Domů

Archiv aktualit

Sobota 12. prosince 2020 v 19:00
Veřejná · Pořádá: Naboso Band
Online přes Facebook Live
» Událost na Facebooku

Adventní benefiční online koncert na vlnách folku, šansonu a jazzu aneb trocha radosti do této složité doby. ❤️ Vedle autorských kousků zazní (nejen) vánoční písně Zuzany Navarové, Radůzy, Lenky Nové a dalších. Výtěžek koncertu bude věnován na podporu Domácího hospicu sv. Jakuba v Prachaticích a Centra Narovinu, které se věnuje rozvojové pomoci a podoře vzdělávání dětí v africké Keni. Akce se koná za podpory Městského kulturního střediska ve Vimperku a města Vimperk.

Účinkují: Veronika Spiegelová, Denisa Ulmanová, Matouš Hron, Matěj Růžička, Honza Košina, Bára Švarcová a Milan Ernest.

Koncert bude streamován přímo v této události, kde budou zároveň zveřejněny možnosti zaslání finančního příspěvku na výše zmíněné účely.
 

1

Dobrý den, přátelé Férového obchůdku a Centra Narovinu,

doufáme, že se Vám daří i přes současnou komplikovanou situaci dobře.

Již šestým rokem připravujeme nabídku vánočních dárků. Originální dárky s příběhem dělají radost našim nejbližším, zaměstnancům i firemním partnerům. Uděláte radost nejen jim, ale i dětem z komunitního centra Ostrov Naděje, kam výdělek směřujeme a rozvíjíme centrum, které denně navštěvuje přes 500 dětí.

Uvědomujeme si, že letos to je pro hodně lidí, rodin i firem náročné, ani pro nás to nebude snadný rok a všechny jarní, podzimní i zimní prodejní akce nám budou, v rozvoji našich projektů, moc chybět. Proto, pokud  by Vás naše nabídka oslovila, budeme moc rádi. Detailní informace připojuji přílohou. Kompletní nabídku Férového obchůdku najdete zde.

Letošní novinkou jsou dárkové sady s keňskou kávou, černým čajem a dárkovým certifikátem podporující vzdělání dětí v Keni. Každý rok připravujeme balíčky i na míru podle vašich představ – do balíčku můžeme přidat další výrobky z Férového obchůdku (šperky, trička, tašky, …) nebo dárkové certifikáty „Daruj zdraví“, „Daruj vzdělání“ a „Daruj naději“ v různých hodnotách od 100,– Kč.

A samozřejmě rádi připravíme jen jednotilivá balení kávy a čaje 100 g, 200 g, 250 g, šperky, mastkové výrobky například do tomboly nebo k vašim již vytvořeným dárkovým balíčkům.

Budeme moc rádi, pokud tuto nabídku pošlete dál, zorganizujete hromadnou objednávku mezi přáteli nebo přímo u Vás na pracovišti či nás podpoříte pověšením banneru na Vaše stránky... Zkrátka budeme moc rádi za jakoukoliv, i symbolickou, spolupráci.

Přeji pěkné podzimní dny, hlavně hodně zdraví a budu se těšit na Vaši odpověď.

V případě jakéhokoliv dalšího dotazu mě neváhejte kontaktovat.

Simona Heřtusová

Vážení adoptivní rodiče,

doufáme, že jste všichni v pořádku. Rádi bychom Vám předali aktuální informace z Keni týkající se studia dětí a posílání balíčků.

V Keni platí od 18. října zkušební režim – ve školách jsou jen 4. a 8. třídy základních škol a 4. ročníky středních škol z důvodů školního testování a přechodů na další stupně vzdělání.

V případě vyšších odborných škol – college a univerzit předáváme průběžně informace z Keni adoptivním rodičům studentů, kterých se to týká. Některé školy zahájily online distanční výuku, některé zahajují i výuku prezenční, na každé škole je to tedy jiné.

Situaci monitorujeme a vyčkáváme, protože otevření škol samozřejmě přineslo hodně nesouhlasných názorů a také nové případy nakažených covid-19. Ze strany vlády ale chybí informovanost, co v takovém případě dělat a jak chránit ostatní spolužáky a učitele. V Keni například nefunguje systém karantény atd.

Ohledně posílání dopisů a balíčků do Keni Vás znovu prosíme o respektování pozastavení možnosti posílání pošty do Keni. Balíčky a dopisy přicházejí na centrální poštu v Keni, poté je potřeba je vyzvednout, roztřídit podle koordinátorů, kteří si je musí převzít a cestovat s nimi do regionů, aby je mohli dětem předat. Nechceme zbytečně naše koordinátory vystavovat ohrožujícím situacím  v rámci cestování hromadnou keňskou dopravou. Prosíme o respektování a solidárnost, děti i rodiny si v Keni omezení pošty uvědomují a pár měsíců bez pošty to ještě vydrží.

