Domů

Archiv aktualit

Evelina Milfort – Keňa: Ostrov Naděje

6.12. – 21.12. 2017, 3.1. – 31.1. 2018

Českavárna Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5 – Smíchov

Dana Feminová odlétá 6.1. na další pracovní cestu do Keni a opět ji čeká velmi nabitý program:

– schůzky s nairobskou kanceláří a sponzory

– seminář pro dobrovolné koordinátory adopce na dálku a partnerské školy

– pobyt na Rusinga Island v projektu Ostrov Naděje:

 • schůzky s týmem projektu
 • výběrové řízení nových sociálních pracovníků
 • příprava semináře sexuální výchovy
 • rozhovory a schůzky s dětmi
 • přijímání nových studentů do střední školy
 • metodický seminář pro učitele
 • seminář se studenty střední školy Life skills
 • příprava a rozjezd dvouletého projektu klecového chovu ryb podpořeného SlovakAid
 • příprava slavnosti u příležitosti nového školního roku a dokončení střední školy
 • pomoc dobrovolníkům organizujícím pro děti
 • tříměsíční věděcký kroužek v oblasti aplikované fyziky a počítačů
 • čtrnáctidenní olympiádu…

Aktuální informace a fotografie na www.facebook.com/CentrumNarovinu/

Vážení adoptivní rodiče, vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

děkujeme za Vaši podporu, které si velmi vážíme. Přejeme poklidné svátky vánoční a do nového roku hodně radosti, lásky a zdraví.

Těšíme se na další společný rok.

Vaše Centrum Narovinu

1

Přispějte 180,- Kč na provoz kliniky Ostrova Naděje a my Vám jako poděkování pošleme dárek – kalendář Ostrov Naděje 2018.Příspěvek použijeme na nákup léků, zdravotního materiálu a na platy místního personálu. Zdravotní středisko má přes 15 000 registrovaných pacientů, licenci na ambulantní ošetření i hospitalizaci. Funguje 24 hodin denně 7 dní v týdnu a je pro místní nepostradatelným útočištěm.

Více informací na Ostrov Naděje – komunitní centrum na Rusinga Island v Keni.

Částku můžete zaplatit platební kartou nebo převodem na účet (KB-Praha 5, číslo účtu: 19-1460510217/0100, variabilní symbol 900). Nezapomeňte nám napsat Vaši poštovní adresu

Více info na: simona.hertusova@adopceafrika.cz, děkujeme za podporu.
 

1

Seznamte se s příběhem Maureen, díky podpoře nyní studuje univerzitu a ráda by se stala novinářkou. Staňte se i vy součástí jednoho lidského osudu. Podpora vzdělání má smysl!

» 15 let AdopceAfrika.cz
» Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku

Stáhnout Stáhnout video (452 MB)

Děkujeme všem, kteří přispěli na novou kuchyň s jídelnou pro 500 dětí. Sbírka probíhala od února 2016 do října 2017, nyní je budova funkční a plně v provozu. Otevřená terasa se stala zároveň i centrem celého Ostrova Naděje a multifunkčním prostorem pro všechny volnočasové a večerní aktivity.

Stáhnout Stáhnout video (14 MB)

1

Extra platby jsou mimořádné jednorázové platby, které mohou adoptivní rodiče poslat svým dětem mimo platby na školné. Může se jednat o výpomoc rodině v náročné životní situaci, např. formou nákupu jídla, o koupi jízdního kola, notebooku, který studenti využijí při svých studiích, o podporu v rozjezdu podnikání pro ty, kteří už studium dokončili, a další. Počet extra plateb je z organizačních a personálních důvodů omezen (max. jedna platba  na dítě a trimestr) a ověřujeme také jejich potřebnost.

Mark Omondi (ID 41876) studuje na Nairobi Industrial Institute, do školy to má z domova daleko, pěšky to trvá 3,5 hodiny. Chlapec musel vstávat ve čtyři hodiny ráno, aby stihl být ve škole na osmou hodinu, kdy začíná vyučování. Domů se po vyučování dostával až okolo deváté. Mark požádal adoptivního rodiče o jízdní kolo, které by mu cestu do školy zkrátilo. Cesta do školy mu teď trvá jen hodinu, takže má více času si po návratu ze školy domů zpracovat poznámky ze školy a připravit se na další den.

Adoptivní maminka Ruth Akinyi Kipasi (ID 51634) chtěla podpořit soběstačnost Ruthiny velké rodiny – dívka má 8 sourozenců, o které se stará především maminka, protože tatínek je již starý a nemocný. Chtěla rodině pořídit něco, co jim přinese dlouhodobý užitek. Tak dostala rodina dvě krávy, které jim budou pravidelně dávat mléko. Zbytek peněz z extra platby rodina využila na nákup jídla a také krmiva pro dobytek.

Jitka Motejzíková

1

Děkujeme za Vaši online podporu. Příspěvek ve výši 1 143,- Kč jsme tentokrát věnovali na jídlo pro děti z komunitního centra Ostrov Naděje. Součástí projektu je chov ryb a slepic, farma se zeleninou a ovocem… ale zajistit každý den jídlo pro 500 strávníků není stále jednoduché. Předem děkujeme za Vaši další podporu a přízeň.

Více na https://bitly.com/Centrum_Narovinu

 

1

V roce 2014 zahájilo Centrum Narovinu na podporu svých rozvojových projektů v Keni kampaň „Pošli to dál“, v rámci které je možné jednorázovým darem přispět na potřebné konkrétní věci v rámci Adopce afrických dětí - projektu pomoci na dálku nebo komunitního centra „Ostrov Naděje“ na ostrově Rusinga Island.

V nabídce férového obchůdku Centra Narovinu jsou rozmanité dárkové certifikáty v různé finanční hodnotě z celkem tří kategorií:

1) Daruj vzdělání (školní taška, školní pomůcky, učebnice, školné…)
2) Daruj zdraví (běžné lékařské ošetření, specializované vyšetření, porod…)
3) Daruj naději (pro děti sirotčince Ostrova Naděje: moskytiéra, jídlo, knihy, kuřata, matrace…)

Každý tak může podpořit právě tím, co mu dává nejvíce smysl a odpovídá to jeho představě skutečné pomoci. Můžete si například koupit školní učebnice za 500 Kč a v rámci této kampaně je rovnou „Poslat dál“ – tedy poslat je přímo potřebnému dítěti v africké Keni. Vy dostanete certifikát s fotkou učebnic, který stvrzuje váš nákup v dané hodnotě a k němu dostanete jako poděkování originální africký náramek pro štěstí přímo z Keni. Tyto dárkové certifikáty jsou zpracovány graficky tak, že jsou i velmi milým a smysluplným dárkem pro vaše milované či přátele. A zkrátka hodí se vždy, když chcete někomu udělat radost, ale zároveň nechcete utrácet za „blbinky“ a podporovat konzumní způsob života, když chcete udělat krásný čin a někomu na druhé straně světa opravdu smysluplně pomoci.

