Domů

Archiv aktualit

Srdečně vás zveme na Vánoční posezení

 • ochutnávka keňské kávy a čaje
 • dárky s příběhem Férového obchůdku
 • pátek 9.12. – 18-20 hod. – povídání a promítání o Keni a projektech
 • africké tržiště každý den pondělí 5.12. až pátek 9.12. od 10 do 19 hod.

Centrum Narovinu
Oldřichova 21, Praha 2 – Nusle

Centrum Narovinu: KEŇA – země mnoha tváří
Městská knihovna Beroun
čtvrtek 1.12. od 18 hod.

Povídání, promítání, výstava fotografií, ochutnávka keňské kávy a čaje, dárky s příběhem Férového obchůdku.

Promítání krátkých dokumentů, které mapují život ve městě, na vesnicích a rozvojové projekty v Keni… Jak se žije v nejchudších čtvrtích a slamech hlavního města Nairobi a jaký je oproti tomu život na vesnicích? Proč vznikl program Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku? Mají keňské děti šanci bez vzdělání získat lepší budoucnost? Co nabízí komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island? Jak je možné se do těchto projektů zapojit? Přijďte si poslechnout postřehy jedné ze zakladatelek organizace Simony Heřtusová…

V rámci programu proběhne i výstava fotografií, ochutnávka keňské kávy a čaje a prohlédnout si budete moci typické rukodělné výrobky z Keni a koupit si pro radost dárky s příběhem, které podporují vzdělání dětí v Keni.

Centrum Narovinu doplní program o africké pohádky, příběhy a vyrábění… Součástí programu bude i ochutnávka keňské kávy a čaje a také dárky s příběhem z Férového obchůdku – přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty, trička atd.

» Městská knihovna
» Městská knihovna na Facebooku
 

CLARION CONGRESS HOTEL PRAGUE **** Praha 9

Návštěvníky čeká řada stánků s ochutnávkami zajímavých pokrmů, nápojů a dobrot z exotických zemí světa. Zakoupit si budete moci exotické dárky z různých zemí nebo si vyzkoušet tradiční batiku, malbu mandal či pískování.

Centrum Narovinu doplní program o dárky s příběhem z Férového obchůdku – přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty, trička atd. V neděli 27.11. od 13 do 14 hod. zveme všechny děti do dětského koutku.

Milé děti,

máte rádi knihy a příběhy? A znáte nějaký africký? V rámci workshopu si společně jeden takový přečteme. Vyprávění to bude napínavé, netradiční a na chvíli se všichni do příběhu přeneseme a aktivně se do něho zapojíme… Během workshopu si namalujete také obrázky k příběhu a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení…

Těšíme se na vás, Centrum Narovinu

» Dětský sál
» Kolem světa
» Kolem světa na Facebooku

Tvořivé dílny pro děti i dospělé, výroba adventních věnců, dárků, dekorací, zdobení medových perníčků, lité a máčené svíčky z včelího vosku. Prodej rukodělných výrobků, šperků.

Centrum Narovinu doplní program o ochutnávku keňské kávy a čaje a také dárky s příběhem z Férového obchůdku – přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty, trička atd. Děti si v africké dílničce vyrobí něco pro radost…

» MEDOVÝ DEN – 10.ročník
» DDM Ostrov SLANÝ na Facebooku

Centrum Narovinu doplní program o dárky s příběhem z Férového obchůdku – přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty atd.

27. 11. – Vánoční jarmark ve Velkých Popovicích

80 přednášek, workshopů a filmů… Víkend plný zajímavých lidí. Patříš mezi ně?
12. – 13. 11.
FFUK Praha 1
» Událost na Facebooku
» Festival Obzory

Centrum Narovinu doplní program o dárky s příběhem z Férového obchůdku - přijďte si nakoupit keňskou kávu a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty, trička atd.

A pro děti máme připravený africký program:

AFRICKÉ PŘÍBĚHY Neděle 13. 11. 2022 | 11:00–12:00 DĚTSKÝ SÁL MAUGLÍ (sál 111)

Milé děti, máte rádi knihy a příběhy? A znáte nějaký africký? V rámci workshopu si společně jeden takový přečteme. Vyprávění to bude napínavé, netradiční a na chvíli se všichni do příběhu přeneseme a aktivně se do něho zapojíme… Během workshopu si namalujete také obrázky k příběhu a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení… Těšíme se na vás.

AFRICKÉ TVOŘENÍ Neděle 13. 11. 2022 | 12:30–13:30 DĚTSKÝ SÁL MAUGLÍ (sál 111)

Namalujeme si africké masky a navlékneme korálky.

Každý kmen má svoje tradice a styl života. Kmeny používají barvy na tělo při různých příležitostech, jako jsou například svatby, pohřby, přivolání deště, přivolání úrody atd. Na chvilku se přeneseme do afrického kmene a namalujeme si své papírové masky a zkusíme k nim vymyslet příběh, proč maska vypadá tak jak vypadá. Děti si mohou vybarvit masku afrického zvířete nebo další obrázky s africkou tématikou.

Krásné, barevné a originální šperky patří k Africe. V Keni se na výrobu šperků používají i netradiční materiály jako je kokos, rohovina, kosti nebo papír. I starý papír se může proměnit v krásnou ozdobu. Přijďte se naučit jednoduchou techniku a vyrobit si korálky z papíru.

A k tomu si prohlédneme fotografie z Keni a popovídáme si o tom, jak žijí děti ve městech a jak na vesnici, co dělají během dne, jak vypadají africké domy a školy nebo jak si děti v Keni hrají.

Po dvaceti letech své existence náš hlavní rozvojový projekt Ostrov Naděje, který se stal útočištěm pro 500 dětí, bojuje o přežití!

Hledáme nové firemní partnery pro rozvojový projekt v Keni

Zajímáte se o rozvojovou spolupráci? Líbí se vám projekty podporující vzdělání a zdravotní péči dětí v Africe? Chcete podpořit trvale udržitelné projekty s aktivním přístupem místních komunit a dobrovolníků? Hledáte oboustranně prospěšnou a přínosnou spolupráci? Přáli byste si vidět konkrétní dopad své podpory a navázat partnerství a pravidelný kontakt s příjemci podpory? Staňte se partnerem Ostrova Naděje!

Tento projekt je výjimečný komplexním přístupem k problémům, které řeší přímo v místě a výhradně s místní keňskou komunitou – zdravotnictví, sexuální výchova, osvěta a prevence, zemědělství, řemeslná družstva, udržitelné technologie, vzdělání s inovativními přístupy od mateřské školy až po střední školu, sociální péče, postavení ženy ve společnosti. Skutečná partnerská spolupráce mezi místními lidmi a lidmi z Evropy je zárukou vzájemného obohacování, boření mýtů a stereotypů, přinášení nových kreativních pohledů i řešení, posunu ke kritickému myšlení, ale zároveň respektování kulturní odlišnosti.