Děkujeme za pochopení a Vaši obrovskou podporu, i v této nelehké době.

Hodně zdraví,

Vaše Centrum Narovinu

1

DĚKUJEME ZA PODPORU Nadačnímu fondu Avast i všem přátelům Centra Narovinu, kteří podpořili v posledních měsících lékařskou péči lidem na ostrově Rusinga Island v Keni.

 1. Nadační fond Avast podpořil v programu Spolu se zaměstnanci 2020 částkou ve výši 50 000,- Kč chod kliniky Ostrova Naděje na Rusinga Island v Keni – nákup léků a zdravotnického materiálu během července a srpna 2020. A zde je malý report, co vše se v tomto období stalo: Celkem bylo na klinice 874 pacientů…  Mezi nejčastější nemoci patřila malárie, průjmová a respirační onemocnění a schistosomóza (parazitární onemocnění z vody Viktoriina jezera)… Provedlo se přes 2 000 testů… Celkem bylo na klinice 522 pacientů HIV/AIDS a 2 pacienti s tuberkulózou… Narodilo se zde 37 dětí, z toho 1 dvojčata… A proběhlo očkování pro 154 dětí.

 2. Do 5. srpna se ve sbírce vybralo 138 502,– Kč. V první fázi bylo realizováno: 1) Nákup chemikálií a výroba antibakteriálního mýdla na mytí rukou. 2) Nákup kanystrů na vodu s kohoutkem, aby bylo možné připravit více míst na mytí rukou nejen v areálu Ostrova Naděje, ale i ve vesnici. 3) Nákup dalších kyslíkových bomb a příslušenství, aby bylo možné pomoci více pacientům. 4) Nákup léků – především paracetamol, antibiotika a antivirotika. 5) Nákup dostupných ochranných pomůcek – masky, jednorázové rukavice, obleky a teploměry na dálku. 6) Nákup látky, ze které se začaly šít roušky. Ve druhé fázi byla realizována dodávka ochranných a zdravotních pomůcek z Číny. K dispozici pro zdravotnický personál kliniky Ostrova Naděje je 1000 ks respirátorů KN95, 125 kusů ochranných štítů, 100 ks kompletních ochranných oděvů, 2000 ks chirurgických masek a 8000 ochranných rukavic. Celý personál kliniky je za toto vybavení mimořádně vděčný, protože ochranné pomůcky chybí ve všech nemocnicích, v Keni je není možné sehnat a vláda v tomto bodě úplně selhává.

Sbírka je stále aktuální, příspěvky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX). Variabilní symbol na podporu kliniky: 910

» Fotogalerie: Podpora Nadačního fondu Avast
» Fotogalerie: Klinika v období pandemie

DĚKUJEME všem adoptivním rodičům a přátelům Centra Narovinu, distribuce potravinových balíčků je úspěšně za námi. ❤️ Máme radost, že jsme společně s nairobskou kanceláří i dobrovolníky v Keni zvládli ihned zareagovat a sbírku realizovat. Nákup potravin byl opravdu tou nejdůležitější pomocí, kterou jsme mohli v období pandemie dětem a rodinám v Keni poskytnout.

První část distribuce potravin se realizovala během června a července 2020. Celkem se podpořilo 1 635 dětí. Potravinovými balíčky jsme také podpořili 21 učitelů v partnerské škole Ngando Preparatory School a 9 dobrovolných koordinátorů, kteří se ocitli v nouzi a bez jakékoliv finanční podpory. Celkem se nakoupilo: 10 900 kg pečicí mouky (Chapati flour), 39 240 kg kukuřičné mouky (Ugali Flour), 54 000 kg kukuřice (Ugali), 5 450 kg rýže, 6 650 litrů oleje na vaření. Jedná se o hlavní potraviny pro mnoho keňských domácností. Nákupy se realizovaly v 10 slumech ve městech Nairobi, Mombasa a Kisumu. Dále ve více než 17 menších městech a 46 vesnicích po celé Keni.

Druhá distribuce potravinových balíčků se realizovala na konci září a během října. Celkem se distribuovalo jídlo pro 1 659 dětí a jejich rodin v programu. Každé dítě na Rusinga Island dostalo 90 kg pytel kukuřice a 2 litry oleje na vaření. Děti v ostatních částech Keni dostaly 6 kg rýže, 5 litrů oleje na vaření, 12 kg pšeničné mouky a 24 kg kukuřičné mouky. Celkem se distribuovalo 6 954 kg rýře, 45 000 kg kukuřice, 6 795 litrů oleje na vaření, 27 816 kg kukuřičné mouky a 13 908 kg pšeničné mouky ve 14 slumech v Nairobi, Mombase a Kisumu a v 18 hlavních městech po celé Keni (Nairobi, Mombasa, Nyeri, Machakos, Kisumu, Nakuru, Naivasha, Molo, Eldoret, Busia, Siaya, Kakamega, Homabay, Kisii, Bomet, Bondo, Siaya, Vihiga).