Od začátku kampaně „Pošli to dál“ až do konce roku 2016 se podařilo vybrat následující částky a použít je pro ty, kdo to nejvíce v tomto období v Keni potřebovali:

1) Daruj vzdělání – 60 150,– Kč
Tato částka byla využita na nákup potřebných učebnic a školních potřeb pro základní a střední školu Ostrova Naděje.
» Fotogalerie

2) Daruj zdraví – 26 200,– Kč
V rámci tohoto programu jsou hrazeny náklady na zdravotní ošetření těm, kteří nemají žádnou jinou možnost uhradit si velmi urgentní zdravotní ošetření. Bohužel takové zdravotní náklady jsou vždy velice vysoké, takže tato částka byla jen malým příspěvkem na záchranu 2 velice malých pacientů – malého Emmanuela z Mombasy a čerstvě narozené Marie Kithy z Rusinga Island. Máme velkou radost, že se i díky tomuto příspěvku podařilo oběma dětem doslova zachránit život a oběma se dnes daří dobře.

Emmanuel z Mombasy – tento krásný chlapec byl nalezen jako čerstvé novorozeně u popelnic v Mombase v lednu 2016 a od té chvíle se o něj stará naše dobrovolná koordinátorka Doris, která ho tam zcela náhodou našla a zachránila ho svou rychlou reakcí. Bohužel na konci roku 2016 onemocněl vážným zánětem střev a po několika dávkách antibiotik a špatné léčbě byl závažně dehydrovaný, podvyživený a se silnými záněty v těle. Jeho závažný stav vyžadoval okamžitou hospitalizaci a dlouhou léčbu na kapačkách a umělé výživě.
» Fotogalerie

Marie Kithy z Rusinga Island – narodila se v naší klinice v Ostrově Naděje a vše vypadalo v pořádku, po několika dnech ale bylo jasné, že výrazně ubývá na váze, protože není schopná přijímat potravu – její trávicí systém nebyl průchozí a správně vyvinutý a potřebovala okamžitou operaci. Náš lékař včas zajistil potřebnou diagnostiku a byla potvrzena střevní atrézie. Podařilo se domluvit rychlou hospitalizaci ve specializované nemocnici v Kisumu, a tak se včasnou operací podařilo zachránit život maličké Marie Kithy – malé sestřičky jedné z našich dlouhodobě „adoptovaných“ studentek.
» Fotogalerie

3) Daruj naději – 21 580,– Kč
Tato částka byla využita na nákup tolik potřebného vybavení pro ubytovny sirotčince Ostrova Naděje – matrací a moskytiér. Protože je ostrov ve Viktoriině jezeře vysoce malarickou oblastí, jsou nové impregnované moskytiéry velice důležité pro ochranu zdraví všech našich dětí – spát pod moskytiérou je v této oblasti přímo nutností.
» Fotogalerie

Děkujeme za podporu dětí v Keni.

Dana Feminová

12.12. OC Chodov Praha
První ze série prosincových workshopů značky KAWAK na podporu Centrum Narovinu proběhne v CLAF Chodov.

Přijďte si vyrobit kompostovatelné ozdoby z recyklovaného materiálu. Dekorativní juta, přírodní peříčka hebká na dotek, voňavé koření, lněné provázky,.. to vše bude pro vás připraveno a pomocnou ruku vám nabídne designérka z KAWAK.

Workshop je vhodný i pro školní děti, můžete nám je svěřit, zatímco se budete rozhlížet po vánoční inspiraci v showroomu CLAF. Vstupné je dobrovolné a úplně celý výtěžek putuje na podporu projektu Centra Narovinu Ostrov Naděje v Keni. Těšíme se na vás!
» Událost na Facebooku

15. – 16.12. SmetanaQ Praha
Přijďte si vyrobit kompostovatelné ozdoby z recyklovaného materiálu. Dekorativní juta, přírodní peříčka hebká na dotek, voňavé koření, lněné provázky,.. to vše bude pro vás připraveno a pomocnou ruku vám nabídne designérka z KAWAK. Jednodušší varianty ozdob zvládnou i děti školního věku.

Na workshop se není třeba hlásit, zaskočte do workshop zóny v rámci korzování po SLOU Fashion Days – Vánoční. Vstupné je dobrovolné a úplně celý výtěžek putuje na podporu projektu Centrum Narovinu Ostrov Naděje v Keni.
» Událost na Facebooku

1

Pátek 8.12. od 18 hod., Činoherní kavárna, Ve smečkách 26, Praha 1
Hudba – africké příběhy – výstava fotografií – benefiční dražba – férový obchůdek

Vybíráme z programu:

 • Setkání s fotografkou Reginou Jäger, autorkou benefičního kalendáře Centra Narovinu Ostrov Naděje 2018
 • Bára Munzarová – herečka a adoptivní maminka chlapce v Keni, písničky a básničky s vánoční tématikou. Na klavír ji doprovodí Klára Mašátová
 • Justin Svoboda – herce, moderátora a adoptivní tatínek chlapce v Keni, africké příběhy se symbolickou benefiční dražbou afrických předmětů
 • bubenická show Papise Nyass

Výdělek večera podpoří komunitní centrum Ostrov Naděje v Keni, které denně navštěvuje 500 dětí. Jeho součástí je mateřská, základní i střední škola, sirotčinec, klinika, vzdělávací centrum a farma.

Konkrétně podpoříme provoz kliniky Ostrova Naděje – nákup léků, zdravotního materiálu a platy místního personálu. Zdravotní středisko má přes 15000 registrovaných pacientů, licenci na ambulantní ošetření i hospitalizaci. Funguje 24 hodin denně 7 dní v týdnu a je pro místní nepostradatelným útočištěm…

» Benefiční kalendář Ostrov Naděje 2018 si můžete prohlédnout zde.

Zapojili jsme se do sbírky oblečení, hraček a sladkostí pro dětský domov ve válečné zóně Ukrajiny – v Donbase.

Pokud byste chtěli darovat některé z těchto věcí, můžete je přinést do Centra Narovinu (Sokolská 32, Praha 2) každý všední den od 9 do 17 hod až do úterý 12.12. 2017.

Situace v těchto dětských domovech je katastrofální, a protože je obtížné vozit oblečení i hračky do Keni, budeme rádi, když můžeme pomoci i jinde. Sbírku navíc pořádá náš dobrovolník, který byl před několika lety na naší klinice na Ostrově Naděje v Keni.

Předání věcí na Ukrajině bude nafoceno a fotografie budou vystavené na Facebooku.

Děkujeme a přejeme klidný předvánoční čas.

Za Centrum Narovinu
Lenka Čumpelíková

19.00 Městské kulturní středisko
Výtěžek koncertu bude věnován na podporu BH – Nemocnice Vimperk a Centra Narovinu. V rámci konceru proběhne také výstava fotek z africké Keni a charitativní prodej keňských výrobků.

» Událost na Facebooku

SlovakAid podporuje komunitné centrum Ostrov Nádeje v období september 2017 – september 2019

V súlade so Stratégiou SR pre rozvojovú spoluprácu s Keňskou republikou na roky 2014-18 a Agendou 2030 projekt podporuje trvalo udržateľný a spravodlivý sociálno-ekonomický rozvoj obyvateľov izolovaného ostrova Rusinga v západnej Keni v sektore poľnohospodárstva, konkrétne rozvoja rybolovu.