Na začátku projektu v roce 2003 byl sen Dany, Kena, Joashe a dalších dobrovolníků a jeden hliněný domek, kde začala fungovat první humanistická školka pro asi 20 dětí. Dnes je součástí komunitního centra sirotčinec pro děti od 3 do 18 let, mateřská školka s výukovou metodou Montessori, základní škola, internátní střední škola, vzdělávací centrum s PC učebnou a knihovnou, zdravotní klinika pro cca 20 000 pacientů z oblasti, farma se zavlažovacím systémem, ovocnými stromy a chovem ryb. Denně je v areálu přes 500 dětí.

Hledáme nové partnery, abychom Ostrov Naděje udrželi v současném rozsahu nabízených služeb. Děti v našem projektu pocházejí z prostředí rybářské komunity ostrova Rusinga Island a velmi nelehkých životních situací. Nabízíme vám oboustranně prospěšnou a přínosnou spolupráci. Podpořte svými zkušenostmi, finančně nebo věcným darem tento rozvojový projekt a zapojte se s námi do jeho spoluvytváření.

Možností spolupráce

Partnerství pro rozvoj – vyberte si jakoukoliv oblast projektu a rozvíjejte ji s námi.
Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku – Částka na podporu jednoho dítěte na základní škole činí 7200,– Kč (300 EUR) / rok a na střední škole a v sirotčinci Ostrova Naděje je to 16800,– Kč (660 EUR).
Podpora učitele/lékaře – více zdrojů financování vnímáme jako podmínku dobrého, trvale udržitelného rozvojového projektu. Hrazení měsíčního platu: učitel MŠ a ZŠ – 6000 Kč (240 EUR), ředitel ZŠ – 8500 Kč (340 EUR), učitel SŠ – 10000 Kč (400 EUR), ředitel SŠ – 12000 Kč (480 EUR)
Férový obchůdek – dovážíme kvalitní keňskou kávu a čaj,mastkové výrobky, šperky. Balíme z nich dárkové balíčky pro klienty a zaměstnance. Součástí balíčku může být také certifikát „Pošli to dál“ v různých hodnotách podporující vzdělání a zdravotní péči.
Sdílený marketing (procento z prodeje) – pojďme spojit Vaše a naše jméno a podpořit dobrou věc.

Samozřejmostí je zpětná vazba – s podporovanými dětmi, učiteli i vedením projektu budete v pravidelném kontaktu a budete přímo sledovat dopad a smysluplnost Vaší podpory.

V případě zájmu je možné projekt navštívit a na vlastní oči se přesvědčit, jak funguje. A než tam odletíte, propojíme Vás alespoň „online“. Ostrov Naděje stojí opravdu za to!

Předem děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na další formy spolupráce.

Dana Feminová
dana.feminova@adopceafrika.cz, tel. +420 777 711 911

1

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, učitelé a studenti,
obracíme se na Vás s prosbou o zapojení do projektu „Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku“, který naše obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu organizuje od roku 2002. Tento rok tedy slavíme 20 let projektu – 20 let krásných příběhů.

Pomozte nám splnit sny studentů z Ostrova Naděje a umožnit jim lepší budoucnost tím, že se stanete jejich patrony a podpoříte je na cestě za vzděláním. V areálu Ostrova Naděje je v současné době přes 500 dětí od mateřské školky až po středoškoláky. Vybrat si tak můžete toho nejlepšího parťáka pro komunikaci s Vašimi studenty.

Projekt je samozřejmě přínosem pro obě strany. Co konkrétně přinese Vám?

Možnost se přímo zapojit do smysluplného rozvojového projektu a sledovat jeho dopad – se studenty a jejich rodinami budete v pravidelném písemném kontaktu. 3x ročně dostanete vysvědčení, dopisy a fotografie. Aktivní komunikací a sdílením zkušeností se můžete vzájemně inspirovat a spoluvytvářet a posouvat projekt vlastními zkušenostmi a nápady.

Prohlubování témat multikulturní výchovy, rozvojové spolupráce a účinné pomoci – studenti budou rozvíjet kritické myšlení a díky osobnímu a přímému zapojení do projektu se zvýší jejich vnímavost a citlivost k účinné pomoci, solidaritě a soucítění s lidmi jiné kultury a jejich problémy. Projekt přispívá také k vytváření tolerantní multikulturní společnosti a k prevenci diskriminace a rasismu.

Projekt Adopce na dálku můžete propojit s Vašimi předměty a výukovými projekty – pravidelná komunikace v angličtině, propojení témat v dějepise, zeměpise, multikulturní, hudební či výtvarné výchově atd. V rámci Ostrova Naděje je také možnost online spojení a komunikace s dětmi a třídami „naživo“.

Dobrý pocit, že pomáháte tam, kde je to nejvíce potřeba – děti v našem projektu pocházejí z prostředí rybářské komunity ostrova Rusinga Island a velmi nelehkých životních situací. K chudobě vede často negramotnost a nízké vzdělání, dívky často nedokončí ani základní stupeň vzdělání... Proto podporujeme vzdělání dětí a jejich šanci na lepší budoucnost.

Projekt je mnohem více než pouhá ekonomická výpomoc – vytváří pouto solidarity a porozumění mezi různými kulturami. Částka na podporu jednoho dítěte na základní škole činí 7200,– (300 EUR) / rok a na střední škole a v sirotčinci Ostrova Naděje je to 16800,– Kč (660 EUR). Platbu je možné si rozložit i do více splátek. Z peněz je dítěti uhrazeno vše, co potřebuje ke studiu (školní uniforma, učebnice a školní pomůcky, školní poplatky atd.), v případě střední školy a sirotčince částka také zahrnuje náklady na ubytování a stravu.

Více detailních informací k projektu včetně referencí ze škol, které již s projektem spolupracují, najdete na našich webových stránkách www.AdopceAfrika.cz, některé z nich připojujeme níže. Aktuální informace můžete také sledovat na www.facebook.com/CentrumNarovinu

V případě zájmu o více informací rádi uspořádáme ve Vaší škole úvodní informační přednášku s promítáním a povídáním a přiblížíme tak učitelům a studentům život v Keni, každodenní problémy a možnosti podpory.

Přejeme Vám úspěšné vykročení do nového školního roku a těšíme se na spolupráci s dalšími školami.

Za Centrum Narovinu

Simona Heřtusová
simona.hertusova@adopceafrika.cz, mobil 608 301 270

 

Připojujeme několik referencí ze škol a od studentů, kteří jsou do našeho projektu již zapojeni. Další reference a příběhy adoptivních rodičů i dětí najdete na našich webových stránkách.

