Domů

Archiv aktualit

Slavíme osmnáctiny Adopce afrických dětí krásnými příběhy
Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme dobrovolníky v ČR a na Slovensku
Klub přátel adopce
Představujeme nové posily v pražské kanceláři
Extraplatby dětem v roce 2020
Adoptuj učitele
Vzdělání je klíčem k našemu životnímu úspěchu
Jak jsem dovedl Dianu k cíli
Zdravotní pojištění
Děkujeme za podporu českým školám
Zpráva z Férového obchůdku 2020
 

Výdělek obchůdku nám pomáhá v udržitelnosti komunitního centra Ostrov Naděje v Keni.

» E-shop Férového obchůdku

Moc Vám děkujeme.

1

Brian díky podpoře adoptivního rodiče vystudoval základní i střední školu Ostrova Naděje. Střední školu ukončil jako náš nejlepší student s výsledkem A-. Aby mohl začít studovat univerzitu a měl pokryté všechny potřebné výdaje, zorganizoval si loni na podzim v Keni také fundraisingovou sbírku. Blízko univerzity si pronajal malý pokoj a studuje vysněnou univerzitu.

Brianům medajlonek, po skončení střední školy, vyšel také v loňském bulletinu.

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

Představili jsme několik adoptivních rodičů, dobrovolníků věnujících svůj volný čas na zajištění administrativy projektu, umělců podporujících nás na akcích nebo firem, které věnují část svých výdělku na podporu vzdělání… Další možností je také podpora kvalitních učitelů. Děkujeme firmě OpenWise Solutions, která podporuje chod počítačové učebny, učitele IT i kvalitní připojení Ostrova Naděje.

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz
» Adopce učitelů

» 1. příběh: Představujeme zakladatelky Centra Narovinu Danu a Simonu

» 2. příběh DĚKUJEME za podporu: „Centrum Narovinu mi dalo dvě věci. Syna Petera a lásku k africkým příběhům, děkuju. A přeji nám všem příběhy dobrých konců.“

» 3. příběh DĚKUJEME za podporu: V roce 2006 si Divadlo Semafor adoptovalo malou holčičku Ashley Wambui a dovedlo ji až do dospělosti…

» 4. příběh DĚKUJEME za podporu: Dvě úžasné ženy, krásné výrobky a z prodeje podporují vzdělání dětí v Keni

» 5. příběh DĚKUJEME za podporu: Papis Nyass je bubeník, tanečník a skladatel západoafrické hudby…

» 6. příběh DĚKUJEME za podporu: Vzdělání dětí v Keni podporují studenti, učitelé i celé školy… Jednou z nich je základní škola Kladruby

» 7. příběh DĚKUJEME za podporu: Všem našim dobrovolníkům v České republice a na Slovensku

» 8. příběh DĚKUJEME za podporu: Na stejném principu funguje naše organizace také v Keni, kde nám pomáhá 18 dobrovolných týmů z nejrůznějších částí Keni…

» 9. příběh podporovaného dítěte a adoptivní rodiny: Dvě rodiny, dvě dcery, dva kontinenty, dvě rozdílné kultury… A jedna společná cesta za vzděláním.

» 10. příběh: Vážíme si toho, že máme adoptivní rodiče napříč všemi generacemi… Díky za podporu a krásné video slovenskému youtuberovi Peterovi Expl0ited

» 11. příběh DĚKUJEME za podporu: Podporovat vzdělání dětí v Keni můžete různými způsoby

Vážíme si toho, že máme adoptivní rodiče napříč všemi generacemi… Díky za podporu a krásné video slovenskému youtuberovi Peterovi Expl0ited.

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Collins je moc sympatický mladík, který vám prozradí, co mu pomáhá, když je smutný… Seznámí vás s celou rodinou, provede po domě i vysoké škole, kde studuje podnikání. Se svým adoptivním rodičem se zná z fotografií a dopisů už od základní školy a moc by si přál ho poznat i osobně. Jak říká maminka Collinse, program adopcí byl pro rodinu velkým přínosem, ale nejvíce pomáhá na vysoké škole, kde je školné opravdu vysoké. Adoptivní rodič dostal od keňské rodiny tradiční jméno Biáhá.

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Adoptivní rodina začala podporovat Maureen v roce 2002, kdy chodila na základní školu. Ve vzdělání ji doprovázela až do roku 2020, kdy na univerzitě v Nairobi ukončila studium oboru žurnalistika a mediální studia.

„… Bavilo mě dopisovat si s někým, kdo tvoří součást naší rodiny, a nezáleželo na tom, že má jinou barvu pleti, mluví cizím jazykem a žije v naprosto odlišné zemi. Dozvěděly jsme se o sobě navzájem i o životech v našich zemích spoustu věcí, i takových, o kterých jsem ani z hodin zeměpisu neměla tušení …“, Zuzka

„… Jsem tak vděčná za to, jak daleko jste mě a moji rodinu doprovodili během osmnácti let mého sponzorství, Slova mi nestačí k tomu, abych ti ukázala, jak moc jsem za všechno vděčná …“, Maureen

Celé příspěvky si můžete přečíst níže…

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Zuzka

Moji rodiče si pětiletou holčičku Maureen adoptovali necelý rok předtím, než jsem se narodila. Celé moje dětství jsme si proto dělali legraci, že jsem ve skutečnosti až druhorozená.

Již od malička jsem věděla, že rnám v Keni něco jako nevlastní sestru. Ačkoliv jsem tenkrát byla příliš' malá na to, abych pochopila, jak přesně adopce na dálku funguje, věděla jsem, že si naše rodina vzala Maureen v podstatě na starosti. Věděla jsem, že díky nám může chodit školy, vybarvovat omalovánky suprovými pastelkami a nosit příjemné oblečení.

Pochopitelně jsem dříve ani z půlky nerozuměla tomu, jak moc je naše podpora pro život africké holčičky důležitá, ale již jako malá jsem si uvědomovala, že možnost chodit do školy a vzdělávat se bohužel není pro všechny děti samozřejmá.

Když jsem ještě chodila na základní školu, bavilo mě prohlížet si fotky, které nám Maureen posílala spolu s dopisy, a udivovat se tomu, jak jsou lidé na druhé straně světa jiní. Na její pozdravy v dopisech jsem nejdříve odpovídala namalovanými obrázky a později se pokoušela klopýtavou angličtinou v pár větách vyprávět o naši rodině, než jsem byla schopná napsat celostránkový dopis, na který jsem většinou dostala ještě delší odpověď.