Rozvojový problém – ostrov Rusinga je jeden z najväčších ostrovov na Viktóriinom jazere s populáciou okolo 30.000 obyvateľov, z ktorých asi polovica sú deti do 15 rokov. Táto veľmi chudobná oblasť v západnej Keni má jednu z najvyšších úmrtností v krajine, následne na to veľké počty sirôt. Ostrov je silne zasiahnutý výskytom malárie, HIV/AIDS, brušného týfusu, TBC, parazitických a ďalších ochorení. Rybárstvo na jazere je hlavnou ekonomickou aktivitou v oblasti.

Cieľom projektu je zlepšenie kvality života obyvateľov ostrova Rusinga, posilnenie ekonomickej a potravinovej bezpečnosti existujúceho komunitného centra prostredníctvom podpory ekonomických aktivít v sektore chovu rýb. Súčasne sa projekt zameriava na problematiku vysokej prevalencie HIV/AIDS.

Projekt podporuje trvalú udržateľnosť existujúceho komunitného centra na ostrove, ktoré sa postupne rozširuje od r. 2003. Komunitné centrum má na ostrove dôležité postavenie, poskytuje kvalitné vzdelávanie pre spolu 400 detí a mladých ľudí vrátane sirôt, zabezpečuje zdravotnú starostlivosť, osvetu, informovanosť komunity. Jeho súčasťou je materská, základná a nová internátna stredná škola, sirotinec a zdravotné stredisko s 24h prevádzkou. V komunitnom centre bude založená farma na chov rýb na Viktóriinom jazere, centrum sa nachádza priamo na brehu jazera, kde budú osadené plávajúce klietky pre spolu 260 tisíc rýb tilapia, zisk z produkcie bude finančne podporovať prevádzku komunitného centra vrátane kliniky, časť produkcie bude podporovať potravinovú bezpečnosť.

Oblasť Homa Bay má najvyšší výskyt HIV/AIDS pozitívnych ľudí v Keni (až 26%), prevalencia na HIV/AIDS v Keni je stabilná na úrovni okolo 6% za posledných 5 rokov. Hlavnými faktormi podporujúcimi šírenie HIV/AIDS v oblasti sú: chudoba, kultúrny a sexuálny prístup a správanie, sieť rybárskeho priemyslu, faktory súvisiace so životným štýlom, správanie v oblasti zdravotného rizika a problémy súvisiace so vzdelávaním. Odvetvie rybolovu je spájané s javom nazývaným „Jaboya“, v preklade to znamená, že muži (rybári alebo sprostredkovatelia) zneužívajú ženy obchodujúce s rybami výmenou za sex, tento koncept je tiež používaný na lákanie mladých a neplnoletých dievčat – sex ako výmena za ryby, ktoré oni ďalej môžu predávať a získať peniaze.

V oblasti je veľmi vysoká prostitúcia. U mladých ľudí absentuje znalosť problematiky, naša škola má niekoľko neplnoletých matiek. Súčasťou projektu je realizácia 1-ročného seminára so zameraním na sexuálnu výchovu a plánovanie rodičovstva pre študentov strednej školy v komunitnom centre. Seminár zabezpečí zvýšenie informovanosti najohrozenejšej skupiny a trvalé zavedenie tém sexuálnej výchovy a plánovania rodičovstva na strednej škole do vyučovacieho predmetu Life Skills.

Miriam Lišková

Projekt je realizovaný z prostriedkov oficiálnej rozvojovej pomoci Slovenskej republiky, SlovakAid.

 

1
Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme Kena, Carol, Irene a Mercy
Farma na chov rýb na Viktóriinom jazere
Školní projekt adopce na dálku
Herečka Bára Munzarová podporuje projekt AdopceAfrika.cz
Co může mít vliv na výsledky dětí v keňských školách?
Příklady zajímavých extra plateb
Klub přátel adopce
Dárkové certifikáty „Pošli to dál“ pomáhají dětem v Keni
 

Aktivně organizujeme projekty podporující odstranění chudoby… Jedním z nich je program adopce na dálku, který podporuje vzdělání dětí v Keni. Změňte i vy jeden smutný dětský příběh ve šťastný.
Má to smysl! 15 let AdopceAfrika.cz

Mění adopce na dálku opravdu jejich životy? Zeptej se Charlese!

Stáhnout Stáhnout video (213 MB)

» Video: Mění adopce na dálku opravdu jejich životy? Zeptej se Charlese! (30 sekund)

Letošní novinkou a tipem na originální dárek je BENEFIČNÍ KALENDÁŘ OSTROV NADĚJE 2018.

Dobrý den, rádi bychom Vám nabídli vánoční dárky s příběhem, které realizujeme již třetím rokem. Originální dárky Férového obchůdku udělají radost Vašim nejbližším, zaměstnancům, firemním partnerům i dětem v Keni.

Nabízíme dárkové balíčky v různých hodnotách i provedení, v celofánovém sáčku nebo v papírových krabicích s dřevitou vlnou. Standardní balíček obsahuje férovou kávu a čaj z Keni, které jsou dovezeny přímo bez prostředníků. A také výrobek z mastku, který pochází z výrobní dílny Ostrova Naděje.

Letošní novinkou a tipem na originální dárek je BENEFIČNÍ KALENDÁŘ OSTROV NADĚJE 2018. Fotografie Reginy Jäger nafocené v lednu 2017 přibližují každodenní život v komunitním centru Ostrov Naděje, výdělek podpoří děti z projektu. V našem e-shopu bude k dostání od listopadu za 220,- Kč.
 I letos rádi připravíme další balíčky na míru podle Vašich představ s různými druhy výrobků nebo dárkových certifikátů. A samozřejmě rádi připravíme jen jednotlivé balíčky kávy a čaje – 100 g, 200 g, 250 g, mastkové zboží jako jednotlivé dárečky například do tomboly nebo k Vašemu dalšímu zboží…

Jaká je férová káva a čaj? Férová káva je velice kvalitní 100 % arabica, tato má jeden z nejvyšších možných stupňů v certifikaci Coffee Board of Kenya. Férový čaj z Keni je kvalitní černý čaj. Díky ideálním klimatickým podmínkám, v nichž roste, je obecně pokládán za jeden z nejkvalitnějších na světe. Více detailních informací přílohou.

Kdo vyrábí mastkové zboží? Hrubě otesané výrobky jsou ručně vyrobeny kameníky kmene Kisi z oblasti vesnice Tabaka. Tito kameníci vyškolili ženy z naší komunity na ostrove Rusinga, jak vše dále opracovat, vyhladit, nabarvit, nadekorovat a naleštit. Dílna podporuje soběstačnost a trvalou udržitelnost projektu. Nakoukněte s námi do výrobní dílny.

Kam směřuje výdělek? 100 % výdělku přímo podporuje rozvoj komunitního centra Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni. Komunitní centrum Ostrov Naděje má mateřskou školku, základní i střední školu, sirotčinec a zdravotní středisko, které se stará každý den už o více než 500 potřebných dětí a 15 000 pacientu komunity ostrova Rusinga Island. Více informací k projektu.

Přílohou je více detailních informací ke kávě, čaji i cenách dárkových balíčků.
Neváhejte nás kontaktovat. Rádi sdělíme více informací a navrhneme tu nejlepší variantu právě pro Vás!

Pokud víte o někom, komu by se tato nabídka líbila, budeme moc rádi za přeposlání.
Předem děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na spolupráci.