» První distribuce potravinových balíčků (červen a červenec 2020)
» Druhá distribuce potravinových balíčků (konec září a během října 2020)

 

Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme dobrovolníky v ČR a v Keni
Představujeme novou posilu v nairobské kanceláři
Klub přátel adopce
Zajímavé extra platby
Jak studenti Ostrova Naděje hodnotí svou školu, která je jiná než běžné školy v Keni?
Děkujeme za finanční příspěvky do sbírek
Sbírka pro Ruth byla úspěšná, dívka je uzdravená
Spolupráce s Centrem Narovinu
Hledáme nové dobrovolníky
 

 

» Holubovy Holice 2020

» 8. října 2020 – den s Centrem Narovinu

Od 10:30 přednášky Centra Narovinu pro žáky ZŠ, workshop s africkou tématikou.  Odpoledne pro návštěvníky muzea – možnost nákupu – Férový obchůdek – přímý dovoz z Keni bez prostředníků, 100% výdělku podpoří děti z komunitního centra Ostrov Naděje.

Od 16h přednáška dobrovolnic centra, představení projektů: Adopce afrických dětí–projekt pomoci na dálku, Komunitní centrum Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni, Program Afrika nevšedníma očima, Obchůdek provozovaný v duchu fair trade, dárky s příběhem.

» 10. října 2020 – Africká sobota

Asociace společenské odpovědnosti vyhlásila výsledky Cen SDGs (Cílů udržitelného rozvoje) 2020:

 • Veřejná sféra: Česko.Digital
 • Mladý leader: Sens Foods
 • Zahraniční rozvojová spolupráce: DEKONTA, a.s.
 • Byznys: DOT Glasses
 • Reporting: Lidl Česká republika
 • Změna klimatu: Česká krajina
 • Ocenění zodpovědného využívání technologií při naplňování SDGs: Scuk.cz

Ostrov Naděje nakonec nevyhrál, přesto si moc vážíme toho, že se náš projekt dostal do finálové desítky TOP letošních projektů. ❤️

» Ostrov Naděje – komunitní centrum na Rusinga Island v Keni
» Česko zná nejlepší projekty udržitelnosti pro rok 2020

1

Děkujeme Ti za všechnu pozitivní energii, laskavost, vášeň pro vzdělávání, přátelství a krásnou práci, která byla inspirací pro všechny.

Stáhnout Stáhnout video (759 MB)

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800 a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z ukončených adopcí, jsme v druhém trimestru 2020 (k 2. 7. 2020) podpořili celkem 28 dětí, které přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“. Celkem se jedná o částku 128.000,– Kč.

Za věnované částky na Klub přátel adopce velmi děkujeme.

40563 Felix Obongo
41321 Winnie Awuor
41323 Lavenda Awuor Ondito
41493 Stevin Andiego
51639 Nicholas Odongo Awayo
51730 Gordon Lumumba Odhiambo
51733 Wiclife Ochieng Okuku
51737 Collins Ochieng Mboya
51793 Sharon Shery Onyango
51979 Cavine Odhiambo Ochieng
52148 Dona Atieno Odhiambo
52153 Lenox Oketch Samwel
52193 Brian Rooney Oluoch
52267 Nokris Odhiambo Wakiaga
52271 Stanley Owire Ken
52643 James Orengo Owuato
52646 Samwel Ochieng Otieno
52759 Rozenta Anyango Okumu
52761 Naivil Bryan Ochieng
52772 Alphonce Barrack Okumu
52790 MaidaEunice Adhiambo
52832 Steven Odhiambo Owiti
52845 Brighton Richard Ouma
52854 Evance Omondi Okoth
52859 LImpia Trivia
52872 Frederick Odiwour Obudho
52874 Eugine Makambo
52875 Wilfred Ongera Bosire

Co prožívají rodiny našich dětí v programu Adopce na dálku? Jaké jsou dopady pandemie covid-19 v Keni? Byla distribuce potravin tím nejlepším, jak jsme mohli podpořit keňské rodiny? O tom všem je video s českými titulky.