Bavilo mě dopisovat si s někým, kdo tvoří součást naši rodiny, a nezáleželo na tom, že má jinou barvu pleti, mluví cizím jazykem a žije v naprosto odlišné zemi. Dozvěděly jsme se o sobě navzájem i o životech v našich zemích spoustu věci, i takových, o kterých jsem ani z hodin zeměpisu neměla tušení.

Myslím si, že adopce na dálku byla prospěšná pro obě strany. Maureen vystudovala základní, střední i vysokou školu, ke kterým by bez finanční podpory, bohužel stejně jako většina jejích vrstevníků, neměla přístup. A nás doteď u srdce hřeje pocit, že naše rodina pomohla holčičce z chudší rodiny splnit si její sny a vykročit směrem k úspěšnému životu.

Zuzka Augustová, „adoptivní sestra“, 18 let

Maureen

Ahoj, Dnes jsem dostala informaci, že moje sponzorství skončilo. A i když skončilo, jsem ráda, že jsme se viděly tváři v tvář, strávily spolu čas a také jsme se lépe poznaly. Slibuji ti, že musím letos odpromovat. Pošlu fotografie z příprav a také během promoce. Jsem tak vděčná za to, jak daleko jste mě a moji rodinu doprovodili během osmnácti let mého sponzorství, Slova mi nestačí k tomu, abych ti ukázala, jak moc jsem za všechno vděčná. Předej mé pozdravy zbytku rodiny a podékuj jim za mě za jejich podporu během osmnáctiletého sponzorství. Doufám, že zůstaneme v kontaktu,

Maureen, adoptivní dcera z Keni

 

1

Irene je s adoptivním rodičem v kontaktu od mateřské školky, kdy ji začal podporovat. Zná jména celé adoptivní rodiny a moc ráda si prohlíží všechny obdržené fotografie. Nyní studuje střední školu Ostrova Naděje a v příspěvku se dozvíte, co o ní říkají její nejlepší kamarádi. Irene žije u Viktoriina jezera, kam chodí pro vodu. Zkuste si doma vyzkoušet jaké to je nosit na hlavě 10ti litrový barel s vodou… A zvládnete to jako Irene bez držení? V závěru videa vás naučí připravit typické keňské jídlo ugali, dobrou chuť.

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Aj tento rok sa uchádzame o 2 % z vašich daní, o ktorých rozhodujete vy. Ďakujeme, ak sa rozhodnete darovať ich práve nám. Vážime si to, pretože vďaka nim vieme pomáhať tam, kde to je najviac potrebné – v najchudších dedinských oblastiach subsaharské Afriky.

Ako viete, našim cieľom je podporovať najmä kvalitné vzdelanie a zdravotnú starostlivosť v rozvojovej Keni. Prostredníctvom projektu adopcie na diaľku, je možné poskytnúť dlhodobú pomoc konkrétnemu dieťaťu a zažiť ako priamo váš príspevok mení život jedného konkrétneho dieťaťa a jeho rodiny. Viac o projekte nájdete tu.

Vaše 2 % a jednorázové dary môžu pomôcť s naším srdcovým projektom – komunitným centrom Ostrov Nádeje. Tento projekt zabezpečuje domov a vzdelanie pre siroty, vzdelanie pre deti rôzneho veku (materská škola, základná škola a stredná škola) a dnes už je v ňom každý deň 500 detí! Súčasťou je tiež veľmi dôležitá zdravotná klinika, ktorá je v danej oblasti, kde sa nachádza jediná dobre fungujúca a prístupná. Peniaze, ktoré nám poskytnete formou darovanie svojich 2 % využijeme na podporu tohoto komunitného centra, ktoré sa snažíme budovať ako udržateľné, ale na nákup liekov, kvalitných miestnych lekárov, zdravotné sestry a učiteľov stále potrebujeme viac financií, než dokážeme zarobiť na farme. Viac informácií o celom projekte nájdete tu.

Ešte raz srdečná vďaka za Vaše 2 %.

Údaje potrebné k darovaniu:

názov: Centrum NAROVINU
právna forma: Občianske združenie
sídlo: Kollárová 759/1, Pliešovce 96263
IČO: 37999401

» Vyhlásenie s našimi údajmi pre darovanie 2 % (editovateľné)
» Postup na darovanie nájdete tu.

1

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800 a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z ukončených adopcí, jsme v prvním trimestru 2021 (k 20. 1. 2021) podpořili celkem 28 dětí celkovou částkou 115 200,- Kč. Všechny podpořené děti přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“ a díky Klubu přátel adopce mohou pokračovat ve studiu dále.

Za věnované částky na Klub přátel adopce velmi děkujeme.

Hana Jodasová

41118 Derick Muhanji Muchesia
41321 Winnie Awuor
41323 Lavenda Awuor Ondito
41493 Stevin Andiego
41793 Xaverian Musichi Otumba
41837 Jackson Nzuki
51362 Emmaculate Akinyi Amin
51412 Ivone Atieno
51639 Nicholas Odongo Awayo
51730 Gordon Lumumba Odhiambo
51733 Wiclife Ochieng Okuku
51737 Collins Ochieng Mboya
51753 Mishel Akinyi Odero
51979 Cavine Odhiambo Ochieng
52034 Tony Baraza
52060 Henry Olela
52160 Samson Ochieng Elisha
52171 Loisa Achieng Nyapara
52219 Sylvance Kevogo Idagiza
52237 Presley Mbura Gambo
52270 Molly Atieno Odije
52271 Stanley Owire Ken
52356 Seline Vera Achieng
52623 Felix Obala Onyalo
52643 James Orengo Owuato
52646 Samwel Ochieng Otieno
52761 Naivil Bryan Ochieng
52845 Brighton Richard Ouma

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800 a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z ukončených adopcí, jsme v třetím trimestru 2020 podpořili celkem 3 děti částkou 16 800,- Kč. Všechny podpořené děti přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“ a díky Klubu přátel adopce mohou pokračovat ve studiu dále.

Za věnované částky na Klub přátel adopce velmi děkujeme.

Hana Jodasová

51737 Collins Ochieng Mboya
51793 Sharon Shery Onyango
52267 Nokris Odhiambo Wakiaga

Na starosti mají komunikaci s dětmi v programu Adopce na dálku, distribuci dopisů a balíčků od adoptivních rodičů, zajištění extraplateb a distribuci potravin pro děti a rodiny, koordinaci komunikace s partnerskými školami, organizování setkání v komunitách či pomoc projektu Ostrov Naděje. Děkujeme za společnou cestu, za inspiraci, za možnost překonávat předsudky… Ale především za to, že se nejedná pouze o ekonomickou výpomoc, ale podařilo se nám v projektech vytvořit pouto solidarity, porozumění a vzájemné náklonnosti mezi různými kulturami.