Krásné podzimní dny,
Simona Heřtusová

Centrum Narovinu
Simona Heřtusová
mobil 608 301 270

Sokolská 1802/32, Praha 2, 120 00
simona.hertusova@adopceafrika.cz
www.adopceafrika.cz
www.facebook.com/CentrumNarovinu

1

Prodejní stánky Centra Narovinu – Přijďte si nakoupit vánoční dárky!
Rádi se s vámi potkáme při těchto příležitostech:

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
– BRNO – neděle 12.11., Kongresové centrum BVV
– PRAHA – sobota 25.11. a neděle 26.11., Clarion Congress Hotel Prague ****
Více informací na www.kolemsveta.cz, https://www.facebook.com/events/228386294318349

Základní škola Výskytná nad Jihlavou
čtvrtek 23.11., od 16 do 18 hod.
Přednáška – beseda, workshop s africkou tématikou pro dospělé, africké tržiště

Ladies Night Klánovice
čtvrtek 30.11. od 18 hod., Nová Beseda – Slavětínská 120, 190 14 Praha 9 – Klánovice
Více informací http://kcnovabeseda.cz/program/dalsi-akce/ladies-night4/

Mikuláš s Prahou 4
úterý 5.12. od 14 do 18 hod. Obchodní centrum Arkády Pankrác
Zábavné odpoledne s vánočními workshopy, chráněnými dílnami, vánoční fotobudkou, vystoupeními dětí…

Vánoční trhy ČSOB
středa 6.12. od 10 do 15 hod.
Radlická 333/150, Praha 5

Winter Market
sobota 9.12., 10 – 15 hod., Park Lane International School, Valdštejnská 151, Praha 1
Více informací www.parklane-is.com
Winter Market 2016 https://www.youtube.com/watch?v=kz6H7ICONLY

Dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy fotografií Eveliny Milfort z Ostrova Naděje v Keni a to ve čtvrtek 23.11. 2017 od 19:00 hodin do galerie SmetanaQ na adrese: Smetanovo nábřeží 334/4, 110 00 Staré Město.

Během vernisáže se bude podávat keňská káva, kterou dovážíme a po úvodním slovu fotografky a ředitelky organizace Dany Feminové proběhnou projekce videí z Ostrova Naděje. Na výstavě bude k zakoupení zboží z našeho e-shopu a výtěžek z prodaných fotografií bude autorkou věnován na projekty organizace Centrum Narovinu. Výstava bude v galerii k vidění do 1.12. 2017.

Těšíme se na Vás.

Spojení MHD:
tram. číslo: 1, 2, 17, 18, 25 do zastávky „ Národní divadlo“
či tram. číslo: 2, 14, 17, 18 do zastávky „Karlovy lázně“

Možnosti parkování s vozem:

Zóny placeného stání MČ Praha 1:
Cena: oranžová zóna 40,- Kč/hod.
Cena: zelená zóna 30,- Kč/hod.

Parkoviště Národního divadla
Adresa: Ostrovní 1, Praha 1.
1.–8. hodina od zahájení parkování: 50 Kč/za 1 hodinu parkování. Každá další hodina: 20 Kč/za 1 hodinu parkování.

Parkoviště Alšovo nábřeží
Adresa: Alšovo nábřeží, Praha 1
Cena: 50 Kč / hodina
V docházkové vzdálenosti leží: Koncertní sál Rudolfinum (cca 100 m)

1

Hledáme nové lidi pro náš tým dobrovolníků, především koordinátory projektu „Adopce afrických dětí“ a „Komunitní centrum Ostrov Naděje”, překladatele do AJ, dobrovolníky na zajištění výstav a propagaci projektů, zpracování videí, administrativní výpomoc, specialisty na propagaci na internet…

Dozvíš se zajímavé informace z oblasti rozvojové spolupráce a o projektech, které kladou důraz na trvalou udržitelnost a aktivní přístup při práci s místními komunitami, mají citlivý přístup ke kulturním odlišnostem a respekt k různorodosti. Seminář probíhá aktivní formou.

Kurz vede Dana Feminová – zakladatelka a ředitelka Centra Narovinu
Přihlášky a dotazy: dana.feminova@adopceafrika.cz – mobil: 777 711 911

Hlavní témata na programu semináře:

 • představení všech účastníků a představení Centra Narovinu
 • téma dobrovolnictví – vnitřní motivace a očekávání
 • témata rozvojového světa a především Afriky (rozvojové cíle tisíciletí, MDG´s, SDG´s)
 • rozvojová spolupráce x humanitární pomoc – kontext, globální souvislosti, kritické myšlení
 • rozvojové projekty v Africe – hlavní chyby a charakteristiky úspěšného projektu
 • trvalá udržitelnost projektu
 • projekty Centra Narovinu (Adopce afrických dětí, komunitní centrum Ostrov Naděje, Programy pro školy a partnerství mezi školami)
 • možnosti zapojení dobrovolníků v ČR, na Slovensku a v Keni

Formy aktivit:

 • promítání fotek a videí, komunitní kruh, brainstorming, globální rozvojové hry, diskuse

Organizační detaily:

 • seminář bude začínat v 10:00 a končit v 17:00
 • registrace účastníků mezi 9:30 a 9:50 v Centru Narovinu – Sokolská 32, Praha 2 (kousek od metra I.P.Pavlova)
 • k dispozici bude občerstvení v podobě kávy, čaje, vody, ovoce, sušenek…
 • oběd vyřešíme návštěvou některé z blízkých restaurací (tedy každý si bude platit oběd za sebe sám)
1

Přátelé, srdečně zveme na první listopadovou benefiční akci do Kutné Hory... K dispozici bude i náš Férový obchůdek, kde si můžete nakoupit vánoční dárky (káva, čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty a balíčky, tašky, trička...). Těšíme se na setkání v neděli 5. listopadu

Zajímá vás rozvojová problematika a chcete získat zkušenosti s fungováním neziskové organizace? Jste komunikativní, kreativní a rádi se učíte novým věcem? Není pro vás překážkou komunikace v angličtině a práce na počítači? Tak právě vám nabízíme stáž v naší organizaci...

Nabízíme stáže pro vysokoškolské studenty zabývající se problematikou rozvojové spolupráce

Centrum Narovinu je obecně prospěšnou společností, která vznikla v roce 1995. Hlavní náplň činnosti Centra Narovinu představují v současné době projekty zahraniční rozvojové spolupráce a globální rozvojové výchovy. Spolupracuje na kampani Česko proti chudobě.

Všechny projekty jsou vedeny s velkým důrazem na dlouhodobou udržitelnost, podporu soběstačnosti, přechod od pasivního přístupu k aktivnímu převzetí zodpovědnosti a využívání vlastních možností.

Dalším cílem je rozvoj dobrovolnické práce v oblasti rozvojové spolupráce.