Stáhnout Stáhnout video (1 GB)

Sdílíme nádhernou zprávu z Keni – Ruth je uzdravená ❤️ V pátek byla na celkovém vyšetření a dnes obdržela výsledky… Děkujeme všem přátelům, kteří přispěli na její léčbu, mentálně ji po celou dobu podporovali a mysleli na ni. Ruth má opět úsměv na tváři.

1

Forma práce: plný úvazek  –  HPP, pevná pracovní doba
Pozice: Asistentka administrativního zajištění projektu pomoci na dálku „Adopce afrických dětí“
Obor: administrativa v neziskovém sektoru - rozvojová spolupráce a výchova, dobrovolnictví
Region: Praha
Text inzerátu: Centrum Narovinu, o.p.s. je obecně prospěšná společnost zabývající se mezinárodní rozvojovou spoluprací s Afrikou a globální rozvojovou výchovou hledá asistenta/ku administrativního zajištění – především pro rozvojový projekt „Adopce afrických dětí“.

Náplň práce:

 • administrativně-technická podpora projektu a pomoc se zajištěním chodu celé kanceláře (správa databáze projektu „Adopce afrických dětí“, vyřizování emailů, telefonátů, …)
 • komunikace s kanceláří v Nairobi
 • komunikace s „adoptivními rodiči“, dobrovolnými koordinátory adopcí a dobrovolníky
 • pomoc s organizací miniobchůdku v duchu fair trade
 • pomoc na akcích organizace (benefiční akce, prezentační stánky…)

Požadujeme:

 • min. SŠ vzdělání
 • dobré organizační a komunikační schopnosti
 • zkušenost s administrativně-technickým vedením kanceláře
 • znalost práce na PC (MS Office – především Excel na velmi dobré úrovni, databáze, internet)
 • nutná dobrá znalost angličtiny slovem i písmem
 • samostatnost, spolehlivost, systematičnost, pečlivost a zodpovědnost, trpělivost
 • předpoklady pro práci v týmu a ochota zapojit se i do dalších činností v rámci organizace
 • ochota se učit a doplňovat si informace, zájem o rozvojovou spolupráci a Afriku

Výhodou: praxe na podobné pozici v neziskové organizaci, zkušenost v oblasti rozvojové spolupráce, příjemné vystupování, komunikativnost, záliba v excelovských tabulkách, porozumění mluvené/africké angličtině

Nabízíme:

 1. Možnost přímo sledovat smysluplnost své práce
 2. Práci v příjemném kolektivu lidí vyznačujících se chutí pomáhat
 3. Sick days, občasná možnost home office
 4. 25 dní dovolené
 5. Nástupní plat: 21 000,- Kč (hrubého)

Vážné zájemce prosíme, aby poslali svůj strukturovaný životopis + motivační dopis nejpozději do 31. 7. 2020 e-mailem na: alexandra.y@adopceafrika.cz. Osobní pohovory budou probíhat v týdnu od 3.  do 7. 8. 2020, nástup od září 2020.

Název organizace: Centrum Narovinu, o.p.s., Adresa: Sokolská 32, Praha 2, www.adopceafrika.cz

Vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

rádi bychom vás informovali o aktuální situaci v Keni a také o sbírkách, které díky vaší podpoře aktuálně realizujeme.

Aktuální situace v Keni

Situace v Keni je vážná, celkově je asi 7000 potvrzených případů pacientů. V posledním období přibývá stovky nových případů denně. Hodně firem je zavřených a mnoho lidí nezaměstnaných, bez jakéhokoliv příjmu a pomoci. Nairobi a Mombasa jsou stále úplně uzavřené, tato města mají nejvíce případů a vláda se obává cestování lidí do ostatních regionů. Na Rusinga Island jsme, asi i díky těmto opatřením, zatím naštěstí bez případů. Všechny školy jsou stále uzavřené v celé Keni. Aktuálně je plán vlády postupně otevřít školy od září.

Sbírka na záchranné potravinové balíčky a distribuce potravin

Moc vám děkujeme za všechny příspěvky ve sbírce na nákup potravinových balíčků, nákupy se stále ještě realizují. Potravinovými balíčky jsme také podpořili učitele v několika partnerských školách, kteří se ocitli v nouzi a bez jakékoliv finanční podpory. Celkově se zatím ve sbírce na potravinové balíčky vybralo už přes 130 000 Kč. Všechny obdržené fotografie z Keni, včetně videí, jsou ke stažení na naší Facebookové stránce Centra Narovinu nebo webové stránce. Doufáme, že vám fotografie dělají takovou radost jako nám. Je to teď ta opravdu nejdůležitější pomoc, kterou v této situaci můžeme dětem a rodinám v Keni poskytovat! I proto do sbírky můžete i nadále přispívat, moc děkujeme.