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Všem našim dobrovolníkům v České republice a na Slovensku, kteří nám pomáhají organizovat benefiční akce, prodejní stánky Férového obchůdku, workshopy pro děti, jezdí pomáhat do Ostrova Naděje v Keni, vymýšlejí s námi nové projekty a akce, překládají, dělají korektury, IT podporu a mají také na starosti děti v programu Adopce na dálku a komunikaci s adoptivními rodiči… Děkujeme, jste naší velkou oporou. Moc si této spolupráce vážíme, bez vás bychom to nezvládli.

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

George vám ukáže, jak probíhá výuka v 8. třídě Ostrova Naděje. Ve škole mu moc nejde svahilština. Rodiče mu zemřeli a tak se o něho stará babička a dědeček. Když je George doma, pomáhá prarodičům pálit uhlí a také šít oblečení. Dědeček je moc vděčný za podporu, kterou chlapec v rámci programu adopce na dálku dostává…

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Regina chodí do základní školy Ostrova Naděje. Rodiče se odstěhovali do Tanzánie a tak holčička žije v Ostrově Naděje, ve volných chvílích na ni dohlíží strýc a za rodiči jezdí o prázdninách. Regina je v pravidelném kontaktu s rodinou, která ji podporuje, vyměňují si dopisy, fotografie a sdílejí své zážitky. Moc si přejí, aby se jednou potkali v Keni osobně…

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

„Projekt adopce na dálku podporuje naše škola už od roku 2007, kdy jsme si adoptovali malou Muthinu z Keni. Finance na adopci získáváme prodejem výrobků žáků, stánek s našimi vánočními a velikonočními dekoracemi bývá pravidelně na trzích u nás v městečku. Z Muthiny je dnes dospělá dívka, stejně jako z některých bývalých žáků…

Myslím, že jsme změnili nejen život jednoho ‚dítěte‘ z keňského venkova. Ale i my, kdo jsme se podíleli na vyrábění a prodeji, a všichni ti, kdo si u nás za ty roky něco koupili, se alespoň na chvíli zamysleli nad fungováním světa, nad věcmi, které bereme jako samozřejmost, ale všude samozřejmé nejsou…“ Bohuslava Dusíková, ZŠ Kladruby

„Adopce na dálku mi přijde důležitá, protože si myslím, že každé dítě má právo a nárok na vzdělávání.“ Nela
„Na prodeji na trzích se mi líbilo, že tím můžeme někomu opravdu pomoct a udělat lepší život nejen jemu, ale třeba i jeho dětem.“ Zuzka

„Na prodeji mě bavilo to, že jsem pomáhala pro dobrou věc.“ Klára

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

Vážení adoptivní rodiče, vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

přejeme Vám poklidný zbytek roku a do nového hlavně hodně zdraví, radosti a spokojenosti.

Moc si vážíme toho, že jste nás podpořili i v tomto nelehkém období a těšíme se na další společný rok,

Vaše Centrum Narovinu

Každý týden zveřejňujeme jeden příběh podporovaného dítěte a jeden příběh děkujeme za podporu…

Projekt Adopce afrických dětí slaví letos osmnáctiny. Připravovali jsme oslavu, ale situace tomu letos nepřála, tak to zatím slavíme online krásnýmí příběhy a seznámíme vás s osmnácti podporovanými dětmi – nahlédneme do míst, kde rodiny žijí, podíváte se, jak vypadají školy, co dělají děti ve volném čase nebo čím se rodiny živí… A s osmnácti adoptivními rodiči, dobrovolníky a příznivci projektu, kteří vzdělání dětí v Keni podporují. ❤️

» 18 příběhů Podporovaných dětí

» 18 příběhů Děkujeme za podporu

Nelly Melelo je v programu adopce od roku 2008, kdy začala navštěvovat základní školu. S pomocí adoptivního rodiče tento rok ukončila studium na Univerzitě Nairobi – obor statistika. Nelly je 24 a žije s rodiči a sourozenci v tradiční masajské vesnici. Podpora vzdělání má smysl a Nelly je dalším krásným příkladem toho, že program pomáhá konkrétním dětem, ale mění také život celým rodinám a komunitám…

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

Audrey studuje a žije v Mombase. Ve videu se nám představí celá desetičlenná rodina, nakouknete do školy i do jejich domu a dozvíte se, co znamená mít „rodinnou firmu“. Audrey je se svým adoptivním rodičem v pravidelném kontaktu a fotografie, které dostala, zdobí stěny jejich domu.

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Bonface chodí do naší základní školy Ostrova Naděje a nahlédnete s ním do hodiny tělocviku i do počítačové učebny. Maminka Bonface má několik zaměstnání, aby se mohla o své čtyři děti postarat… Projekt Adopce na dálku jí v tom velmi pomáhá.

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Wendy chodí do naší mateřské školky Ostrova Naděje. Školka využívá výukovou metodu Montessori, podívejte se, jaké pomůcky děti ve školce používají. Celou rodinu vám představí tatínek Wendy, který se živí jako rybář. A nenechte si ujít konec videa, Wendy moc ráda zpívá a tančí. Držíme Wendy palce, aby dosáhla toho nejvyššího možného vzdělání…

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Brenda chodí do naší střední školy Ostrova Naděje. Víte, co ji ve škole nejvíce baví a čím by se jednou chtěla stát? V příběhu také nakouknete do domu, ve kterém Brenda žije, jak se tradičně vaří i jak vypadá okolí Viktoriina jezera. Brenda je v našem programu od školky a je moc vděčná za podporu. Velkou radost ji také dělá komunikace s adoptivním rodičem, se kterým si vyměňují dopisy a fotografie…

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Narodil se v Gambii, ale od roku 1996 žije v Praze a podporuje nás vystoupeními a workshopy. „Centrum Narovinu podporuju, protože vím, jak je jejich práce vzácná a důležitá. Podpora vzdělání je ta nejlepší investice do dětí v Africe. ❤️ Mít možnost dobrého vzdělání je základ života. Já jsem se tam narodil a vím, že africké děti to nemají jednoduché, tak podporuji písněmi.“
www.afro-drum-dance.cz/papis-nyass.html
Beware of Papis *** Alan Vitouš & Tonda Hlávka & Papis Nyass - YouTube