Hlavní projekty Centra Narovinu:

 • Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku
 • Komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island / Keňa
 • Voda pro Kauti / Keňa
 • Miniobchůdek Afrika v duchu "Fair Trade"
 • Projekt Afrika nevšedníma očima – programy ve školách a pro veřejnost
 • Kurzy "Dobrovolníci pro pomoc Africe"
 • Partnerský program mezi českými a keňskými školami
Délka stáže: dle dohody
Místo: Sokolská 32, Praha 2 (metro I.P. Pavlova)
Pracovní doba: dle dohody, nástup možný ihned

Náplň práce:

 • Administrativa projektu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku
 • Pomoc s administrativou a správou Férového obchůdku / e-shopem
 • Propagace (organizace benefičních a prezentačních akcí, pomoc s materiály, internetová média - facebook, youtube...)
 • Fundraising (příprava prezentací pro sponzory, vyhledávání kontaktů, rozesílka e-mailů)
 • Projekt Ostrov Naděje (přípravné práce k realizaci projektů - vyhledávání kontaktů, ověřování a zjišťování informací, příprava rozpočtů...)
 • Pomoc s přípravou tištěných materiálů (vyhledávání informací, tvorba prezentačních materiálů a článků, korektury...)

Požadavky:

 • Výborná znalost anglického jazyka
 • Zájem o rozvojovou problematiku (studium VŠ souvisejícího oboru výhodou, nikoliv však nezbytnou podmínkou).
 • Komunikativnost, pečlivost, organizační schopnosti, chuť pracovat a učit se, přátelská a týmová osobnost.
 • Dobrá znalost práce s PC (MS Office, tvorba databází...)

Nabízíme:

Stáž je neplacená, nabízíme však:

Získání praktických znalostí s fungováním neziskové organizace v oblasti rozvojové spolupráce.

Reference a potvrzení o praxi.

Příjemné pracovní prostředí a malý kolektiv.

Přihlášky prosím posílejte Lence Čumpelíkové, e-mail: lenka.cumpelikova@adopceafrika.cz,
mobil 732 203 196, www.adopceafrika.cz

Děkujeme všem adoptivním rodičům, dětem z programu a dobrovolníkům za jejich hluboké příběhy, které nám poslali. Moc si vážíme Vaší pomoci. Mezi adoptivní rodiče patří například také Bára Munzarová, Jitka Ježková, Marcela Březinová nebo Filip Rajmont. Přečtěte si příběhy 15 let AdopceAfrika.cz nebo si prohlédněte fotogalerii na facebooku. Má to smysl, pošlete to dál!

1

Při příležitosti Dne Afriky 25.5. začala kampaň silných příběhů Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku. Každý den zveřejníme jeden příběh adoptivních rodičů, dětí z programu a dobrovolníků. Kampaň zakončíme v neděli 18.6. multikulturním festivalem Narovinu Afrika Fest na lodi Cargo na pražské Náplavce, symbolicky při příležitosti Dne Afrického dítěte, který se slaví 16.6. Má to smysl každé dítě na této planetě si zaslouží příležitost na důstojný život!

» Příběh Maureen

» Herečka Bára Munzarová podporuje projekt AdopceAfrika.cz

» Dvacetiletá Franciscah Ayako Amwai popisuje zkušenost s programem

» Cesta na Ostrov Naděje a návštěva adoptivního syna Cindyho

» Příběh dlouhý 15 let

» Adoptivní rodiče Petra a Radek dostali od své Belindy video pozdrav

» Díky projektu jsem se necítila zapomenuta

» Projekt řeší nejen vzdělání, ale také zdravotní a sociální potřeby

» Projekt mě hodně změnil, změnil můj život a velmi mi pomohl

» Vážíme si toho, že jsme v projektu již tolik let stále společně

» Setkání s adoptivním rodičem je vždy velkým zážitkem. A to nejen pro adoptované dítě...

» Klub „Adopce na dálku Susan a Simona“ na Fleru

» Adopci na dálku jsem začala na vysoké škole v roce 2002

» Phaustinini rodiče pojmenovali svou další dceru Vivian Lenka

» Moje cesta k adopci

» Adoptivním rodičem a koordinátorem adopce v jedné osobě

» Chtěly jsme podat pomocnou ruku – v dobrém i zlém

» Příběh Davida a lékařky Zuzany

» Kromě vztahu adoptivní rodič – adoptivní dcera jsme se stali přáteli a kamarády

» Mami Magdaleno, vždy si pamatuj, že Tě Rose upřímně miluje

» Zkušenosti za 15 let projektu by daly na velkou knihu

» Příběh Jenipher – Pomoci takto někomu, to není jen dávání dárků, ale vzdělání pomáhá člověku dojít dál

» Dobří lidé stále žijí a to je bezva zjištění!

» Školní projekt Adopce na dálku

» Dávať viac než brať a pomoc druhým

» Díky projektu jsem získala respekt k sobě samé

» Z tehdy pětileté Klarunky je nyní překrásná dvacetiletá sebevědomá žena. Má svého přítele, dělá školu, která ji baví a prožívá důstojné mládí.

» Příběh Simona

» Dostáváme ten nejdůležitější klíč v životě, a tím je vzdělání

» Důležité je spolupracovat s komunitou a společně s nimi vytvářet nový lepší život v místě, kde jsou doma

» Faith, Grace, Diana a Sabina, to jsou čtyři mladé slečny, které si plní své sny...

» Jsme rádi, že se můžeme starat o děti z naší komunity

» Byli jsme jedni z prvních, kteří smlouvu o adopci uzavřeli

» Chtěla bych tímto všem v Centru Narovinu poděkovat

» Příběh Vinnie a její pětileté dcerky

» Příběh Vivien

» Najděte 5 rozdílů...

» Příběh Marie a Davida

» Alice ze slumu Korogocho

» I love You Mirka

» Příběh Viktora

» Příběh Derricka

1

Victor z Keni, který prošel programem adopce na dálku, navštívil v červenci své adoptivní rodiče a přátele, se kterými je stále v kontaktu. Na setkání přišla také Česká televize a Český rozhlas.
Reportáž České televize v Událostech.
Reportáž Českého rozhlasu v odpoledním Radiožurnálu.
» Příběh Viktora

Nahlédněte do výrobní dílny Ostrova Naděje, kde se hrubě otesané mastkové výrobky opracovávají, obarvují a dekorují. Férový obchůdek, to je přímý dovoz zboží z Keni bez prostředníků – káva, čaj, mastkové výrobky, šperky, náušnice, výrobky ze dřeva, kovu... A také dárkové certifikáty a balíčky, tašky, trička, odznáčky. Nechte se inspirovat na dárky pro Vaše blízké, firemní partnery či zaměstnance... 100 % výdělku podporuje komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island.

Děti z českých škol poslaly do Keni krásná přáníčka a vybarvené pohledy 15 let AdopceAfrika.cz. Děkujeme základním školám Dačice, Praha 5 Barrandov, Opava, Plzeň, Řečany nad Labem, mateřské škole Vlkava a DDM Mnichovo Hradiště. Těšíme se, jaké odpovědi přijdou z partnerských keňských škol... Více k programu Afrika nevšedníma očima ve školách nebo ve fotogalerii.

1

Děkujeme, že na nás myslíte při svých nákupech na internetu. Podpořit nás můžete jedním klikem v internetovém projektu Givt.cz, který nestojí žádné peníze navíc. Nainstalujte si jednoduché rozšíření Vašeho prohlížeče, díky kterému už nikdy při nakupování nezapomenete na GIVT. Kdykoliv navštívíte e-shop, na kterém je možnost nákupu přes GIVT, aplikace Vás na tuto možnost upozorní.

Victor prošel programem Adopce afrických dětí – projektem pomoci na dálku. Nyní přijel navštívit své adoptivní rodiče, se kterými udržuje i nadále kontakt.

