Domů

Adopce - Abdula Aziz Ngoto Rashid

Zpět
Číslo dítěte: 41847
Chlapec,
Adoptován
Abdula Aziz Ngoto Rashid je v programu adopce od roku 2008 a navštěvuje školu Mwiki Secondary School.
Město, čtvrť: Nairobi Umagara
Země: Kenya
Matka: Mary Macharia, nar. 1975, zemřela
Otec: Rashid Macharia, nar. 1963, občasná práce
Opatrovník: Hannah Wanjeri - babička, drobný obchod
Popis situace: Matka chlapce zemřela, když mu byl jeden rok a staršímu bratrovi rok a půl. Od té doby se o ně stará babička. Otec není psychicky zcela v pořádku a je s dětmi sotva v kontaktu. Žijí v jednopokojovém domku ve slumu v Nairobi. Babička musí prodávat nelegální alkohol, aby uživila rodinu. Taky se stará o dvě děti své druhé dcery, takže celkem o čtyři děti. V roce 2019 je v posledním ročníku základní školy. Od 1. trimestru 2020 (leden) nastoupí na střední školu a bude potřebovat podporu ve výši 5.600 Kč na trimestr (220 EUR/trimestr).
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.