kvůli slabému prospěchu ve škole. Jeho matka odešla od otce kvůli jeho alkoholismu. Pro maminku je nyní velmi těžké hradit i základní potřeby dětí, proto potřebují podporu. Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví debatní kroužek. Až vyroste, rád by se stal právníkem. Chlapec v roce 2022 chodí do 2 ročníku střední školy. Chlapec by potřeboval základní podporu 5,600 Kč/220 EUR za školní období (16,800 Kč/660 Euro per year).
Kontakt: Bohunka Dusíková, , tel. +420737862145

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.