Úterý 25. července v 11 hod.
Centrum Narovinu, Sokolská 32, Praha 2 (metro I. P. Pavlova)

Povídání o životě v Keni, projektu adopce na dálku s Victorem Odhiambo a adoptivním rodičem promítání keňská káva a čaj

Victor pochází ze slumu Kibera. Díky podpoře úspěšně dokončil vysokou školu. Během studií adoptivní rodič Victora navštívil v Keni. Dnes má Victor v Keni práci a vlastní rodinu. Jako poděkování pojmenoval svého syna po adoptivním rodiči.

» Jeho příběh si můžete poslechnout zde.

Mezi adoptivní rodiče patří například také Bára Munzarová, Jitka Ježková, Marcela Březinová nebo Filip Rajmont.

Bára Munzarová o projektu řekla: „Žijeme v chaotické době. Jsme denně ve zprávách masírováni obavami a strachem z blížících se celosvětových katastrof, obavy z terorismu, z islámu jsou mám předkládány místo snídaně, oběda, či večeře velmi mohutně, snad až populisticky a účelově. Rozhodla jsem se svobodně, sama za sebe, že chci žit ve světě beze strachu a bez paniky. A jak jinak začít, než po malých krůčcích obracením chaosu, celospolečenského strachu a negativních nálad ve věci dobré, nápomocné a pozitivní. S každým dopisem od mého adoptovaného chlapce, který prosperuje, roste, je zdravý a tím pádem může zažívat trochu toho běžného životního štěstí, které my u nás všichni pokládáme za samozřejmou věc, s každým jeho děkovným řádkem se mi po celé duši vždy rozleje dobrý pocit a plně jasné přesvědčení, že alespoň malinko pomoci může každý z nás. A když to nejde finančně, tak alespoň šířením povědomí o tomto ojedinělém a báječném projektu."

» Celý příspěvek

» Příběhy dalších adoptivních rodičů, dětí z programu i dobrovolníků

Slavíme 15 let zkušeností projektu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku. A říkáme ano, má to smysl!
Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme Danu a Simonu
Nesnáze těhotných dívek v Keni
Silné lidské příběhy adoptivních rodičů, dětí i dobrovolníků
Návštěva Christine
Přispět můžete i jednorázovými příspěvky do Klubu přátel Adopce
Osmisměrka
Ostrov Naděje na Rusinga Island
 

Rádi se s vámi potkáme v ZOO Dvůr Králové, kde budeme o víkendu 22. – 23. a 29. – 30. července na festivalu Africa Live.

Těšit se můžete na bohatý program a my doplníme Férovým obchůdkem a workshopy s africkou tématikou pro děti i dospělé. Zastavte se za námi ☺

Rádi bychom Vás pozvali na další přátelské setkání Centra Narovinu v úterý 27.6.2017. Tentokrát v podobě pikniku na Vyšehradě. Sejdeme se v 18:00 na trávníku před kavárnou Café Citadela (Staré Purkrabství). Setkání je plánované přibližně na dvě hodinky.

Deku a případně něco dobrého s sebou. Pokud tomu počasí nedovolí, budeme v kavárně. Těšit se můžete na povídání o projektech, příběhy z Adopce na dálku, workshopy (pokud budete chtít) a nějaké to předprázdninové překvapení.

Žijeme v chaotické době. Jsme denně ve zprávách masírováni obavami a strachem z blížících se celosvětových katastrof, obavy z terorismu, z islámu jsou mám předkládány místo snídaně, oběda, či večeře velmi mohutně, snad až populisticky a účelově.

Rozhodla jsem se svobodně, sama za sebe, že chci žit ve světě beze strachu a bez paniky. A jak jinak začít, než po malých krůčcích obracením chaosu, celospolečenského strachu a negativních nálad ve věci dobré, nápomocné a pozitivní.

Jedním z kroků v tomto mém snažení byla i Adopce na dálku, ve které mi pomohlo báječné a ojedinělé Centrum Narovinu.

Zhruba před dvěma lety jsem si, naprosto snadno a přehledně, v pár jednoduchých, administrativních krocích adoptovala afrického chlapce. Když jsem pak ještě po prvním setkání s lidmi z Centra Narovinu zjistila, že škola vybudovaná Centrem Narovinu vyučuje a vychovává v pedagogickém programu Montessori, byla jsem o to nadšenější. Má vlastní dcera právě totiž dokončuje 8.třídu základní školy Montessori Na Beránku, která s Centrem Narovinu spolupracuje a pomáhá celý úžasný nápad a již fungující projekt podporovat. Tímto se mi krásně kruh pomoci uzavřel a získal ještě opodstatněnější smysl.

S každým dopisem od mého adoptovaného chlapce, který prosperuje, roste, je zdravý a tím pádem může zažívat trochu toho běžného životního štěstí, které my u nás všichni pokládáme za samozřejmou věc, s každým jeho děkovným řádkem se mi po celé duši vždy rozleje dobrý pocit a plně jasné přesvědčení, že alespoň malinko pomoci může každý z nás. A když to nejde finančně, tak alespoň šířením povědomí o tomto ojedinělém a báječném projektu.

Pomáháme tak totiž především sami sobě... A možná i celému světu. Je totiž přeci prokazatelně zdravější setrvávat v pozitivních vibracích a strachu a nenávisti vzdorovat.

Pojďme každý z nás nějakým tím, třeba malým krůčkem, zachránit planetu. Stojí to za to. Je krásná.

Držím nám všem palce.

Bára Munzarová
herečka a adoptivní maminka chlapce v Keni

1

13.6. – Dobrovolně pro Keňu aneb přátelský večer Centra Narovinu – Na Kulecu, Čtvrtě 5, Brno - Nový Lískovec od 18.00.

Těšit se můžete na: promítání a povídání o životě v Keni, Férový obchůdek s mastkovými zvířátky, africkými korálky, náušnicemi, keňskou kávu a čaj, výstavu Můj svět: všední radosti očima keňských dětí, workshopy pro děti i dospělé – náramky, záložky, zvířátka, a možná se stanete na chvilku i návrháři a pomůžete nám navrhnout nový design misek – určitě přijďte i s dětmi.

1

Viktor pochází ze slumu Kibera. Díky podpoře dokončil základní, střední i vyšší odborné vzdělání. Adoptivní rodič Viktora navštívil v Keni a poté ho pozval na návštěvu do České republiky. Viktor má práci a vlastní rodinu. Jako poděkování pojmenoval svého syna po adoptivním rodiči.

Stáhnout Stáhnout video (861 MB)

1

15 let AdopceAfrika.cz
Neděle 18. června 12 – 20 hodin, loď Cargo na pražské Náplavce.

Hudba, workshopy pro celé rodiny, promítání silných příběhů z adopce na dálku, výstavy, káva a čaj z Férového obchůdku.