 

Projekt adopce na dálku podporuje naše škola už od roku 2007, kdy jsme si adoptovali malou Muthinu z Keni. Z Muthiny je dnes dospělá dívka, stejně jako z některých bývalých žáků… Finance na adopci získáváme prodejem výrobků žáků. Myslím, že jsme změnili nejen život jednoho „dítěte“ z keňského venkova. Ale i my, kdo jsme se podíleli na vyrábění a prodeji, a všichni ti, kdo si u nás za ty roky něco koupili, se alespoň na chvíli zamysleli nad fungováním světa, nad věcmi, které bereme jako samozřejmost, ale všude samozřejmé nejsou. Bohuslava Dusíková, ZŠ Kladruby

Adopce na dálku mi přijde důležitá, protože si myslím, že každé dítě má právo a nárok na vzdělávání. Nela, žákyně ZŠ Kladruby

Na prodeji na trzích se mi líbilo, že tím můžeme někomu opravdu pomoct. Zuzka, žákyně ZŠ Kladruby

 

Již několik let spolupracujeme s Centrem Narovinu. Adoptovali jsme na dálku dívku Sashu, podporujeme Férový obchůdek a nákup dárků s příběhem mezi učiteli a rodiči a zorganizovali jsme několik sbírek - pro děti Ostrova Naděje jsme nasbírali plné auto knih, výtvarných a výukových pomůcek. Na důkaz důvěry nám byly zaslány fotografie a videa šťastných školáků, jak využívají knihy, psací a výtvarné potřeby od nás. Vím, že pomáhat lze i v naší republice, ale k tomuto činu mě vedla multikulturní výchova a myšlenka, že by děti mohly poznat jinou kulturu, chudobu v těchto oblastech a s tím spojené soucítění a solidaritu. V neposlední řadě bylo důvodem ke spolupráci i prohloubení angličtiny a možnost dopisování si s adoptovanou dívkou. Silvie Letáčková, ZŠ Stolany

 

V  prvním pololetí žila naše škola projektem „Jambo Afrika“. V přípravné fázi se děti učily písničku Jambo Kenya, vyráběly učební pomůcky a návrhy plakátů na Africké setkání žáků, učitelů a  rodičů. V jednotlivých třídách probíhaly africké workshopy pod vedením Centra Narovinu, ve všech předmětech byla zahrnuta africká tematika. A zlatým hřebem týdne bylo online propojení jednotlivých tříd druhého stupně s africkými dětmi na Rusinga Island. Online propojení bylo zahrnuto i  do programu závěrečného Afrického setkání. Na setkání naše děti zazpívaly svým africkým kamarádům písničku a povídaly si s nimi na různá témata. Otázky nebraly konce. Největší radost máme všichni z  adopce africké holčičky Evaline, kterou se nám díky dobrovolným příspěvkům rodičů podařilo adoptovat. Co říci závěrem? Projekt byl krásný, spolupráce s Centrem Narovinu perfektní a zpětná vazba žáků, učitelů i rodičů velmi pozitivní. Moc děkujeme, má to smysl! Gabriela Šmerdová, Victoria School

 

V  roce 2009 začala spolupráce s  Centrem Narovinu a  ta trvá bez přerušení doposud. Adopce keňských dětí má u nás různé formy. Někdy si dítě adoptuje třída jako celek, jindy jen několik studentů z několika tříd se propojí společnými silami buď za koordinace Studentského parlamentu, nebo jen díky podpoře třídních učitelů. V  letošním školním roce jsme podpořili čtyři adoptivní děti: Ronnyho (10. rok adopce, SŠ), Briana (9. rok, VŠ), Davida (5. rok, SŠ) a  Edwina (SŠ). Díky on-line propojení se nám podařilo uskutečnit projekty, o kterých jsme původně ani neuvažovali. Náš velmi komunikativní, studijně nadaný a  organizačně schopný Brian funguje v on-line režimu tak, že se s ním adoptivní třída může sejít přes Teams během školního roku. Lenka Kopečková, Gymnázium Třeboň

 

Moje škola je velice výjimečná, každý tu může říci svůj názor a  podělit se o  své problémy. Dokonce mluvíme i  o věcech, které nám ve škole vadí, a o tom, jak bychom je chtěli řešit. Ve většině státních škol nemají žáci dovoleno mluvit o tom, co jim vadí při výuce. Jinde je běžné, že učitelé určují pravidla, která musí být dodržována, a pokud nejsou, tělesné tresty nejsou žádnou výjimkou. Od té doby, co navštěvuji střední humanistickou školu, jsem se hodně změnila a naučila se spoustu věcí. Zjistila jsem, že problémy se dají řešit v klidu a bez jakéhokoliv násilí. Také jsem si uvědomila, že je velice důležité mít svůj názor, a když v něco věřím, tak si za tím stát, i když to ostatní mohou vidět jinak. Jackquen Faith, studentka střední školy Ostrova Naděje

 

Vzdělání získané v prostředí, kde je kladen důraz na kreativitu, inovace, zdravé sebevědomí, nenásilí či kritické myšlení, ze mě udělalo člověka schopného spolupráce a soucitu, člověka se smyslem pro solidaritu, který je schopný dále pracovat na svém rozvoji i rozvoji společnosti. Učitelé i ostatní zaměstnanci nám šli dobrým příkladem. Pravidla vznikala na základě diskuse mezi učiteli a  studenty. Výuka nebyla jen o samotném studiu, ale také o rozvíjení individuálních talentů studentů. David Odhiambo, student základní i střední školy Ostrova Naděje

1
SOS Ostrov Naděje – Pomozte nám zachránit projekt v Keni
Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme dobrovolníky
Co vede naše adoptivní rodiče k pomoci navíc
Klub přátel adopce
Zdravotní pojištění
Staňte se partnerem Ostrova Naděje – hledáme nové firemní partnery pro rozvojový projekt v Keni
Rusinga Island z pohledu studentů medicíny Ostravské univerzity
Další setkání s mými třemi adoptivními dětmi
20 let Adopce na dálku – 20 let krásných příběhů
Staňte se patronem školáka v Keni – nabídka partnerství pro mateřské, základní i střední školy
 

Vyprávění příběhů z Afriky spojené s dobročinným obchůdkem Centra Narovinu. Přijďte si poslechnout o lovcích a šelmách a koupit si předměty, které se vážou k jednotlivým vyprávěním.

Vyprávět budou Justin a Pírko.

» Událost na Facebooku

Milé děti, máte rády knihy a příběhy? A znáte nějaký africký? Společně si jeden takový přečteme. Vyprávění to bude napínavé, netradiční a na chvíli se všichni do příběhu přeneseme a aktivně se do něho zapojíme… Během workshopu si namalujeme také obrázky a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení…

Těším se na vás, Simona Centrum Narovinu

Čtvrtek 20.10.2022 od 17 hodin Obecní úřad Svatá

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800, a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z ukončených adopcí, jsme v druhém školním období 2022 podpořili celkem 46 dětí, které přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“ anebo na svého „prvního adoptivního rodiče“ teprve čekají. Celkem se jedná o částku 208 800 Kč a 1 540 EUR.

Za věnované částky na Klub přátel adopce velmi děkujeme.

