Domů

Adopce - Nicholas Odongo Awayo

Zpět
Číslo dítěte: 51639
Chlapec,
Naléhavě hledá rodiče
Město, čtvrť: Mbita Kamgere
Země: Kenya
Matka: -, obchodnice
Otec: -, taxikář
Opatrovník: Daniel Awayo, nar. 1979
Popis situace: Nicholas žije s rodiči a sourozenci v jednopokojovém domku, který rodině patří. S výchovou dříve hodně pomáhala babička. Otec vozí lidi na motorce, ale touto prací si moc nevyděla a je pro něj obtížné rodinu uživit. Vaří na dříví, svítí petrolejkou a vodu berou z jezera. Chlapec trpíval krvácením z nosu. V roce 2023 by měl dokončit studium na střední škole Island of Hope. Pomůžete mu získat středoškolské vzdělání? Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 5.600 Kč/220 EUR za trimestr.
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.