Domů

Adopce - Flavia Olive Awino Odhiambo

Zpět
Číslo dítěte: 52006
Dívka,
Adoptována
Flavia Olive Awino Odhiambo je v programu adopce od roku 2008 a dnes navštěvuje školu Asumbi girls high school.
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga Island
Země: Kenya
Matka: Dorothy Odhiambo, nar. 1980
Otec: -, nežije s rodinou
Opatrovník: -
Popis situace: Flavia má sestru Ephii Stephany nar. 2004, která chodí na ZŠ. Otec s rodinou nežije a veškerá péče je na matce. S dětmi bydlí ve 3 místnostech hliněného domku. Doma vaří na dříví, vodu si nosí přímo z jezera a svítí petrolejkou. Žijí ve vesnici Luanda v oblasti Kasgunga East Sub Location.
Kontakt: Mirka Mrňáková, mirka.mrnakova@adopceafrika.cz, tel. +420 728 216 230

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.