Hana Jodasová

40563 Felix Obongo
41320 Robinson Aoch
41321 Winnie Awuor
41323 Lavenda Awuor Ondito
41493 Stevin Andiego
51636 Rose Atieno Ngiela
51639 Nicholas Odongo Awayo
51685 Lucy Anyango Okongo
52003 Cleveland Ochieng Ogweno
52012 Cavin Otieno Ndeswe
52160 Samson Ochieng Elisha
52267 Nokris Odhiambo Wakiaga
52561 Velma Awino Odera
52598 Vivian Awuor Joel
52783 Vincent Ochieng Adero
52946 Sheryle Achieng Jaoko
52999 Elvis Amahati Olukusi
53000 Vivian Atieno Odoyo
53001 Prisca Atieno Onyango
53003 Meshack Ochieng
53004 Lucy Akinyi Ouma
53005 Lilian Achieng James
53006 Leaky Odhiambo Dede
53007 Kevin Macharia Mwangi
53008 Bibra Adero
53009 Cynthia Awour Owe
53010 Daniel Ouma Masawa
53011 Davina Atieno Oketch
53013 Faith Awino Agwenge
53014 Alice Wafula Nanjala
53016 James Kenneth Ooko
53018 Liban Akinyi Oyuga
53019 Sally Purity Ochieng
53061 Eddy Rolex
53062 Charles Odhiambo Otieno
53063 Super Diana Opundo
53065 Grace Anyango Ouma
53066 Geoffrey Owuor Okinyi
53067 Daniel Omollo Omollo
53068 Olivia Adhiambo Omollo
53069 Godfrey Omondi
53083 Scovia Fatuma Saida
53084 William Onyango
52928 Avrilian Hope
52289 Emerson Okinyi Ochieng
52900 Shanice Britney Akinyi

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z  ukončených adopcí, jsme v prvním školním období 2022 podpořili celkem 28 dětí, které přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“ anebo na svého „prvního adoptivního rodiče“ teprve čekají. Celkem se jedná o částku 89 600 Kč a 1 300 EUR.

Za věnované částky na Klub přátel adopce velmi děkujeme.

Hana Jodasová

52783 Vincent Ochieng Adero
52120 Vairone Achieng Odhiambo
40563 Felix Obongo
41320 Robinson Aoch
41321 Winnie Awuor
41323 Lavenda Awuor Ondito
41493 Stevin Andiego
51636 Rose Atieno Ngiela
51639 Nicholas Odongo Awayo
51685 Lucy Anyango Okongo
51733 Wiclife Ochieng Okuku
52003 Cleveland Ochieng Ogweno
52061 Rael Akinyi
52125 Chrislextone Odhiambo Otieno
52152 Steven Odhiambo Ochieng
52160 Samson Ochieng Elisha
52205 Victor Otieno Ouma
52267 Nokris Odhiambo Wakiaga
52349 George Stallon Ogutu
52356 Seline Vera Achieng
52618 Dady Denish Oluoch
52934 Fredrick Imgard Gilumba
52946 Sheryle Achieng Jaoko
52957 Derine Gift
52975 Dency Awuor
52983 Lione Odhiambo
52994 Jelkings Laytone
52995 Emmanuel Zadock Orifa

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800 a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z  ukončených adopcí, jsme v třetím školním období 2021 podpořili celkem 52 dětí, které přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“ anebo na svého „prvního adoptivního rodiče“ teprve čekají. Celkem se jedná o částku 164 000 Kč a 1 020 EUR.

Za věnované částky na Klub přátel adopce velmi děkujeme.

Hana Jodasová

40563 Felix Obongo
41321 Winnie Awuor
41323 Lavenda Awuor Ondito
41493 Stevin Andiego
51639 Nicholas Odongo Awayo
51733 Wiclife Ochieng Okuku
52061 Rael Akinyi
52160 Samson Ochieng Elisha
52205 Victor Otieno Ouma
52352 Evaline Atieno
52356 Seline Vera Achieng
52606 Felix Sumba Omondi
52783 Vincent Ochieng Adero
52941 Isaac Ebenezar Ouru
52943 Marlyne Marion Okoth
52946 Sheryle Achieng Jaoko
52947 Asell Anyango Ochieng
52948 Ally Stanley Okoth
52950 Gyane Odhiambo Paul
52951 Ronald Densih Omondi
52953 Jeph Peters Odhiambo
52954 Perez Auma Oweya
52955 Sharon Nangobe
52956 Kezi Brenda Malon
52957 Derine Gift
52959 Sophy Awuor Otieno
52960 Shanny Esther Tamasha
52961 Gian Charles Omondi
52962 Evaline Gloria Okoth
52963 Ann Carol Omondi
52965 Merclyne Achieng
52966 Seth Jectone
52970 Stanley Odhiambo
52973 Grace Akinyi Okoth
52975 Dency Awuor
52976 Eunice Atieno Okoth
52977 Penina Nzije Odhiambo
52980 Fredrick Oluoch Amayo
52981 David Odhiambo Ochieng
52983 Lione Odhiambo
52984 Clara Anyango
52985 Asell Perez Okinyi
52986 Morgan Stanley Ochieng
52987 Philip Otieno Onyango
52988 Gideon Owino
52989 Donah Atieno Ooko
52990 Clinton Otieno
52991 Benjamin Baraka
52992 Brigit Shell Okianga
52993 Phiona Akoth Odhiambo
52994 Jelkings Laytone
52995 Emmanuel Zadock Orifa

Centrum Narovinu u toho bude také. Těšit se můžete na dárky s příběhem Férového obchůdku. A děti zveme také do africké dílničky, ve které si namalují obrázky, naučí se vyrábět korálky z papíru a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě. Dílničky jsou zdarma, výdělek Férového obchůdku podporuje vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni. Těšíme se na setkání.

Slavíme 20 let programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku

21. května jsme oslavili 20 let programu podpory vzdělání Africkým festivalem na Vyšehradě. DĚKUJEME Tvůrčí Africe a Národní kulturní památce Vyšehrad za obrovskou podporu a spol vytvoření nádherné atmosféry. Velké poděkování patří i  všem vystupujícím AneboAfro, KAT Bent L'Amor, ACA – African Culture and Art, Sahar, Divadlo Fígl, Meet Your Street, Leonardo Teca, Marie Imbrová, program byl opravdu pestrý… Děkujeme i všem úžasným dobrovolníkům z Centra Narovinu, kteří bavili děti u afrických workshopů… A velké poděkování patří i vám všem, že jste přišli s příjemnou atmosférou, koupili si něco pro radost a  podpořili svým příspěvkem smysluplné projekty. Výtěžek z hroší stezky, narozeninové tomboly a Férového obchůdku podpořil vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v  Keni nádhernou částkou 20 000,– Kč.