Sbírka na podporu kliniky Ostrova Naděje

A další velké poděkování je za příspěvky na podporu kliniky Ostrova Naděje. Tam tento týden šťastně docestovala objednaná zásilka ochranných a zdravotních pomůcek, kterou jsme díky sponzorovi obdrželi z Číny. Máme tedy pro zdravotnický personál k dispozici 1000 ks respirátorů KN95, 125 kusů ochranných štítů, 100 ks kompletních ochranných oděvů, 2000 ks chirurgických masek a 8 000 ochranných rukavic. Díky tomuto daru od sponzora a celkově vybraným 130 000 Kč ve sbírce, které jsme využili na první vybavení v podobě teploměru, prvních ochranných pomůcek, kyslíku, zásoby potřebných léků, výrobu mýdla, barely na vodu pro vytvoření dostatečného počtu míst na mytí rukou a celou logistiku, je naše klinika zajištěna a připravena pomáhat pacientům i v takto náročné situaci. Celý personál kliniky je za toto vybavení mimořádně vděčný, protože ochranné pomůcky chybí ve všech nemocnicích a vláda v tomto bodě úplně selhává. I do sbírky na podporu kliniky Ostrova Naděje můžete i nadále přispívat. Moc děkujeme.

Aktuální informace ke sbírce na léčbu rakoviny dívenky Ruth Kipasy

Toto je mimořádně dojemný příběh a každému, kdo přispěl do sbírky na léčbu Ruth, patří opravdu obrovské díky. Od ledna 2020 Ruth statečně bojuje s nepříjemnou diagnózou a díky sbírce, ve které se vybralo neskutečných 250 000 Kč, mohla podstoupit celou léčbu chemoterapií a příští týden, po překonání všech nepříjemností s vedlejšími účinky léčby, zvládne dokončit i celou předepsanou léčbu radioterapií. Čeká nás tedy ještě další měsíc, než se po ukončení léčby bude moci udělat kompletní kontrola a zjistit, zda byla léčba úspěšná a nádor už ji neohrožuje.

Ruth je hluboce vděčná za to, kolik lidí ji přispělo na léčbu. Tato skutečnost ji přiměla v léčbě pokračovat a nevzdává to ani ve chvílích, kdy ji není opravdu dobře. Mysleme na ni a přejme ji dobré výsledky kontroly, ať se může vrátit mezi své spolužáky a pokračovat ve studiu na střední škole.

Provoz pražské kanceláře Centra Narovinu

Od 15. července částečně obnovíme provoz kanceláře Centra Narovinu. Budeme Vám k dispozici na adrese Sokolská 1802/32, Praha 2, 120 00 vždy v úterý a středu od 9:00 do 17:00 hod..

Děkujeme, že společně v Keni pomáháme těm nejpotřebnějším dětem a jejich rodinám.

Vaše Centrum Narovinu

Aktuální sbírky Centra Narovinu

Příspěvky na obě sbírky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX).

Variabilní symbol na podporu kliniky: 910
Variabilní symbol na záchranné potravinové balíčky: 200


 

Vážení adoptivní rodiče, příznivci a přátelé Centra Narovinu,

rádi bychom vás informovali o aktuální situaci v Keni a také o sbírkách, které díky vaší podpoře aktuálně realizujeme.

Aktuální situace v Keni

Situace v Keni je vážná, celkově je asi 7000 potvrzených případů pacientů. V posledním období přibývá stovky nových případů denně. Všechny školy jsou stále uzavřené v celé Keni. Hodně firem je zavřených a mnoho lidí nezaměstnaných, bez jakéhokoliv příjmu a pomoci. Nairobi a Mombasa jsou stále úplně uzavřené, tato města mají nejvíce případů a vláda se obává cestování lidí do ostatních regionů. Na Rusinga Island jsme, asi i díky těmto opatřením, zatím naštěstí bez případů.

Balíčky ani dopisy pro děti v Keni tedy stále není možné posílat, protože není možné je vyzvedávat na poště v Nairobi a rozvážet do regionů, děkujeme za pochopení.

Aktuálně je plán vlády postupně otevřít školy od září. Situaci sledujeme a budeme vás informovat.