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

„Pod značkou KAWAK recykluji pytle od kávy, vznikají z nich tašky, batohy, dekorace. Od začátku jsem projekt chtěla nastavit tak, aby část výdělku podporoval neziskový sektor a hledala jsem projekt spojený s oblastmi, kde se káva pěstuje. Centrum Narovinu mne oslovilo svou cílenou pomocí, osobními kontakty přímo v Keni a také nadšením, které do projektu komunitního centra vkládají," Věra Severinová www.kawak.cz

„Vždy mě zajímaly a oslovovaly různé nadace pro pomoc dětem. Když jsem se dozvěděla o Centru Narovinu, hned jsem věděla, kam svou podporu zaměřit. Africké země mi jsou blízké a moc se mi líbí ruční výrobky tamních žen i dětí," Monys Monika Blažková www.monys-design.cz

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

S jejich pomocí vystudovala nejen celou základní školu, ale i střední. Děkujeme, těšíme se na další společné projekty a přejeme brzy opět plné hlediště spokojených diváků. www.semafor.cz

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

Organizaci založily v roce 1995, v roce 2000 proběhly první cesty do Keni a dnes je stále najdete v kanceláři, na besedách, prodejních stáncích, seminářích v Keni s úsměvem na tváři a optimismem, že to MÁ SMYSL. Dana má na starosti projekty v Keni, hlavně komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island, které denně navštěvuje přes 500 dětí a jehož součástí je i klinika… Simona benefiční akce, projekty ve školách a Férový obchůdek. Společně motivují dobrovolníky a hledají nové sponzory, aby projekty podporující vzdělání a zdravotní péči mohly fungovat…

Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

V rámci programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku můžete podpořit ty nejmladší děti z mateřské školky a pomoci jim projít celým vzdělávacím systémem a užít si bezstarostné dětství. Najdete zde i děti z různých tříd základní školy, které ztratily adoptivního rodiče nebo středoškoláky, kteří hledají adoptivní rodiče, aby si mohli dokončit své středoškolské vzdělání. A podporujeme také mladé maminky, které studovaly s velmi dobrým prospěchem a rády by si dokončily vyšší vzdělání, aby měly šanci získat lepší zaměstnání a mohly se lépe postarat o své děti.

Najdeme podporu pro Mary, Clintona a Sharon? Více informací k programu i celou databázi dětí najdete zde.

Mary pochází z tradiční rybářské rodiny ostrova Rusinga, která si moc ráda hraje s míčem a „vaří“…
» Více informací zde.

Clinton studuje 3. ročník střední školy Ostrova naděje. Rodiče mu zemřeli a Clinton žije u své babičky. která nezvládá všechny výdaje rodiny financovat…
» Více informací zde.

Sharon skončila v roce 2019 střední školu jako čtvrtá nejlepší studentka ze třídy, v roce 2020 se jí narodilo dítě, ráda by ale pokračovala se vzděláním dál…
» Více informací zde.

1

V září 2020 jsme dostali možnost zapojit se do Akcelerátoru Cen SDGs a znásobit pozitivní dopad komunitního centra Ostrov Naděje, který v Keni realizujeme. Z 30 přihlášených organizací jsme se dostali mezi 10 a v pondělí 7.12 jsme projekt prezentovali před porotou a dostali se mezi 5 projektů, které budou v rámci akcelerace podpořeny… Děkujeme Asociace společenské odpovědnosti a Impact Hub Praha a těšíme se na další spolupráci.

Celý záznam z večera 7.12. si můžete přehrát zde.

Více informací na www.spolecenskaodpovednost.cz/startuje-akcelerator-cen-sdgs-2020/

Sobota 12. prosince 2020 v 19:00
Veřejná · Pořádá: Naboso Band
Online přes Facebook Live
» Událost na Facebooku

Adventní benefiční online koncert na vlnách folku, šansonu a jazzu aneb trocha radosti do této složité doby. ❤️ Vedle autorských kousků zazní (nejen) vánoční písně Zuzany Navarové, Radůzy, Lenky Nové a dalších. Výtěžek koncertu bude věnován na podporu Domácího hospicu sv. Jakuba v Prachaticích a Centra Narovinu, které se věnuje rozvojové pomoci a podoře vzdělávání dětí v africké Keni. Akce se koná za podpory Městského kulturního střediska ve Vimperku a města Vimperk.

Účinkují: Veronika Spiegelová, Denisa Ulmanová, Matouš Hron, Matěj Růžička, Honza Košina, Bára Švarcová a Milan Ernest.

Koncert bude streamován přímo v této události, kde budou zároveň zveřejněny možnosti zaslání finančního příspěvku na výše zmíněné účely.
 

1

Dobrý den, přátelé Férového obchůdku a Centra Narovinu,

doufáme, že se Vám daří i přes současnou komplikovanou situaci dobře.

Již šestým rokem připravujeme nabídku vánočních dárků. Originální dárky s příběhem dělají radost našim nejbližším, zaměstnancům i firemním partnerům. Uděláte radost nejen jim, ale i dětem z komunitního centra Ostrov Naděje, kam výdělek směřujeme a rozvíjíme centrum, které denně navštěvuje přes 500 dětí.

Uvědomujeme si, že letos to je pro hodně lidí, rodin i firem náročné, ani pro nás to nebude snadný rok a všechny jarní, podzimní i zimní prodejní akce nám budou, v rozvoji našich projektů, moc chybět. Proto, pokud  by Vás naše nabídka oslovila, budeme moc rádi. Detailní informace připojuji přílohou. Kompletní nabídku Férového obchůdku najdete zde.

Letošní novinkou jsou dárkové sady s keňskou kávou, černým čajem a dárkovým certifikátem podporující vzdělání dětí v Keni. Každý rok připravujeme balíčky i na míru podle vašich představ – do balíčku můžeme přidat další výrobky z Férového obchůdku (šperky, trička, tašky, …) nebo dárkové certifikáty „Daruj zdraví“, „Daruj vzdělání“ a „Daruj naději“ v různých hodnotách od 100,– Kč.

A samozřejmě rádi připravíme jen jednotilivá balení kávy a čaje 100 g, 200 g, 250 g, šperky, mastkové výrobky například do tomboly nebo k vašim již vytvořeným dárkovým balíčkům.

Budeme moc rádi, pokud tuto nabídku pošlete dál, zorganizujete hromadnou objednávku mezi přáteli nebo přímo u Vás na pracovišti či nás podpoříte pověšením banneru na Vaše stránky... Zkrátka budeme moc rádi za jakoukoliv, i symbolickou, spolupráci.

Přeji pěkné podzimní dny, hlavně hodně zdraví a budu se těšit na Vaši odpověď.

V případě jakéhokoliv dalšího dotazu mě neváhejte kontaktovat.