» Fotogalerie festivalu

1

Slavíme 20 let krásných příběhů, kdy jsme díky podpoře vzdělání pomohli dětem v Keni vystudovat vysněné školy, strávit dětství se svými vrstevníky, rozšířit si obzory… Dnes už jsou dospělí, mají své vlastní rodiny, zaměstnání, zapojují se jako dobrovolníci a posílají to dál… Slavte s námi. Podpořte vzdělání jednoho konkrétního dítěte i  vy a  dejte mu naději na lepší budoucnost, děkujeme. Databázi dětí a bližší info najdete na www.AdopceAfrika.cz

Líbí se vám projekt podpory vzdělání dětí v Keni, ale momentální situace vám nedovoluje adoptovat si na dálku některé z dětí? Přesto byste je rádi finančně podpořili? Můžete tak učinit prostřednictvím Klubu přátel Adopce afrických dětí a  poslat jednorázovou částku, anebo posílat pravidelné či nepravidelné částky během celého roku. Číslo sbírkového účtu je 107-6829480277/0100, Praha 5. Variabilní symbol Klubu přátel je 800. Předem děkujeme za vaši podporu a pomoc!

1
Slavíme 20 let Adopce na dálku
Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme novou posilu v pražské kanceláři
Druhá vlna zdravotního pojištění
Klub přátel adopce
Extra podpora dětem v Keni
Dobrovolnictví na Rusinga Island díky projektu OU Aid
Návštěva adoptivních rodičů v Ostrově Naděje
Slavíme 20 let programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku
Derrick – veselý chlapec, který si jde za svým snem
Spolupráce Gymnázia Třeboň s Centrem Narovinu
 

Největší rodinný festival v ČR
30 atrakcí a doprovodný program ZDARMA za cenu vstupného! Nekonečná zábava pro všechny věkové kategorie! BEN CRISTOVAO/ POKÁČ/ JAROSLAV UHLÍŘ/ LOLLIPOPZ/ ŠTÍSTKO A POUPĚNKA/ MÍŠA RŮŽIČKOVÁ/ TARY/ LEA A TOM/ VERONIKA SPURNÁ/ FAYNE/ PIGY A LILY/ MLSOTKOVÉ a další!

Momentálně je v prodeji druhá vlna vstupenek za 499,- POZOR ! Počet vstupenek je omezen. Vstupenky ZDE.
Webové stránky: www.bezvafest.cz

Centrum Narovinu u toho bude také. Těšit se můžete na dárky s příběhem Férového obchůdku.. A děti zveme také do africké dílničky, ve které si namalují obrázky, naučí se vyrábět korálky z papíru a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě. Dílničky jsou zdarma, výdělek Férového obchůdku podporuje vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni. Těšíme se na setkání.

Centrum Narovinu u toho bude také. Těšit se můžete na dárky s příběhem Férového obchůdku. A děti zveme také do africké dílničky, ve které si namalují obrázky, naučí se vyrábět korálky z papíru a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě. Dílničky jsou zdarma, výdělek Férového obchůdku podporuje vzdělání dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni. Těšíme se na setkání.

Nevíte, kam si zajít na skvělý exotický oběd či večeři? Vaříte doma mimoevropskou kuchyni a chybí vám ingredience, které v Čechách běžně nekoupíte? Přechází vám zrak z orientálních látek? Lákají vás rukodělné etnické šperky, amulety, vůně, oblečení, hračky či hudební nástroje? A k tomu všemu milujete world music z různých koutů světa a rádi si na ni i zatančíte? A na EtnoFestu v Pražské tržnici by se vám nelíbilo? Tentokrát s sebou vemte i své ratolesti, připravili jsme pro ně bezplatné výtvarné dílny!! VSTUP JE ZDARMA!!
» Událost na facebooku

Centrum Narovinu u toho bude také. Těšit se můžete na dárky s příběhem Férového obchůdku a děti zveme také do africké dílničky, ve které si namalují obrázky, naučí se vyrábět korálky z papíru a kdo bude chtít, oblékne se i do typického afrického oblečení a vyzkouší si nošení věcí na hlavě. Těšíme se na setkání.

Kulturní odpoledne pro celou rodinu.  Slavíme 20 let Adopce na dálku – programu podpory vzdělání dětí v Keni… Přijďte to oslavit s námi!

Sobota 21. května 2022, 14 – 19 hod., Praha-Vyšehrad – Staré purkrabství

14:00 – zahájení afrického odpoledne
14:15 – AneboAfro / vystoupení a workshop bubny a tanec
15:00 – Sahar – orientální tanečnice
15:30 – Kat a Alex – písně z Maghrebu
16:00 – Módní přehlídka – ACA African Culture and Art
16:30 – Pohádka – Divadlo Fígl – Africké pohádky – Pavoučí píseň
17:15 – Leonardo Teca – vystoupení a workshop africký buben
18:00 – Meet your street – world music, reggae
18:30 – Gilson Santana – rituál oheň–bubny–birimbao
19:00 – zakončení festivalu…

Vnitřní sál Starého purkrabství - besedy s promítáním:

15:00 - Dana Feminová, Centrum Narovinu: 20 let zkušeností s rozvojovými projekty v Keni / Adopce na dálku a komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island

15:45 - PhDr. Marie Imbrová, afrikanistka a sběratelka afrického umění: Autentický africký šperk a jeho mimořádná kvalita

16:30 - Dana Feminová, Centrum Narovinu: Možnosti spolupráce pro dobrovolníky, stáže pro studenty a firemní partnery

Africká kultura – hudba – tanec – móda – příběhy – workshopy – občerstvení – dárky s příběhem…

Vstup volný. Výtěžek podpoří vzdělání dětí v Keni.
Ve spolupráci s festivalem Tvůrčí Afrika – Benso a Národní kulturní památkou Vyšehrad.

» Událost akce na Facebooku

Centrum Narovinu u toho bude s Férovým obchůdkem. Přijďte si zakoupit dárky s příběhem z Keni a podpořit vzdělání a zdravotní péči dětí Ostrova Naděje na Rusinga Island. Těšíme se na setkání.

» Vstupenky

Kapela Naboso, která v současné chvíli působí ve složení Veronika Spiegelová (zpěv), Denisa Blaha (klavír), Matouš Hron (kytara), Matěj Růžička (baskytara) a Libor Cejnar (bicí) žánrově vychází především z folku, šansonu a jazzu. Jedná se o partu přátel, která se potkala při studiu na pražských konzervatořích. V rámci svého premiérového koncertu v Malostranské besedě představí především svou autorskou tvorbu vzniklou v posledních dvou letech působení kapely, která mj. zahrnuje i několik zhudebněných textů známých českých básníků (J. Skácel, V. Hrabě, apod.). Koncert doplní i několik hostů včetně Anny Julie Slováčkové, Karolíny Fišerové, Václava Dufka či Milana Ernesta (akordeon).

Na všechny děti se těšíme ve čtvrtek ve Slaném. Centrum Narovinu připravuje jeden z workshopů na téma recyklace a těšit se můžete také na dárky s příběhem Férového obchůdku.

» Den Země

Oslavy Dne Země na Masarykově náměstí na téma ekologie, recyklace, ochrana zvířat a přírody. Prezentaci a workshopy si pro vás připravili: Lesy ČR, ZO Svazu včelařů, ZO Rybářského svazu, Centrum Narovinu a další. Těšíme se na vás od 10:00 do 15:00, akce je zdarma!

