Domů

Adopce - Jayden Odhiambo Onyango

Zpět
Číslo dítěte: 53071
Chlapec, 9 let
Adoptován
Dítě z Ostrova Naděje
Jayden Odhiambo Onyango je v programu adopce od roku 2023 a navštěvuje školu Island of Hope Humanist School.
Město, čtvrť: Kamasengre West Ufira
Země: Kenya
Matka: Pauline Akinyi Onyango, nar. 1996, v domácnosti
Otec: Michael Onyango Okoth, nar. 1991, řidič
Popis situace: Jayden se narodil v roce 2015 a je jedináček. Jaydenův otec je řidič, zatímco jeho matka je ženou v domácnosti. Čistý příjem rodiny činí 6 000 Ksh (60 EUR). Tříčlenná rodina žije v hliněném domě, který má tři místnosti. K vaření rodina používá dřevo a vodu získává z nedalekého jezera. Na svícení používají lampy na solární lampy. Vedle Jaydena a jeho matky se jeho otec stará také o babičku, která má srpkovitou anémii, a o strýce. Mezi Jaydenovy záliby patří fotbal a plavání. Ve škole Jaydena baví svahilština a matematika. V roce 2023 by měl Jayden chodit do 2. třídy předškolního vzdělávání v humanistické škole na Ostrově Naděje. Náklady na jeho adopci činí 2 400 Kč/100 EUR za školní pololetí (7 200 Kč/300 EUR za rok). Pomůžete Jaydenovi získat vzděláním, které si zaslouží?
Kontakt: Hana Malenová, , tel. +420777469743

Projekt „Adopce afrických dětí na dálku“ zprostředkovává keňským chudým dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Tento projekt běží již od roku 2002 a pomohl více než 3 500 dětem. Školné na základní škole činí 7200,- (300 EUR) / rok a na střední škole, vysoké škole a v sirotčinci je to 16800,- Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek.

Jak projekt funguje je popsáno v podrobnějších informacích. Pokud již máte vybrané konkrétní dítě z databáze, zde je vysvětleno jak postupovat a „adoptovat“ africké dítě na dálku.

Adoptovaným dětem můžete také zajistit zdravotní pojištění, ve kterém je jim poskytnuta lékařská péče po celý rok.

Součástí projektu je Klub přátel Adopce, v rámci kterého je možné podpořit vzdělání keňských dětí jednorázovými platbami kdykoliv během roku.

Pokud jste „adoptivním rodičem“, zde najdete informace a odkazy „adoptivním rodičům“ doplňující chod adopce.

Fotogalerie a videa zachycují propagační akce na podporu projektu i reportáže z cest do Keni, které zprostředkovávají vzkazy od dětí, předávání dárků i pohled na školy a jejich zázemí.