Domů

Adopce - Delon Hastings Otieno

Zpět
Číslo dítěte: 52095
Chlapec,
Dítě vyřazeno z adopce
Město, čtvrť: Rusinga Island Kisumu
Země: Kenya
Matka: Dorothy Auko, v domácnosti
Otec: Harum Ochieng, nar. 1973, rybaří
Popis situace: Delon se narodil v roce 1999. Má sestru Mary Molvine Achieng (nar. 1998) a další 3 bratry Lowel Odhiambo (nar. 2000), Colfax Ochieng (nar. 2003) a John Stockton Otieno (nar. 2011). Bydlí s nimi ještě další dvě osiřelé děti z rodiny. Společně sdílí 3 místnosti hliněného domku. Otec je rybář a matka v domácnosti. Rodiče se rozvedli před 5 lety a jejich 5 dětí žije s otcem, který jim obtížně zajišťuje alespoň základní potřeby. Dvě děti jsou na střední škole a dvě na základní, Chlapec v roce 2019 nastoupí do závěrečného 4. ročníku střední školy. Vzhledem k tomu, že náklady na studium jsou na střední škole vyšší, byla by vhodná zvýšená platba 4,800 Kč/200 Eur za trimestr.
Kontakt: Hana Jodasová, , tel. +420 777 831 836

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.