Simona Heřtusová

Vážení adoptivní rodiče,

doufáme, že jste všichni v pořádku. Rádi bychom Vám předali aktuální informace z Keni týkající se studia dětí a posílání balíčků.

V Keni platí od 18. října zkušební režim – ve školách jsou jen 4. a 8. třídy základních škol a 4. ročníky středních škol z důvodů školního testování a přechodů na další stupně vzdělání.

V případě vyšších odborných škol – college a univerzit předáváme průběžně informace z Keni adoptivním rodičům studentů, kterých se to týká. Některé školy zahájily online distanční výuku, některé zahajují i výuku prezenční, na každé škole je to tedy jiné.

Situaci monitorujeme a vyčkáváme, protože otevření škol samozřejmě přineslo hodně nesouhlasných názorů a také nové případy nakažených covid-19. Ze strany vlády ale chybí informovanost, co v takovém případě dělat a jak chránit ostatní spolužáky a učitele. V Keni například nefunguje systém karantény atd.

Ohledně posílání dopisů a balíčků do Keni Vás znovu prosíme o respektování pozastavení možnosti posílání pošty do Keni. Balíčky a dopisy přicházejí na centrální poštu v Keni, poté je potřeba je vyzvednout, roztřídit podle koordinátorů, kteří si je musí převzít a cestovat s nimi do regionů, aby je mohli dětem předat. Nechceme zbytečně naše koordinátory vystavovat ohrožujícím situacím  v rámci cestování hromadnou keňskou dopravou. Prosíme o respektování a solidárnost, děti i rodiny si v Keni omezení pošty uvědomují a pár měsíců bez pošty to ještě vydrží.

Děkujeme za pochopení a Vaši obrovskou podporu, i v této nelehké době.

Hodně zdraví,

Vaše Centrum Narovinu

1

DĚKUJEME ZA PODPORU Nadačnímu fondu Avast i všem přátelům Centra Narovinu, kteří podpořili v posledních měsících lékařskou péči lidem na ostrově Rusinga Island v Keni.

 1. Nadační fond Avast podpořil v programu Spolu se zaměstnanci 2020 částkou ve výši 50 000,- Kč chod kliniky Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni – nákup léků a zdravotnického materiálu během července a srpna 2020. A zde je malý report, co vše se v tomto období stalo: Celkem bylo na klinice 874 pacientů…  Mezi nejčastější nemoci patřila malárie, průjmová a respirační onemocnění a schistosomóza (parazitární onemocnění z vody Viktoriina jezera)… Provedlo se přes 2 000 testů… Celkem bylo na klinice 522 pacientů HIV/AIDS a 2 pacienti s tuberkulózou… Narodilo se zde 37 dětí, z toho 1 dvojčata… A proběhlo očkování pro 154 dětí.

 2. Do 5. srpna se ve sbírce vybralo 138 502,– Kč. V první fázi bylo realizováno: 1) Nákup chemikálií a výroba antibakteriálního mýdla na mytí rukou. 2) Nákup kanystrů na vodu s kohoutkem, aby bylo možné připravit více míst na mytí rukou nejen v areálu Ostrova Naděje, ale i ve vesnici. 3) Nákup dalších kyslíkových bomb a příslušenství, aby bylo možné pomoci více pacientům. 4) Nákup léků – především paracetamol, antibiotika a antivirotika. 5) Nákup dostupných ochranných pomůcek – masky, jednorázové rukavice, obleky a teploměry na dálku. 6) Nákup látky, ze které se začaly šít roušky. Ve druhé fázi byla realizována dodávka ochranných a zdravotních pomůcek z Číny. K dispozici pro zdravotnický personál kliniky Ostrova Naděje je 1000 ks respirátorů KN95, 125 kusů ochranných štítů, 100 ks kompletních ochranných oděvů, 2000 ks chirurgických masek a 8000 ochranných rukavic. Celý personál kliniky je za toto vybavení mimořádně vděčný, protože ochranné pomůcky chybí ve všech nemocnicích, v Keni je není možné sehnat a vláda v tomto bodě úplně selhává.

Sbírka je stále aktuální, příspěvky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX). Variabilní symbol na podporu kliniky: 910

» Fotogalerie: Podpora Nadačního fondu Avast
» Fotogalerie: Klinika v období pandemie

DĚKUJEME všem adoptivním rodičům a přátelům Centra Narovinu, distribuce potravinových balíčků je úspěšně za námi. ❤️ Máme radost, že jsme společně s nairobskou kanceláří i dobrovolníky v Keni zvládli ihned zareagovat a sbírku realizovat. Nákup potravin byl opravdu tou nejdůležitější pomocí, kterou jsme mohli v období pandemie dětem a rodinám v Keni poskytnout.

První část distribuce potravin se realizovala během června a července 2020. Celkem se podpořilo 1 635 dětí. Potravinovými balíčky jsme také podpořili 21 učitelů v partnerské škole Ngando Preparatory School a 9 dobrovolných koordinátorů, kteří se ocitli v nouzi a bez jakékoliv finanční podpory. Celkem se nakoupilo: 10 900 kg pečicí mouky (Chapati flour), 39 240 kg kukuřičné mouky (Ugali Flour), 54 000 kg kukuřice (Ugali), 5 450 kg rýže, 6 650 litrů oleje na vaření. Jedná se o hlavní potraviny pro mnoho keňských domácností. Nákupy se realizovaly v 10 slumech ve městech Nairobi, Mombasa a Kisumu. Dále ve více než 17 menších městech a 46 vesnicích po celé Keni.

Druhá distribuce potravinových balíčků se realizovala na konci září a během října. Celkem se distribuovalo jídlo pro 1 659 dětí a jejich rodin v programu. Každé dítě na Rusinga Island dostalo 90 kg pytel kukuřice a 2 litry oleje na vaření. Děti v ostatních částech Keni dostaly 6 kg rýže, 5 litrů oleje na vaření, 12 kg pšeničné mouky a 24 kg kukuřičné mouky. Celkem se distribuovalo 6 954 kg rýře, 45 000 kg kukuřice, 6 795 litrů oleje na vaření, 27 816 kg kukuřičné mouky a 13 908 kg pšeničné mouky ve 14 slumech v Nairobi, Mombase a Kisumu a v 18 hlavních městech po celé Keni (Nairobi, Mombasa, Nyeri, Machakos, Kisumu, Nakuru, Naivasha, Molo, Eldoret, Busia, Siaya, Kakamega, Homabay, Kisii, Bomet, Bondo, Siaya, Vihiga).

