Domů

Adopce - Viena Belon Ogola

Zpět
Číslo dítěte: 52016
Dívka,
Není adoptována
Město, čtvrť: Mombasa Voi
Země: Kenya
Matka: Susan Akoth, nar. 1982, farmářka
Otec: Jared Ouma Ogola, nar. 1971, farmář
Popis situace: Viena má 3 sourozence: Anita, která je také v adopci pod č. 50271, Reagan má v programu č. 52015 a Claris. Mají polohliněný domek o třech místnostech, kde vaří na dříví a vodu nosí z řeky. Rodiče se ještě starají o další sirotky z rodiny. Hospodaří na malé farmě. Je velmi obtížné obstarat z výnosu políčka vše potřebné a ještě udržet děti na škole. V roce 2020 dívka studuje 3. ročník střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 16,800 Kč/660 Eur ročně.
Kontakt: Petra Augustová, , tel. +420 604 627 800

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.