Domů

Adopce - Clinton Ochieng

Zpět
Číslo dítěte: 52063
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Kisumu Rusinga
Země: Kenya
Matka: Mary Atieno, nar. 1963, obchodnice
Popis situace: Po smrti otce a zhoršení zdravotního stavu matky, žije Clinton nyní se svou starou babičkou, která bohužel již není schopná zajistit mu základní životní potřeby. Rodina se čtyřmi dětmi nemá bohužel dostatek finančních prostředků, aby všechny posílala pravidelně do školy. Chlapec je ve 3. ročníku střední školy, chybí mu tedy 1 rok k dokončení středoškolských studií (stav k 2017).
Kontakt: Hana Jodasová, hana.jodasova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Základní částka na podporu jednoho dítěte činí 7200 Kč (300 Eur) za rok.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.