Domů

Adopce - Mary Joyline Atieno

Zpět
Číslo dítěte: 51816
Dívka,
Adoptována
Mary Joyline Atieno je v programu adopce od roku 2007 a navštěvuje školu Nyakach Girls High School.
Město, čtvrť: Mombasa Tononoka
Země: Kenya
Matka: -, prodává zeleninu
Otec: -, zemřel
Popis situace: Mary Joyline se narodila 27.12.2005. Chodí do školy Joodon Academy. Její otec zemřel a matka, která prodává zeleninu podél cesty, živí děti a dává je do školy. Je třetí narozená v rodině 5 dětí. První narozený je Raymond, který se narodil v roce 2000, druhá narozená je Lorna v roce 2003 a 4. narozený je Vincent v roce 2007 a poslední je Evaline Echjeng, které jsou 2.5 roku. Příjem rodiny je 4500 ksh za měsíc. Žijí ve dvoupokojovém hliněném domě a matka se kromě sourozenců stará o jedno dítě, které je úplně sirotek. Vodu mají z řeky. Používají dřevo na vaření a petrolejovou lampu na světlo. Mary přišla o svého adoptivního rodiče. Nyní v roce 2019 by měla začít studovat střední školu, školné je 4800Kč na term
Kontakt: Monika Hubičková, , tel.

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.