» Událost na facebooku

Program:
12.00 Zahájení Narovinu Afrika Festu – 15 let AdopceAfrika.cz
12.30 Kapela Melissa (folk-metal) bandzone.cz/melissakutnahora
13.00 Centrum Narovinu – 15 let AdopceAfrika.cz
13.30 Zuzana Janiššová (písně různých žánrů) www.zuzanajanissova.cz
14.00 Centrum Narovinu – 15 let AdopceAfrika.cz
14.30 Kapela Melissa (folk-metal) bandzone.cz/melissakutnahora
15.00 Papis Nyass (afro) www.facebook.com/papis.nyass
16.00 Taneční škola InDance – soubor Pop Balet (taneční vystoupení a workshop) www.indance.cz, www.popbalet.cz
18.00 Zuzana Janiššová (písně různých žánrů) www.zuzanajanissova.cz
19:00 Wild Music Walkers (blues-rock) www.wildmusicwalkers.com

Vstup zdarma.

Děkujeme za podporu.
Každé dítě na této planetě si zaslouží příležitost na důstojný život.

www.adopceafrika.cz, www.cargogallery.eu, www.fordreams.cz

» 15 let programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku

Při příležitosti Dne Afriky 25.5. projede Prahou AFRO TRAMVAJ a odstartujeme měsíční kampaň silných příběhů z adopce na dálku. Tento projekt a Den Afriky vnímáme v těchto dnech jako mimořádně důležitý a symbolický! Každý den od 25.5. zveřejníme jeden silný příběh adoptivních rodičů, dětí z programu a dobrovolníků.

TISKOVÁ ZPRÁVA Centra Narovinu – 22.5. 2017

Při příležitosti Dne Afriky 25.5. projede Prahou AFRO TRAMVAJ a odstartujeme měsíční kampaň silných příběhů z adopce na dálku.

Čtvrtek 25.5. ve 14:15 hod. vozovna Střešovice (Patočkova 4, Praha 6). Tramvaj odjede ve 14:30 hod. a v centru města ji budete potkávat až do 17:30 hod.

15 let projektu adopce na dálku více než 4 000 dětí dostalo šanci na lepší budoucnost! Projekt pomáhá konkrétním dětem, ale i celým rodinám a komunitám. Po 15 letech zkušeností říkáme MÁ TO SMYSL!

Děti vystudovaly, dnes už mají práci, staly se zodpovědnými rodiči, pomáhají jako dobrovolníci a pomoc posílají dál...

Tento projekt a Den Afriky vnímáme v těchto dnech jako mimořádně důležitý a symbolický! Každý den od 25.5. zveřejníme jeden silný příběh adoptivních rodičů, dětí z programu a dobrovolníků. Jeden z příběhů, jak projekt konkrétně pomáhá je k dispozici na www.centrumnarovinu.cz/15-let-projektu-adopce-na-dalku

Kampaň zakončíme v neděli 18.6. multikulturním festivalem Narovinu Afrika Fest na lodi Cargo na pražské Náplavce, symbolicky při příležitosti Dne Afrického dítěte, který se slaví 16.6. Každé dítě na této planetě si zaslouží příležitost na důstojný život!

Češi už 15 let pomáhají formou adopce na dálku se situací s imigrací a rostoucím strachem a s ním spojenými tendencemi k netoleranci, xenofobii a rasismu. Chuť pomáhat a solidarita je jediné východisko ze současné světové situace.

Přejeme Vám krásné dny a děkujeme za pozornost této aktivitě.
S přátelským pozdravem, Simona Heřtusová

Centrum Narovinu, Simona Heřtusová, mobil 608301270, Sokolská 1802/32, Praha 2, 120 00 simona.hertusova@adopceafrika.cz, www.adopceafrika.cz www.facebook.com/CentrumNarovinu

 

Centrum Narovinu je obecně prospěšná společnost, která vznikla v roce 1995. Cílem projektů je zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe. Hlavní náplní činnosti jsou projekty zahraniční rozvojové spolupráce a rozvoj dobrovolnictví. Všechny projekty kladou důraz na trvalou udržitelnost a soběstačnost, aktivní přístup místních lidí, přebírání zodpovědnosti a využívání vlastních možností. Centrum Narovinu podporuje kampaň Česko proti chudobě.

Mezi hlavní projekty patří komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni, které denně navštěvuje přes 500 dětí. Jeho součástí je sirotčinec, mateřská, základní a střední škola, vzdělávací centrum s knihovnou a počítačovou učebnou, dílna na opracování mastku, zdravotní klinika a farma.

A program Adopce afrických dětí - projekt pomoci na dálku, který funguje od roku 2002 a se vzděláním pomohl více než 4 000 dětem.

Stáhnout Stáhnout video (63 MB)

Co vše se povedlo a podařilo uskutečnit v minulém roce? Podívejte se do naší výroční zprávy.

» Výroční zpráva 2016

» Výroční zprávy

V květnu 2002 usedlo do lavic prvních 100 dětí. Po 15 letech fungování dostalo díky Vám šanci na lepší budoucnost již přes 4 000 dětí, které si začaly plnit své sny. Projekt je velkým přínosem nejen pro ně, ale také pro celé rodiny a komunity. Děkujeme, společně měníme konkrétní lidské osudy. Má to smysl!

» Příběh Derricka (dopis)
» Příběh Derricka (1.  obrázek)
» Příběh Derricka (2. obrázek)
» Více na stránce Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku

1

Děkujeme všem! Svými online nákupy přes Givt.cz jste přispěli projektu Ostrov Naděje v Keni částkou 1 341 Kč. Konkrétně jsme peníze poslali na nákup učebnic pro střední školu na Rusinga Island.

Příspěvek se nasbíral ze 45 nákupů. Nejvyšší částka, která byla připsána z Vašeho nákupu činila 157 Kč, nejnižší 1 Kč. Lidé, kteří nám přispěli, nejvíce nakupovali na těchto eshopech: Dáme jídlo, Mall, Stoklasa, Zoot, Booking, Lékárna a Pilulka.

Do projektu Givt.cz je zapojeno přes 2 600 neziskových organizací, 800 eshopů a organizacím portál přispěl již částkou přes 945 000 Kč.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat. Budeme rádi, když nám zachováte svoji přízeň i nadále :-)

Více na bit.ly/Centrum_Narovinu

1

Komunitní centrum Ostrov Naděje je opravdu komplexním projektem, denně ho navštěvuje přes 500 dětí. Centrum má celkem 47 zaměstnanců, 65 dětí v sirotčinci, 93 dětí ve školce, 272 dětí na základní škole, 31 studentů na střední škole, 231 adoptovaných dětí za běžnou částku, 67 adoptovaných dětí za dvojnásobnou částku, 15 120 registrovaných pacientů kliniky, 68 narozených dětí v roce 2016, 197 chovaných slepic na farmě, 2 chovné rybníky na chov tilápií, 6 chovných klecí na chov tilápií přímo ve Viktoriině jezeře.

Pošlete to dál! Hledáme dobrovolnickou, finanční i materiální pomoc... Děkujeme.

» Firemní partnerství
» Ostrov Naděje – komunitní centrum na Rusinga Island v Keni

Sobota 20. 5. 2017 | 20.00 hod. | Malostranská beseda, Malostranské náměstí 35/21, Praha 1

Fenomenální večírek je věnován Centru Narovinu, výdělek pošleme komunitnímu centra Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni – konkrétně podpoříme pořízení nábytku (dřevěné stoly a židle) do nové jídelny pro 500 dětí.

Přijďte se pobavit a přispět na dobrou věc! Lístek na sezení stojí 500 Kč. Objednávky lístků na e-mailu: simona.hertusova@adopceafrika.cz.