Chtěli byste vyjet pomáhat přímo do Afriky nebo rozvojovému projektu v Keni pomáhat na dálku? Máte 1 – 2 volné hodinky týdně a rádi byste je věnovali dobrovolnické činnosti z domova? Je vám blízká Afrika a projekty rozvojové spolupráce a chtěli byste se dozvědět víc?

Hledáme především nové koordinátory programu Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku a dobrovolníky pro projekt Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni.

 • zajímavé informace z oblasti rozvojové spolupráce v subsaharské Africe
 • zkušenosti 20 let vytváření a vedení projektu Ostrova Naděje (sirotčinec, MŠ, ZŠ, SŠ, klinika, farma)
 • téma trvalé udržitelnosti a aktivního přístupu při práci s místními komunitami
 • citlivý přístup ke kulturním odlišnostem a respekt k různorodosti
 • jak se připravit na dobrovolničení v Keni

Během semináře se také seznámíš s detaily práce koordinátora programu Adopce na dálku a se vším, co
tato pomoc obnáší. Seminář probíhá aktivní formou.

Kurz vede Dana Feminová – zakladatelka a ředitelka Centra Narovinu
Přihlášky a dotazy:  – mobil: 777 711 911
sobota 9.4. 10:30 hod. – neděle 10.4. 17:00 hod.

Seminář je zdarma, ale každý účastník si sám hradí dopravu, ubytování a stravování.
Cena za ubytování a stravování: 1300,- Kč za víkend a osobu (platí každý účastník na místě)
Hotel Lony, Kozovazy

1

Vážení přátelé Centra Narovinu,

do kanceláře Centra Narovinu hledáme nového člověka na pracovní pozici Asistent/ka administrativního zajištění projektu pomoci na dálku „Adopce afrických dětí".

Nabízíme práci na částečný úvazek (poloviční úvazek – 20 hodin týdně) s nástupem od května 2022. Bližší informace naleznete v přiloženém inzerátu.

Vážné zájemce prosíme, aby poslali svůj strukturovaný životopis + motivační dopis nejpozději do 13. 4. 2022 e-mailem na:

Prosíme o sdílení, pokud byste věděli o případném zájemci či zájemkyni. Děkujeme.

Přejeme pěkný den.

 


Asistent/ka administrativního zajištění
„Adopce afrických dětí – projektu pomoci na dálku“


Forma práce: práce na částečný úvazek (poloviční úvazek - 20 hodin týdně), pracovní doba dohodou
Pozice: Asistentka administrativního zajištění projektu pomoci na dálku „Adopce afrických dětí“
Obor: administrativa v neziskovém sektoru - rozvojová spolupráce a výchova, dobrovolnictví
Region: Praha
Text inzerátu: Centrum Narovinu, o.p.s. je obecně prospěšná společnost zabývající se mezinárodní rozvojovou spoluprací s Afrikou a globální rozvojovou výchovou hledá asistenta/ku administrativního zajištění – především pro rozvojový projekt „Adopce afrických dětí“

Náplň práce:

• administrativně-technická podpora projektu a pomoc se zajištěním chodu celé kanceláře (správa databáze projektu „Adopce afrických dětí“, vyřizování e-mailů, telefonátů, …)
• komunikace s kanceláří v Nairobi
• komunikace s „adoptivními rodiči“, dobrovolnými koordinátory adopcí a dobrovolníky
• pomoc s organizací miniobchůdku v duchu fair trade
• pomoc na akcích organizace (benefiční akce, prezentační stánky…)

Požadujeme:

• min. SŠ vzdělání
• dobré organizační a komunikační schopnosti
• zkušenost s administrativně-technickým vedením kanceláře
• znalost práce na PC (MS Office – především Excel na velmi dobré úrovni, databáze, internet)
nutná dobrá znalost angličtiny slovem i písmem
• samostatnost, spolehlivost, systematičnost, pečlivost a zodpovědnost, trpělivost
• předpoklady pro práci v týmu a ochota zapojit se i do dalších činností v rámci organizace
• ochota se učit a doplňovat si informace, zájem o rozvojovou spolupráci a Afriku

Výhodou: praxe na podobné pozici v neziskové organizaci, zkušenost v oblasti rozvojové spolupráce, příjemné vystupování, komunikativnost, záliba v excelovských tabulkách, porozumění mluvené /africké angličtině

Nabízíme:

 1. Možnost přímo sledovat smysluplnost své práce
 2. Práci v příjemném kolektivu lidí vyznačujících se chutí pomáhat
 3. Sick days, částečná možnost home office
 4. Nástupní plat: 12 000,- Kč (hrubého)

Vážné zájemce prosíme, aby poslali svůj strukturovaný životopis + motivační dopis nejpozději do 13. 4. 2022 e-mailem na: .

Osobní pohovory budou probíhat od 19.4. – 27.4., nástup od května 2022.

 

Název organizace:
Centrum Narovinu, o.p.s., Adresa: Oldřichova 358/21, 128 00 Praha 2, www.adopceafrika.cz

Hledáme nové dobrovolníky
Centrum Narovinu najdete na nové pražské adrese
Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme nové posily v nairobské kanceláři
Zdravotní pojištění dětí v programu Adopce na dálku
Klub přátel adopce
Rozhovor se studentkou: Měsíc dobrovolně v Keni
OSTROV NADĚJE oslavil krásné 18. narozeniny
Extra podpora adoptivních rodičů dětem v Keni
Férový obchůdek Centra Narovinu
Adoptívna dcéra im napísala, že sa im rúca dom. Nový stál 800 eur.
Projekt Jambo Afrika s Centrem Narovinu
 

Zakončujeme oslavu 18 let projektu OSTROV NADĚJE poslední akcí – pojďte zažít denní i večerní atmosféru v projektu!

Ostrov Naděje je výjimečný svým širokým záběrem – řeší zdravotnictví, sexuální výchovu, osvětu a prevenci, zemědělství, řemeslná družstva, udržitelné technologie, vzdělání s inovativními přístupy od mateřské školky až po střední školu, sociální péči, postavení žen ve společnosti…

Dana Feminová vás provede projektem, popovídáte si s koordinátory projektu v Keni, s dětmi Ostrova Naděje a přítomni budou i učitelé, lékaři, sociální pracovníci a dobrovolníci…

Setkání proběhne na Zoomu:
https://zoom.us/j/782363430?pwd=WGlJM3UvaGV5eE9qYWhPOVo1NWd4dz09
Meeting ID: 782 363 430
Passcode: 031146

Grivans chodí do 2. třídy, podíváte se s ním do vyučování a do hodiny tělocviku. Nejraději hraje se svými kamarády fotbal. Grivans má šest sourozenců, maminka pěstuje ovoce a zeleninu. Za finanční prostředky, které dostává Grivans od adoptivního rodiče nad rámec vzdělání, si kupují jídlo pro celou rodinu…

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Děkujeme za obrovskou podporu Základní škole Stolany, Gymnázium Třeboň, Gymnázium Kojetín, Základní škole Kladruby, Základní škole Řečany nad Labem a DDM Ostrov Slaný. V prosinci podpořili děti Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni nádhernou celkovou částkou 48 000,- Kč. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci i letos.