Sbírka na záchranné potravinové balíčky a distribuce potravin

Moc vám také děkujeme za všechny příspěvky na podporu konkrétních dětí v projektu Adopce i ve sbírce na nákup potravinových balíčků, nákupy se stále ještě realizují. Potravinovými balíčky jsme také podpořili učitele v několika partnerských školách, kteří se ocitli v nouzi a bez jakékoliv finanční podpory. Celkově se zatím ve sbírce na potravinové balíčky vybralo už přes 130 000 Kč. Všechny obdržené fotografie z Keni, včetně videí, jsou ke stažení na naší Facebookové stránce Centra Narovinu nebo webové stránce, kde můžete Vaše dítě podle ID vyhledat. Fotografie byly také přidány na Stránku dítěte (do „Vyhledávání podle čísla dítěte:“ napište číslo dítěte a stiskněte tlačítko „Hledat“) nebo na Vaši soukromou stránku adoptivního rodiče, přihlásit se na ni můžete zde, více detailních informací je přílohou. Zbytek fotografií přidáme v průběhu července. Doufáme, že vám fotografie dělají takovou radost jako nám. Je to teď ta opravdu nejdůležitější pomoc, kterou v této situaci můžeme dětem a rodinám v Keni poskytovat! I proto do sbírky můžete i nadále přispívat, moc děkujeme.

Materiály od dětí

Po dokončení distribuce potravinových balíčků se keňská kancelář spolu s dobrovolnými koordinátory bude věnovat sběru materiálů od vašich dětí. Tato sbírka materiálů za trimestr 1/2020 bude obsahovat chybějící materiály z předchozích období, nové fotografie a dopisy, ale také poděkování za vaši pomoc. Bohužel kvůli tomu, že se školy zavřely již v polovině března a stále jsou zavřené, nebudete moci dostat vysvědčení za první ani druhý trimestr tohoto roku. Keňská kancelář žádá o strpení, protože mají mnoho práce s distribucí potravin. Jakmile se situace uklidní, materiály ihned odešlou. Pravděpodobně je obdržíte v první polovině září.

Sbírka na podporu kliniky Ostrova Naděje

A další velké poděkování je za příspěvky na podporu kliniky Ostrova Naděje. Tam tento týden šťastně docestovala objednaná zásilka ochranných a zdravotních pomůcek, kterou jsme díky sponzorovi obdrželi z Číny. Máme tedy pro zdravotnický personál k dispozici 1000 ks respirátorů KN95, 125 kusů ochranných štítů, 100 ks kompletních ochranných oděvů, 2000 ks chirurgických masek a 8 000 ochranných rukavic. Díky tomuto daru od sponzora a celkově vybraným 130 000 Kč ve sbírce, které jsme využili na první vybavení v podobě teploměru, prvních ochranných pomůcek, kyslíku, zásoby potřebných léků, výrobu mýdla, barely na vodu pro vytvoření dostatečného počtu míst na mytí rukou a celou logistiku, je naše klinika zajištěna a připravena pomáhat pacientům i v takto náročné situaci. Celý personál kliniky je za toto vybavení mimořádně vděčný, protože ochranné pomůcky chybí ve všech nemocnicích a vláda v tomto bodě úplně selhává. I do sbírky na podporu kliniky Ostrova Naděje můžete i nadále přispívat. Moc děkujeme.

Aktuální informace ke sbírce na léčbu rakoviny dívenky Ruth Kipasy

Toto je mimořádně dojemný příběh a každému, kdo přispěl do sbírky na léčbu Ruth, patří opravdu obrovské díky. Od ledna 2020 Ruth statečně bojuje s nepříjemnou diagnózou a díky sbírce, ve které se vybralo neskutečných 250 000 Kč, mohla podstoupit celou léčbu chemoterapií a příští týden, po překonání všech nepříjemností s vedlejšími účinky léčby, zvládne dokončit i celou předepsanou léčbu radioterapií. Čeká nás tedy ještě další měsíc, než se po ukončení léčby bude moci udělat kompletní kontrola a zjistit, zda byla léčba úspěšná a nádor už ji neohrožuje.

Ruth je hluboce vděčná za to, kolik lidí ji přispělo na léčbu. Tato skutečnost ji přiměla v léčbě pokračovat a nevzdává to ani ve chvílích, kdy ji není opravdu dobře. Mysleme na ni a přejme ji dobré výsledky kontroly, ať se může vrátit mezi své spolužáky a pokračovat ve studiu na střední škole.

Provoz pražské kanceláře Centra Narovinu

Od 15. července částečně obnovíme provoz kanceláře Centra Narovinu. Budeme Vám k dispozici na adrese Sokolská 1802/32, Praha 2, 120 00 vždy v úterý a středu od 9:00 do 17:00 hod..

Platby na školné

V předchozím dopise jsme Vám psali, že první polovinu školného jsme použili právě na potravinové balíčky a druhá polovina školného na druhý trimestr zůstane na našem účtu. Pokud se školy otevřou v průběhu druhého trimestru a děti se vrátí do školních lavic, budou po nás školy vyžadovat zaplacení školného a dalších poplatků. Pokud se školy neotevřou, využijeme i druhou polovinu na další nouzový nákup potravin. Děti se vrátí do škol nejdříve od září, proto chceme v srpnu pro děti v programu zopakovat úspěšnou distribuci potravin použitím druhé poloviny školného za druhý trimestr.