Děkujeme a těšíme se na setkání ve společnosti Sandry Novákové, Filipa Rajmonta a jejich hostů.
Více na facebook.com/barovani

DOBROvolně pro Keňu – Přátelské večery Centra Narovinu

Můžete se těšit na:

 •  Novinky z Centra Narovinu
 •  Přátelské setkání aneb keňská káva a čaj o šesté
 •  Mandaly pro radost

úterý 25. 4. 2017 od 18 do 20 hod.
Centrum Narovinu – Sokolská 32, Praha 2 – (metro I. P. Pavlova)

» Leták

1
Hledají se dobrovolníci
Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme Hanku, Lenku a Jitku
Klub přátel adopce
Hledáme adoptivního rodiče pro Gilacka
Proč jsem se přihlásila na stáž do Centra Narovinu?
Aktuálne správy z komunitného centra na ostrove Rusinga, západná Keňa
Co je nového ve fundraisingu?
Od adopce k férovému obchůdku
Férový obchůdek pomáhá dětem z komunitního centra Ostrov Naděje v Keni
Cesta na Ostrov Naděje a návštěva adoptivního syna Cindyho
Partnerství mezi českými a keňskými školami
 

Sobota 25. března od 10 do 18 hod.
Centrum Narovinu - Sokolská 32, Praha 2

Hledáme nové lidi pro náš tým dobrovolníků, především koordinátory projektu „Adopce afrických dětí“ a “Komunitní centrum Ostrov Naděje”, překladatele do AJ, dobrovolníky na zajištění výstav a propagaci projektů, zpracování videí, administrativní výpomoc, specialisty na propagaci na internet…

Dozvíš se zajímavé informace z oblasti rozvojové spolupráce a o projektech, které kladou důraz na trvalou udržitelnost a aktivní přístup při práci s místními komunitami, mají citlivý přístup ke kulturním odlišnostem a respekt k různorodosti. Seminář probíhá aktivní formou.

Kurz vede Dana Feminová – zakladatelka a ředitelka Centra Narovinu
Přihlášky a dotazy: dana.feminova@adopceafrika.cz – mobil: 777 711 911

» Leták

23. 3. 2017 od 10:00 do 16:00
Česká zemědělská univerzita v Praze
(Kamýcká 129, Praha 6 – Suchdol)


Proč se přijít podívat?

Na veletrhu budete mít možnost:

 • najít si stáž, brigádu nebo se zapojit do zajímavých projektů na dobrovolnické bázi;
 • získat náměty pro svou bakalářskou či diplomovou práci;
 • rozšířit svoje povědomí o neziskovém sektoru v ČR;
 • a setkat se tváří v tvář se zástupci celé řady neziskovek.

Centrum Narovinu bude u toho s Férovým obchůdkem a informačním stánkem.

Více informací: www.zacnisneziskovkou.cz, www.facebook.com/zacnisneziskovkou

Festivalu Kolem světa se zúčastní šejk z Arabských Emirátů, Awad Bin Sheikh Mejrin… a také Centrum Narovinu s Férovým obchůdkem :-)

18.3. – 19.3. 2017 – Praha – Clarion Congress Hotel Prague ****

Největší cestovatelská událost roku se blíží! Festival i letos přichází s bohatým programem, který dává prostor nejen nadšencům do cestování, fotografům, dobrodruhům, ale také milovníkům exotické kultury, tance, kulinářských specialit z celého světa i vyznavačům netradičních způsobů cestování.

Festivalu Kolem světa se zúčastní:

 • šejk z Arabských Emirátů, Awad Bin Sheikh Mejrin
 • nejlepší český horolezec Radek Jaroš
 • spisovatel Josef Formánek, zakladatel časopisu Koktejl
 • Christoph Rehage, německý poutník, který přešel Čínu
 • český rooftopper Daniel Peřina, který zdolává vrcholky světových mrakodrapů
 • a dalších 61 cestovatelských osobností…

Více informací v tiskové zprávě nebo na facebooku.

1

10.3., KD Březnice od 19.00 hod. Letošní opravdová zima pomalu končí a mnozí z vás již přemýšlejí nad tím, kam v nastávajícím jarním a letním období vyrazí za dobrodružstvím. Třeba vám může být inspirací další ročník filmového festivalu Expediční kamera. Svým rozsahem největší outdoorový festival v Česku a na Slovensku, který navštíví od února do dubna 25 tisíc diváků ve více než 200 městech. 

I v Březnici budeme promítat filmy o dobrodružství, divoké přírodě, poznávání nového, o extrémních zážitcích i sportech. Již poněkolikáté do našeho města tuto akci přináší spolek KULTURNÍ GANG BŘEZNICE.

Program:

Hlavní filmy:

Divočinou Aljašky (česká vodácká expedice za polární kruh),
Návrat do Zanskaru (život a příroda v srdci Himaláje),
Pura vida (co se stane, když nadšený cestovatel použije své kolo jako pohon lodě a vydá se splout řeku Amazonku)
Projekt Moffat (životní příběh první britské horské vůdkyně)

Bonusové filmy dle přání diváků.

Doprovodný program:

Putovní výstava obecně prospěšné společnosti Centrum Narovinu – fotografie Jana Šibíka a Daniely Matulovéfotografie pořízené na ostrově Rusinga Island v Keni přibližující každodenní život na ostrově.  

Keňský obchůdek Centra Narovinu – možnost nakoupit výrobky (káva, čaj, mastkové výrobky), které jsou dovezeny přímo od keňských výrobců, tedy bez prostředníků. Nákupem podpoříte projekty Centra Narovinu.


Jan Šibík – reportážní fotograf. Fotografoval konec komunismu v Evropě, pád berlínské zdi. Byl svědkem masakrů v Sieře Leone, Libérii a Rwandě, hladomoru v Súdánu, Somálsku a Etiopii. Mnoho ocenění v Czech Press Photo, cena World Press Photo.

Daniela Matulová – reportážní fotografka, spolupodílí se na organizaci výstav a projektů fotografa Jana Šibíka. Sama však začala fotografovat teprve před rokem.

Obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu se zaměřuje na rozvojovou spolupráci s cílem zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe. Mezi další priority sdružení patří přispívání k vytváření tolerantní multikulturní společnosti, zvyšování veřejného povědomí o situaci v rozvojových zemích a prevence diskriminace a rasismu v naší společnosti.

1

V neděli jsme nainstalovali výstavu v kavárně Pražírna (Lublaňská 676/50, Praha 2). Přijďte si dát dobrou kávu, prohlédnout si výstavu Ostrov Naděje a třeba si i koupit některou z fotografií Jana Šibíka a Daniely Matulové.

Výdělek podporuje děti z komunitního centra Ostrov Naděje. Výstava potrvá až do 5.3.

1

Úterý 28.2. 2017 od 18:00 v Centru Narovinu (Sokolská 32, Praha 2 – blízko metra I.P. Pavlova).

Paní ředitelka Dana Feminová se na začátku února vrátila z Keni a ráda by se s Vámi podělila o zážitky a novinky z našich rozvojových projektů i o aktuální situaci v Keni.

Večer provoní výborná keňská káva a čaj. Pro děti je zajištěn výtvarný koutek. A samozřejmě bude možnost zakoupit si výrobky z férového obchůdku.

Těšíme se na Vás.

» Fotogalerie