Připojíte se také? Děkujeme. www.AdopceAfrika.cz

1

Výrobky jsou ručně zhotoveny kameníky kmene Kisi z oblasti vesnice Tabaka, podporujeme tak místní keňské výrobce a výdělek vracíme zpět dětem z komunitního centra na Rusinga Island.

» Dárky s příběhem Férového obchůdku

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

Gordon chodí do 4. třídy, nakouknete s ním do vyučování i domů. Představíme vám celou rodinu, tatínek je rybář a maminka se stará o zahrádku a hospodářství. Gordon by si moc přál, aby ho adoptivní rodič přijel na Rusinga Island navštívit a šel si s ním zaplavat do jezera…

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Vážení adoptivní rodiče, vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

přejeme Vám poklidný zbytek roku a do nového jen to dobré, hlavně hodně zdraví a radostí.

Děkujeme za Vaši podporu, všechna osobní i online setkání a těšíme se na další společnou cestu.

Vaše Centrum Narovinu

Jsme přestěhováni a nově nás najdete na adrese: Oldřichova 21, 128 00 Praha 2, (mapa).

Ještě ale nemáme úplně vybaleno a nefunguje nám topení, pohybujeme se proto částečně mezi kanceláří a home office, než se za námi vypravíte, prosíme, raději se předem domluvte na telefonu 777 831 836 nebo e-mailu info@centrumnarovinu.cz, děkujeme.

Držte nám palce, ať vše brzy zvládneme a můžeme vás k nám pozvat na kávu a čaj.

Ostrov Naděje letos slaví krásnou plnoletost a my mu věnujeme 18 symbolických akcí. Pokud se chcete připojit ke všem gratulantům, pošlete mu vánoční dárek. Podpoříte tak vzdělání a zdravotní péči dětí Ostrova Naděje.

Za příspěvek ve výši 100,- Kč koupíme jednu moskytiéru, 200,- Kč zajistí jednomu dítěti potřebnou léčbu běžných nemocí, 300,- Kč je na školní potřeby na celý rok, 400,- Kč pokryje jednomu dítěti specializované vyšetření, 500,- Kč přispěje na učebnice a kvalitnější výuku, 1 000,- Kč stojí matrace, za 2 000,- Kč pořídíme nábytek do třídy pro jedno dítě a 5 000,- Kč pokryje jednomu dítěti školné na jedno školní období včetně ubytování a stravování.

Příspěvky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX) nebo také kartou přes platební bránu. Předem děkujeme za Vaši podporu.

Všechny akce, které Ostrov Naděje k 18. narozeninám podporují a také pár videí představující život rodin na ostrově Rusinga, najdete zde.

1

Děkujeme za podporu Divadlo Viola, ve středu 22.12. budeme s Férovým obchůdkem od 16 do 22 hodin na představení Báry Munzarové a Jaromíra Meduny… Přijďte si ještě zakoupit originální dárky s příběhem z Keni a podpořit děti Ostrova Naděje. ❤️

» Divadlo Viola: Příběhy ze Starého zákona II.

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Ostrov Naděje slaví 18. narozeniny, my máme přání jediný, štěstí, zdraví… Přání máme víc a také bychom mu rádi do konce roku věnovali 18. symbolických akcí… Postupně Vám je představíme a budeme moc rádi, když společně podpoříme jeho krásnou plnoletost. ❤️

» Představujeme 1. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Kolekce náramků

» Představujeme život na ostrově Rusinga a také v projektu Ostrov Naděje: Rodina Bentoline

» Představujeme 2. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Festival Obzory

» Představujeme 3. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Férový obchůdek na koncertě Naboso

» Představujeme život na ostrově Rusinga a také v projektu Ostrov Naděje: Rodina Jescy

» Představujeme 4. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Vánoční benefiční koncert kapely divadla Semafor

» Představujeme 5. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Partnerské školy a podpora adopce na dálku

» Představujeme 6. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Giving Tuesday Kup si hrocha - podpoř vzdělání dítěte v Keni

» Představujeme 7. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Festival Kolem Světa

» Představujeme život na ostrově Rusinga a také v projektu Ostrov Naděje: Rodina Gladys

» Představujeme 8. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Materiální SBÍRKY pro Ostrov Naděje

» Představujeme 9. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: 30 % z prodeje – Děkujeme Monys za podporu

» Představujeme život na ostrově Rusinga a také v projektu Ostrov Naděje: Rodina Linsy

» Představujeme 10. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Dobrovolně pro Keňu v ostravské kavárně PANT

» Představujeme 11. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: GIVING WEEK 30.11. – 7.12.2021 – Děkujeme KAWAK za podporu

» Představujeme 12. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Kolekce triček – Afrika a Mama Afrika

» Představujeme život na ostrově Rusinga a také v projektu Ostrov Naděje: Rodina Gordona

» Představujeme 13. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Kolekce mastkových andělů a srdíček z Keni

» Představujeme 14. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Divadlo Viola

» Představujeme 15. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Vánoční dárek pro Ostrov Naděje k 18. narozeninám

» Představujeme 16. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Dárky s příběhem Férového obchůdku v partnerských školách a zájmových centrech

» Představujeme život na ostrově Rusinga a také v projektu Ostrov Naděje: Rodina Grivanse

1

Udělejte si radost nebo svým blízkým originálním dárkem… A my 100 % výdělkem podpoříme děti z komunitního centra na Rusinga Island v Keni.

» Férový obchůdek

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

V tomto týdnu věnujeme 3× více Centrum Narovinu na projekt Ostrov Naděje a navíc od nás máte 10 % slevu na www.kawak.cz.

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

S Linsy nakouknete do vyučování a také do místa, kde rodina žije. Tatínek vám představí celou početnou rodinu, celkem mají 9 dětí. Je moc vděčný za podporu vzdělání a také za zdravotní pojištění, které Linsy adoptivní rodič platí. Linsy si moc ráda hraje a také prohlíží fotografie, které dostala od adoptivního rodiče. Z dopisů zná celou rodinu a tak posílá moc pozdravů mamince, dětem, manželovi… A také kamarádům.

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Udělejte radost dvakrát! Do 5. prosince půjde z každého vašeho nákupu produktů Monys 30 % na pomoc keňským studentům v projektech Centra Narovinu. Kupte si tašku, prostírání, puf nebo třeba macramé a pomůžete dobré věci. Kompletní nabídku najdete na www.monys-design.cz.

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

Jedná se především o sbírky školních, sportovních a výukových pomůcek, do kterých jsou zapojené školy, instituce, firmy i jednotlivci. V listopadu Ostrov Naděje podpořila škola DINO SCHOOLS OF PRAGUE, která pravidelně posílá dětem školní uniformy… Městská knihovna v Praze, která přispívá nádhernými knihami v angličtině… A základní škola Choryně, která poslala dětem pastelky.