Doufáme, že plán vlády k otevření škol dopadne dobře a děti se od září do škol vrátí. Termín platby školného na 3. trimestr zůstává proto beze změny a to k 15. 7.

Zdravotní pojištění

Stále můžete pojistit Vaše dítko. Druhá vlna pojištění běží do konce července. Děti pak budou pojištěné od 1. srpna. Pojistit dítě je možné zasláním částky 1 500 Kč (60 EUR) na náš účet. Jako variabilní symbol uveďte číslo 6 + číslo „vašeho“ dítka, pod nímž je vedené v databázi „adoptovaných dětí“ (tj. např. 641023).

Děkujeme, že společně v Keni pomáháme těm nejpotřebnějším dětem a jejich rodinám.

Vaše Centrum Narovinu

Aktuální sbírky Centra Narovinu

Příspěvky na obě sbírky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX).

Variabilní symbol na podporu kliniky: 910
Variabilní symbol na záchranné potravinové balíčky: 200

Zveme na výstavu fotografií z Keni Afrika na rovinu.

Od pátku 17. 7. do 19. 7. 2020 se bude v královédvorském safari parku konat Africký víkend, který vnese do běžného programu spoustu africké atmosféry.

Celý víkend se můžete těšit na dárky s příběhem Férového obchůdku Centra Narovinu. Přijďte se pobavit, udělat si radost a podpořit Ostrov Naděje v Keni. Těšíme se na setkání

» Událost na Facebooku

V rámci programu se můžete těšit na dárky s příběhem Férového obchůdku Centra Narovinu. Přijďte se pobavit, udělat si radost a podpořit Ostrov Naděje v Keni.

Těšíme se na setkání. Více na stránkách Férového obchůdku.

16. ročník (nejen) divadelních setkání Tvůrčí Afrika aneb všichni jsme Afričani.

Sobota 27. června 2020, od 14 hodin
Náměstí Václava Havla (piazzeta ND)

Již počtvrté ožívá Afrika v srdci Prahy! Afro-beatová skupina AneboAfro, orientální tanečnice Sahar, bubeníci Papi Nyass a Mohamed Camara, výtvarná dílna Jany Jirouškové, BaToCu, tržiště s řemeslnými výrobky a knihami z Dar Ibn Rushd… mír a pohoda, prostě BENSO! Vstup volný.

» tvurci-afrika.simplesite.com

» facebook.com/tvurciafrika

V sobotu 23. 5. náhle zemřel ve věku 46 let náš kamarád Pius Mudiwo Oloo. Rádi bychom pomohli rodině našeho dlouholetého dobrovolníka a poděkovali za jeho spolupráci a podporu Centru Narovinu.

Pius pocházel z místa Komenya v oblasti Siaya a byl prvorozeným synem z osmičlenné rodiny. Poté žil v Nairobi. Jako dobrovolný koordinátor projektu Adopce v naší organizaci působil přes 4 roky a staral se o děti z různých částí Keni, především ze Siaya a slumu Kibera v Nairobi.

Právě tam často doprovázel adoptivní rodiče, kteří přijeli do Keni navštívit své podporované dětí, aby kromě návštěvy rodin a krásných míst Keni, také poznali život v největší chudinské čtvrti. Kromě projektů Centra Narovinu podporujících zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Keni, podporoval také mírovou organizaci Amani Kibera.

Pius měl s první ženou 6 dětí – 3 chlapce a 3 dívky. Nejstarší dcera dokončila střední školu a ráda by pokračovala na vyšší odborné škole jako učitelka. Jako jediná z dětí je zařazena do našeho programu Adopcí. Ostatní děti studují na střední a základní škole (3. ročník střední školy, 7., 4. a 1. třída základní školy). Nejmladšímu synovi jsou 2 roky. S druhou ženou měl 1 dítě. Potom se také dlouhá léta staral o 6 sirotků, jedno z dětí žilo v rodině Piuse v Nairobi a je v našem programu Adopcí, ostatní děti žijí u Piusových rodičů na vesnici.

Zaměstnavatel Piuse se jako poděkování postaral o pohřeb a všechny lékařské výdaje.

My bychom se rádi v rámci sbírky alespoň částečně postarali o podporu vzdělání Piusových dětí. Proto prosíme všechny přátelé v České republice, na Slovensku a v Keni, kteří Piuse znali a chtěli by pozůstalé rodině usnadnit tuto nelehkou situaci, aby poslali své příspěvky v jakékoliv výši na náš účet. Hromadně pak rodinu v Keni podpoříme.

Předem děkujeme za Vaši podporu.

