Domů

Adopce - Apollo Omondi Aliwa

Zpět
Číslo dítěte: 51157
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Siaya
Země: Kenya
Matka: Millicent Atieno Ogaja, nar. 1972, farmářka
Otec: -, zemřel
Opatrovník: -
Popis situace: Apollo Omondi chodí na ZŠ Duha Primary. Otec zemřel v r. 2000 a stará se o něj matka. Ta se znovu vdala a má dvojčata Stephena a Lilianu. Dále má ještě vlastní sestru Judith, která chodí do školy. Rodina má příjem asi 1,600 Ksh (400 kč) na měsíc. 5 lidí bydlí v jedné místnosti z hlíny, vaří na dříví, svítí petrolejem a vodu berou z vrtu. Apollo je zdráv.Chlapec rád hraje fotbal a ve škole ho nejvíc baví studium divoké zvěře. Až vyroste, rád by se stal učitelem. V roce 2018 by měl nastoupit do 4. ročníku střední školy.
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.