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

1

Gladys chodí do šesté třídy, nakouknete s ní do třídy i do hodiny tělocviku. Gladys zemřeli rodiče a tak ji se sourozenci vychovává babička. Aby se mohla o prázdninách postarat o děti, prodává babička oříšky. Gladys má moc ráda knihu s příběhy, kterou dostala od adoptivního rodiče a jednou by se chtěla stát stavební inženýrkou…

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Ostrov Naděje slaví 18. narozeniny, slavte s námi  ❤️ Představujeme 5. akci na podporu vzdělání a zdravotní péče: Partnerské školy a podpora adopce na dálku.

ZŠ Victoria School je jednou z partnerských škol podporujících Ostrov Naděje i vzdělání dětí v Keni. Vyrobené školní pomůcky už pomáhají ve třídách napříč prvním stupněm a některé jsou k dispozici také v dětském domově. Velkou radost přineslo i pexeso… Moc děkujeme ❤️

„Celý měsíc září žila naše škola projektem „Jambo Afrika“, který jsme připravovali ve spolupráci s organizací Centrum Narovinu. V přípravné fázi se děti učily písničku Jambo Kenya, vyráběly učební pomůcky a návrhy plakátů na Africké setkání žáků, učitelů a rodičů. Na začátku měsíce jsme v naší škole pověsili keňskou vlajku a výstavu fotek z Keni, ze které jsme se těšili celé září. V týdnu od 20. 9. do 24. 9. jsme Afrikou žili velmi intenzivně, v jednotlivých třídách probíhaly africké workshopy pod vedením Centra Narovinu, ve všech předmětech byla zahrnuta africká tématika. A zlatým hřebem týdne bylo páteční online propojení jednotlivých tříd druhého stupně s africkými dětmi na Rusinga Island. Online propojení bylo zahrnuto i do programu závěrečného Afrického setkání.

Na tomto setkání naše děti v africkým zazpívaly svým africkým kamarádům písničku a povídaly si s nimi na různá témata. Otázky nebraly konce. Nikomu se nechtělo domů. V posledním zářijovém týdnu stále visela v prostorách školy keňská vlajka a ráno školou zněly africké rytmy. Naši žáci dokončili výrobu učebních pomůcek, které byly předány Centru Narovinu. Největší radost máme všichni z adopce africké holčičky Evaline, kterou se nám díky dobrovolným příspěvkům rodičů podařilo adoptovat. Co říci závěrem? Projekt byl krásný, spolupráce s Centrem Narovinu perfektní a zpětná vazba žáků, učitelů i rodičů velmi pozitivní. Moc děkujeme všem z Centra Narovinu a koordinátorům v Keni, má to smysl!

Victoria School“

Připojíte se také? Děkujeme. www.AdopceAfrika.cz

1

Jesca chodí do čtvrté třídy, představí vám celou rodinu, nejoblíbenější předmět i s čím doma pomáhá. Nakouknete do rodinné farmy. Rodina například pěstuje buráky, víte jak tato rostlina vypadá a kde vlastně oříšky rostou? Jesca s maminkou vás také vezmou do kuchyně, takto rodiny tradičně vaří. Jesca zná jména všech členů své „adoptivní rodiny“, posílá jim pozdravy a moc ráda by je pozvala na Rusinga na jídlo. Po „adoptivní mamince“ Zuzaně pojmenovala také svou panenku…

Podpora vzdělání má smysl! Připojíte se také? www.AdopceAfrika.cz

Centrum Narovinu a Národní kulturní památka Vyšehrad vás srdečně zvou na benefiční vánoční koncert kapely divadla Semafor.

Centrum Narovinu už 18 let organizuje program Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku, který od roku 2003 pomohl více než 4 000 dětem. Jedním z adoptivních rodičů je i divadlo Semafor, které jedno dítě dlouhá léta podporovalo a loni dovedlo až do dospělosti a k úspěšnému ukončení střední školy.

Kapela divadla Semafor vám v komorním sále Starého purkrabství odehraje svůj vánoční koncert, jehož výtěžek podpoří vzdělání dětí v Keni.

Těšit se můžete na jazzík, swing a písničky Jiřího Suchého…

Složení kapely: Vladimír Vandrovec - kytara, Jakub Přibyl - klavír, David Vorbel - saxofon, Vratislav Placheta - bicí, Olga Patková - zpěv

Vstupné: 250,- Kč. Vstupenky k zakoupení zde.

Myslíme i na ty, kteří to mají do Prahy daleko, jsou nemocní, v karanténě nebo se nebudou moci zúčastnit… A tak bude zajištěn i online přenos koncertu.

Online vstupenky si můžete zakoupit zde nebo můžete částku poslat na číslo sbírkového účtu: 107-6829480277/0100, variabilní symbol 90018, částka 250,- Kč.

Moc se těšíme na všechna osobní i online setkání…

Děkujeme za podporu
» Divadlo Semafor
» Praha Vyšehrad

Milí adoptivní rodiče, přátelé i dobrovolníci,

s velkou radostí bychom Vás po delší době chtěli pozvat na příjemné osobní setkání v Ostravě.

Večer „DOBROvolně pro Keňu“ v kavárně Centrum Pant se sice bude zaměřovat především na projekt „Ostrov Naděje“ a zkušenosti studentů Ostravské university, kteří se vrátili ze svých výjezdů z našeho projektu, ale prostor bude i pro projekt Adopce na dálku a zážitky s „vámi adoptovanými“ dětmi.

Povídání, fotky a videa doplní i prodej krásných nových výrobků z našeho férového obchůdku, takže budete mít šanci si ulovit i nějaký originální dáreček.

Já se budu moc těšit na osobní setkání s Vámi i vašimi přáteli a příjemný společný podvečer u kávy.

S pozdravem

za Centrum Narovinu
Dana Feminová

PVA EXPO PRAHA v Letňanech, 27. – 28.11.2021 (10.00 – 19.00)

Návštěvníci dostanou v rámci jedné vstupenky na festival možnost navštívit i veletrh ForCaravan, kde se budou prezentovat nejnovější obytné automobily a doplňky pro cestování, tak i Exotic Food Court, kde budou moci ochutnat speciality z indonéské, africké, asijské, mexické ale i jihoamerické kuchyně.

» Kompletní program s přednášejícími je zde.

» Více informací také na facebooku.

Centrum Narovinu bude u toho s Férovým obchůdkem v sobotu 27.11., přijďte si vybrat originální dárky s příběhem z Keni… Více na stránkách Férového obchůdku. Těšíme se na setkání.

Úterý 16. listopadu 2021 V 20:00
Činoherní kavárna, Ve Smečkách 594, Praha 1

Přijďte oslavit předvečer 17. listopadu hudbou… Nebudou chybět písně Zuzany Navarové, Katky Koščové i autorské. A Férový obchůdek vás potěší novým vánočním zbožím ze dřeva, mastku, rafie…, šperky, kávou a čajem. A kdo by raději podpořil vzdělání a zdravotní péči dárkovými certifikáty, budou k dispozici i ty.
» Více na facebooku