» První distribuce potravinových balíčků (červen a červenec 2020)
» Druhá distribuce potravinových balíčků (konec září a během října 2020)

 

Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme dobrovolníky v ČR a v Keni
Představujeme novou posilu v nairobské kanceláři
Klub přátel adopce
Zajímavé extra platby
Jak studenti Ostrova Naděje hodnotí svou školu, která je jiná než běžné školy v Keni?
Děkujeme za finanční příspěvky do sbírek
Sbírka pro Ruth byla úspěšná, dívka je uzdravená
Spolupráce s Centrem Narovinu
Hledáme nové dobrovolníky
 

 

» Holubovy Holice 2020

» 8. října 2020 – den s Centrem Narovinu

Od 10:30 přednášky Centra Narovinu pro žáky ZŠ, workshop s africkou tématikou.  Odpoledne pro návštěvníky muzea – možnost nákupu – Férový obchůdek – přímý dovoz z Keni bez prostředníků, 100% výdělku podpoří děti z komunitního centra Ostrov Naděje.

Od 16h přednáška dobrovolnic centra, představení projektů: Adopce afrických dětí–projekt pomoci na dálku, Komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni, Program Afrika nevšedníma očima, Obchůdek provozovaný v duchu fair trade, dárky s příběhem.

» 10. října 2020 – Africká sobota

Asociace společenské odpovědnosti vyhlásila výsledky Cen SDGs (Cílů udržitelného rozvoje) 2020:

 • Veřejná sféra: Česko.Digital
 • Mladý leader: Sens Foods
 • Zahraniční rozvojová spolupráce: DEKONTA, a.s.
 • Byznys: DOT Glasses
 • Reporting: Lidl Česká republika
 • Změna klimatu: Česká krajina
 • Ocenění zodpovědného využívání technologií při naplňování SDGs: Scuk.cz

Ostrov Naděje nakonec nevyhrál, přesto si moc vážíme toho, že se náš projekt dostal do finálové desítky TOP letošních projektů. ❤️

» Ostrov Naděje – komunitní centrum na Rusinga Island v Keni
» Česko zná nejlepší projekty udržitelnosti pro rok 2020

» Brožura cen SDGs 2020

1

Děkujeme Ti za všechnu pozitivní energii, laskavost, vášeň pro vzdělávání, přátelství a krásnou práci, která byla inspirací pro všechny.

Stáhnout Stáhnout video (759 MB)

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800 a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z ukončených adopcí, jsme v druhém trimestru 2020 (k 2. 7. 2020) podpořili celkem 28 dětí, které přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“. Celkem se jedná o částku 128.000,– Kč.

Za věnované částky na Klub přátel adopce velmi děkujeme.

40563 Felix Obongo
41321 Winnie Awuor
41323 Lavenda Awuor Ondito
41493 Stevin Andiego
51639 Nicholas Odongo Awayo
51730 Gordon Lumumba Odhiambo
51733 Wiclife Ochieng Okuku
51737 Collins Ochieng Mboya
51793 Sharon Shery Onyango
51979 Cavine Odhiambo Ochieng
52148 Dona Atieno Odhiambo
52153 Lenox Oketch Samwel
52193 Brian Rooney Oluoch
52267 Nokris Odhiambo Wakiaga
52271 Stanley Owire Ken
52643 James Orengo Owuato
52646 Samwel Ochieng Otieno
52759 Rozenta Anyango Okumu
52761 Naivil Bryan Ochieng
52772 Alphonce Barrack Okumu
52790 MaidaEunice Adhiambo
52832 Steven Odhiambo Owiti
52845 Brighton Richard Ouma
52854 Evance Omondi Okoth
52859 LImpia Trivia
52872 Frederick Odiwour Obudho
52874 Eugine Makambo
52875 Wilfred Ongera Bosire

Co prožívají rodiny našich dětí v programu Adopce na dálku? Jaké jsou dopady pandemie covid-19 v Keni? Byla distribuce potravin tím nejlepším, jak jsme mohli podpořit keňské rodiny? O tom všem je video s českými titulky.

Stáhnout Stáhnout video (1 GB)

Sdílíme nádhernou zprávu z Keni – Ruth je uzdravená ❤️ V pátek byla na celkovém vyšetření a dnes obdržela výsledky… Děkujeme všem přátelům, kteří přispěli na její léčbu, mentálně ji po celou dobu podporovali a mysleli na ni. Ruth má opět úsměv na tváři.

1

Forma práce: plný úvazek  –  HPP, pevná pracovní doba
Pozice: Asistentka administrativního zajištění projektu pomoci na dálku „Adopce afrických dětí“
Obor: administrativa v neziskovém sektoru - rozvojová spolupráce a výchova, dobrovolnictví
Region: Praha
Text inzerátu: Centrum Narovinu, o.p.s. je obecně prospěšná společnost zabývající se mezinárodní rozvojovou spoluprací s Afrikou a globální rozvojovou výchovou hledá asistenta/ku administrativního zajištění – především pro rozvojový projekt „Adopce afrických dětí“.

Náplň práce:

 • administrativně-technická podpora projektu a pomoc se zajištěním chodu celé kanceláře (správa databáze projektu „Adopce afrických dětí“, vyřizování emailů, telefonátů, …)
 • komunikace s kanceláří v Nairobi
 • komunikace s „adoptivními rodiči“, dobrovolnými koordinátory adopcí a dobrovolníky
 • pomoc s organizací miniobchůdku v duchu fair trade
 • pomoc na akcích organizace (benefiční akce, prezentační stánky…)

Požadujeme:

 • min. SŠ vzdělání
 • dobré organizační a komunikační schopnosti
 • zkušenost s administrativně-technickým vedením kanceláře
 • znalost práce na PC (MS Office – především Excel na velmi dobré úrovni, databáze, internet)
 • nutná dobrá znalost angličtiny slovem i písmem
 • samostatnost, spolehlivost, systematičnost, pečlivost a zodpovědnost, trpělivost
 • předpoklady pro práci v týmu a ochota zapojit se i do dalších činností v rámci organizace
 • ochota se učit a doplňovat si informace, zájem o rozvojovou spolupráci a Afriku

Výhodou: praxe na podobné pozici v neziskové organizaci, zkušenost v oblasti rozvojové spolupráce, příjemné vystupování, komunikativnost, záliba v excelovských tabulkách, porozumění mluvené/africké angličtině

Nabízíme:

 1. Možnost přímo sledovat smysluplnost své práce
 2. Práci v příjemném kolektivu lidí vyznačujících se chutí pomáhat
 3. Sick days, občasná možnost home office
 4. 25 dní dovolené
 5. Nástupní plat: 21 000,- Kč (hrubého)

Vážné zájemce prosíme, aby poslali svůj strukturovaný životopis + motivační dopis nejpozději do 31. 7. 2020 e-mailem na: alexandra.y@adopceafrika.cz. Osobní pohovory budou probíhat v týdnu od 3.  do 7. 8. 2020, nástup od září 2020.

Název organizace: Centrum Narovinu, o.p.s., Adresa: Sokolská 32, Praha 2, www.adopceafrika.cz

Vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

rádi bychom vás informovali o aktuální situaci v Keni a také o sbírkách, které díky vaší podpoře aktuálně realizujeme.

Aktuální situace v Keni

Situace v Keni je vážná, celkově je asi 7000 potvrzených případů pacientů. V posledním období přibývá stovky nových případů denně. Hodně firem je zavřených a mnoho lidí nezaměstnaných, bez jakéhokoliv příjmu a pomoci. Nairobi a Mombasa jsou stále úplně uzavřené, tato města mají nejvíce případů a vláda se obává cestování lidí do ostatních regionů. Na Rusinga Island jsme, asi i díky těmto opatřením, zatím naštěstí bez případů. Všechny školy jsou stále uzavřené v celé Keni. Aktuálně je plán vlády postupně otevřít školy od září.

Sbírka na záchranné potravinové balíčky a distribuce potravin

Moc vám děkujeme za všechny příspěvky ve sbírce na nákup potravinových balíčků, nákupy se stále ještě realizují. Potravinovými balíčky jsme také podpořili učitele v několika partnerských školách, kteří se ocitli v nouzi a bez jakékoliv finanční podpory. Celkově se zatím ve sbírce na potravinové balíčky vybralo už přes 130 000 Kč. Všechny obdržené fotografie z Keni, včetně videí, jsou ke stažení na naší Facebookové stránce Centra Narovinu nebo webové stránce. Doufáme, že vám fotografie dělají takovou radost jako nám. Je to teď ta opravdu nejdůležitější pomoc, kterou v této situaci můžeme dětem a rodinám v Keni poskytovat! I proto do sbírky můžete i nadále přispívat, moc děkujeme.

Sbírka na podporu kliniky Ostrova Naděje

A další velké poděkování je za příspěvky na podporu kliniky Ostrova Naděje. Tam tento týden šťastně docestovala objednaná zásilka ochranných a zdravotních pomůcek, kterou jsme díky sponzorovi obdrželi z Číny. Máme tedy pro zdravotnický personál k dispozici 1000 ks respirátorů KN95, 125 kusů ochranných štítů, 100 ks kompletních ochranných oděvů, 2000 ks chirurgických masek a 8 000 ochranných rukavic. Díky tomuto daru od sponzora a celkově vybraným 130 000 Kč ve sbírce, které jsme využili na první vybavení v podobě teploměru, prvních ochranných pomůcek, kyslíku, zásoby potřebných léků, výrobu mýdla, barely na vodu pro vytvoření dostatečného počtu míst na mytí rukou a celou logistiku, je naše klinika zajištěna a připravena pomáhat pacientům i v takto náročné situaci. Celý personál kliniky je za toto vybavení mimořádně vděčný, protože ochranné pomůcky chybí ve všech nemocnicích a vláda v tomto bodě úplně selhává. I do sbírky na podporu kliniky Ostrova Naděje můžete i nadále přispívat. Moc děkujeme.

Aktuální informace ke sbírce na léčbu rakoviny dívenky Ruth Kipasy

Toto je mimořádně dojemný příběh a každému, kdo přispěl do sbírky na léčbu Ruth, patří opravdu obrovské díky. Od ledna 2020 Ruth statečně bojuje s nepříjemnou diagnózou a díky sbírce, ve které se vybralo neskutečných 250 000 Kč, mohla podstoupit celou léčbu chemoterapií a příští týden, po překonání všech nepříjemností s vedlejšími účinky léčby, zvládne dokončit i celou předepsanou léčbu radioterapií. Čeká nás tedy ještě další měsíc, než se po ukončení léčby bude moci udělat kompletní kontrola a zjistit, zda byla léčba úspěšná a nádor už ji neohrožuje.

Ruth je hluboce vděčná za to, kolik lidí ji přispělo na léčbu. Tato skutečnost ji přiměla v léčbě pokračovat a nevzdává to ani ve chvílích, kdy ji není opravdu dobře. Mysleme na ni a přejme ji dobré výsledky kontroly, ať se může vrátit mezi své spolužáky a pokračovat ve studiu na střední škole.

Provoz pražské kanceláře Centra Narovinu

Od 15. července částečně obnovíme provoz kanceláře Centra Narovinu. Budeme Vám k dispozici na adrese Sokolská 1802/32, Praha 2, 120 00 vždy v úterý a středu od 9:00 do 17:00 hod..

Děkujeme, že společně v Keni pomáháme těm nejpotřebnějším dětem a jejich rodinám.

Vaše Centrum Narovinu

Aktuální sbírky Centra Narovinu

Příspěvky na obě sbírky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX).

Variabilní symbol na podporu kliniky: 910
Variabilní symbol na záchranné potravinové balíčky: 200


 

Vážení adoptivní rodiče, příznivci a přátelé Centra Narovinu,

rádi bychom vás informovali o aktuální situaci v Keni a také o sbírkách, které díky vaší podpoře aktuálně realizujeme.

Aktuální situace v Keni

Situace v Keni je vážná, celkově je asi 7000 potvrzených případů pacientů. V posledním období přibývá stovky nových případů denně. Všechny školy jsou stále uzavřené v celé Keni. Hodně firem je zavřených a mnoho lidí nezaměstnaných, bez jakéhokoliv příjmu a pomoci. Nairobi a Mombasa jsou stále úplně uzavřené, tato města mají nejvíce případů a vláda se obává cestování lidí do ostatních regionů. Na Rusinga Island jsme, asi i díky těmto opatřením, zatím naštěstí bez případů.

Balíčky ani dopisy pro děti v Keni tedy stále není možné posílat, protože není možné je vyzvedávat na poště v Nairobi a rozvážet do regionů, děkujeme za pochopení.

Aktuálně je plán vlády postupně otevřít školy od září. Situaci sledujeme a budeme vás informovat.

Sbírka na záchranné potravinové balíčky a distribuce potravin

Moc vám také děkujeme za všechny příspěvky na podporu konkrétních dětí v projektu Adopce i ve sbírce na nákup potravinových balíčků, nákupy se stále ještě realizují. Potravinovými balíčky jsme také podpořili učitele v několika partnerských školách, kteří se ocitli v nouzi a bez jakékoliv finanční podpory. Celkově se zatím ve sbírce na potravinové balíčky vybralo už přes 130 000 Kč. Všechny obdržené fotografie z Keni, včetně videí, jsou ke stažení na naší Facebookové stránce Centra Narovinu nebo webové stránce, kde můžete Vaše dítě podle ID vyhledat. Fotografie byly také přidány na Stránku dítěte (do „Vyhledávání podle čísla dítěte:“ napište číslo dítěte a stiskněte tlačítko „Hledat“) nebo na Vaši soukromou stránku adoptivního rodiče, přihlásit se na ni můžete zde, více detailních informací je přílohou. Zbytek fotografií přidáme v průběhu července. Doufáme, že vám fotografie dělají takovou radost jako nám. Je to teď ta opravdu nejdůležitější pomoc, kterou v této situaci můžeme dětem a rodinám v Keni poskytovat! I proto do sbírky můžete i nadále přispívat, moc děkujeme.

Materiály od dětí

Po dokončení distribuce potravinových balíčků se keňská kancelář spolu s dobrovolnými koordinátory bude věnovat sběru materiálů od vašich dětí. Tato sbírka materiálů za trimestr 1/2020 bude obsahovat chybějící materiály z předchozích období, nové fotografie a dopisy, ale také poděkování za vaši pomoc. Bohužel kvůli tomu, že se školy zavřely již v polovině března a stále jsou zavřené, nebudete moci dostat vysvědčení za první ani druhý trimestr tohoto roku. Keňská kancelář žádá o strpení, protože mají mnoho práce s distribucí potravin. Jakmile se situace uklidní, materiály ihned odešlou. Pravděpodobně je obdržíte v první polovině září.

Sbírka na podporu kliniky Ostrova Naděje

A další velké poděkování je za příspěvky na podporu kliniky Ostrova Naděje. Tam tento týden šťastně docestovala objednaná zásilka ochranných a zdravotních pomůcek, kterou jsme díky sponzorovi obdrželi z Číny. Máme tedy pro zdravotnický personál k dispozici 1000 ks respirátorů KN95, 125 kusů ochranných štítů, 100 ks kompletních ochranných oděvů, 2000 ks chirurgických masek a 8 000 ochranných rukavic. Díky tomuto daru od sponzora a celkově vybraným 130 000 Kč ve sbírce, které jsme využili na první vybavení v podobě teploměru, prvních ochranných pomůcek, kyslíku, zásoby potřebných léků, výrobu mýdla, barely na vodu pro vytvoření dostatečného počtu míst na mytí rukou a celou logistiku, je naše klinika zajištěna a připravena pomáhat pacientům i v takto náročné situaci. Celý personál kliniky je za toto vybavení mimořádně vděčný, protože ochranné pomůcky chybí ve všech nemocnicích a vláda v tomto bodě úplně selhává. I do sbírky na podporu kliniky Ostrova Naděje můžete i nadále přispívat. Moc děkujeme.

Aktuální informace ke sbírce na léčbu rakoviny dívenky Ruth Kipasy

Toto je mimořádně dojemný příběh a každému, kdo přispěl do sbírky na léčbu Ruth, patří opravdu obrovské díky. Od ledna 2020 Ruth statečně bojuje s nepříjemnou diagnózou a díky sbírce, ve které se vybralo neskutečných 250 000 Kč, mohla podstoupit celou léčbu chemoterapií a příští týden, po překonání všech nepříjemností s vedlejšími účinky léčby, zvládne dokončit i celou předepsanou léčbu radioterapií. Čeká nás tedy ještě další měsíc, než se po ukončení léčby bude moci udělat kompletní kontrola a zjistit, zda byla léčba úspěšná a nádor už ji neohrožuje.

Ruth je hluboce vděčná za to, kolik lidí ji přispělo na léčbu. Tato skutečnost ji přiměla v léčbě pokračovat a nevzdává to ani ve chvílích, kdy ji není opravdu dobře. Mysleme na ni a přejme ji dobré výsledky kontroly, ať se může vrátit mezi své spolužáky a pokračovat ve studiu na střední škole.

Provoz pražské kanceláře Centra Narovinu

Od 15. července částečně obnovíme provoz kanceláře Centra Narovinu. Budeme Vám k dispozici na adrese Sokolská 1802/32, Praha 2, 120 00 vždy v úterý a středu od 9:00 do 17:00 hod..

Platby na školné

V předchozím dopise jsme Vám psali, že první polovinu školného jsme použili právě na potravinové balíčky a druhá polovina školného na druhý trimestr zůstane na našem účtu. Pokud se školy otevřou v průběhu druhého trimestru a děti se vrátí do školních lavic, budou po nás školy vyžadovat zaplacení školného a dalších poplatků. Pokud se školy neotevřou, využijeme i druhou polovinu na další nouzový nákup potravin. Děti se vrátí do škol nejdříve od září, proto chceme v srpnu pro děti v programu zopakovat úspěšnou distribuci potravin použitím druhé poloviny školného za druhý trimestr.

Doufáme, že plán vlády k otevření škol dopadne dobře a děti se od září do škol vrátí. Termín platby školného na 3. trimestr zůstává proto beze změny a to k 15. 7.

Zdravotní pojištění

Stále můžete pojistit Vaše dítko. Druhá vlna pojištění běží do konce července. Děti pak budou pojištěné od 1. srpna. Pojistit dítě je možné zasláním částky 1 500 Kč (60 EUR) na náš účet. Jako variabilní symbol uveďte číslo 6 + číslo „vašeho“ dítka, pod nímž je vedené v databázi „adoptovaných dětí“ (tj. např. 641023).

Děkujeme, že společně v Keni pomáháme těm nejpotřebnějším dětem a jejich rodinám.

Vaše Centrum Narovinu

Aktuální sbírky Centra Narovinu

Příspěvky na obě sbírky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX).

Variabilní symbol na podporu kliniky: 910
Variabilní symbol na záchranné potravinové balíčky: 200

Zveme na výstavu fotografií z Keni Afrika na rovinu.

Od pátku 17. 7. do 19. 7. 2020 se bude v královédvorském safari parku konat Africký víkend, který vnese do běžného programu spoustu africké atmosféry.

Celý víkend se můžete těšit na dárky s příběhem Férového obchůdku Centra Narovinu. Přijďte se pobavit, udělat si radost a podpořit Ostrov Naděje v Keni. Těšíme se na setkání

» Událost na Facebooku