Centrum Narovinu

Sbírka na pomoc pozůstalé rodině Piuse
variabilní symbol: 700
ÚČET ČESKO V CZK: 19-1460510217/0100
ÚČET ČESKO V EUR: 35-3076360217/100 (IBAN: CZ50 0100 0000 3530 7636 0217, BIC: KOMBCZPP)
ÚČET SLOVENSKO V EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK13 7500 0000 0040 0105 5909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX)

Kenya, M-pesa: Paybill: 488488, Account number: 1000008571

Situace v Keni je velmi složitá – počet nakažených roste, školy budou zavřené ještě minimálně do konce května, platí zákaz vycházení, hlavní města jsou uzavřená, mnoho lidí přišlo o jakýkoliv zdroj příjmů a neexistuje žádný systém sociální pomoci. Navíc Keňu v tomto období trápí i povodně a nájezdy kobylek ničících úrody na polích. Neumíme si ani představit, kolik rodin a dětí v tuto chvíli trpí hlady.

Zdraví a přístup k základním potravinám je v tuto chvíli to nejdůležitější, proto jsme vyhlásili dvě sbírky na přímou pomoc lidem v Keni:

1) Zdraví

Sbírka pro kliniku Ostrova Naděje, abychom byli schopni poskytovat lékařské služby v této vyhrocené situaci v oblasti Rusinga Island (nákup ochranných pomůcek, kyslíku, potřebných léků, desinfekce, zajištění izolace infekčních pacientů atd.). První část sbírky byla již realizována, více informací a fotografií je zde.

2) Záchanné potravinové balíčky

Sbírka na nákup a distribuci záchranných potravinových balíčků rodinám v nouzi v celé Keni – pomoc dostanou všechny děti a studenti našeho programu Adopce na dálku a vybrané rodiny učitelů a zaměstnanců našich spolupracujících škol, které se ocitli v nouzi kvůli plošnému uzavření škol.

Příspěvky na obě sbírky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX).

Variabilní symbol na podporu kliniky: 910
Variabilní symbol na záchranné potravinové balíčky: 200

Předem Vám moc děkujeme za podporu a snahu společně s námi situaci v Keni řešit a podpořit více dětí a lidí v nouzi.

Drazí adoptivní rodiče,

dostáváme od Vás hodně dotazů a rozumíme tomu, že máte strach o své adoptivní děti. Všichni se nacházíme ve velmi náročné a nejisté době, která ale nejvíce dopadá právě na ty země, kde chudoba byla realitou široké vrstvy obyvatel už před touto krizí. Po online poradě s kolegy z nairobské kanceláře, kde jsme řešili aktuální stav v Keni, a také to, jak můžeme pomoci našim dětem v této tíživé situaci, máme pro Vás aktuální informace.

Bohužel zprávy nejsou příznivé a situace je velmi složitá – počet nakažených v Keni roste, školy budou zavřené ještě minimálně do konce května, platí zákaz vycházení, hlavní města jsou uzavřená, mnoho lidí přišlo o jakýkoliv zdroj příjmů a neexistuje žádný systém sociální pomoci. Navíc Keňu v tomto období trápí i povodně a nájezdy kobylek ničících úrody na polích. Neumíme si ani představit, kolik rodin a dětí v tuto chvíli trpí hlady.

Proto Vám moc děkujeme za speciální platby pro Vaše děti na zdravotní pojištění i extra platby. Pro mnoho rodin z našeho programu je to nyní jediná šance, jak získat jídlo a zdravotní péči. Zdravotní pojištění (1500,- Kč na rok) je možné dětem uhradit až do konce května. Pokud uvažujete o extra platbě na jídlo, chceme Vás ujistit, že stačí i částka 500 Kč, která rodině pokryje nákup nejdůležitějších potravin (kukuřice, fazole, rýže) i na několik týdnů.

Naprosto chápeme, že i tady se někteří nachází v nelehké situaci a musí řešit vlastní starosti způsobené krizí. Hledali jsme proto možnost, jak co nejrychleji pomoci všem dětem v našem programu. Po pečlivém zvažování jsme se rozhodli použít polovinu peněz, které jsou určené na školné na druhý trimestr, na nakoupení a předání záchranných potravinových balíčků rodinám v nouzi. Nyní je opravdu nejdůležitější, aby všechny naše děti, ale i učitelé a zaměstnanci škol, zůstali zdraví a mohli se v pořádku vrátit do škol, jakmile to situace umožní. Druhá polovina školného na druhý trimestr zůstává pro děti na účtu. Pokud se školy otevřou v průběhu druhého trimestru a děti se vrátí do školních lavic, budou po nás školy vyžadovat zaplacení školného a dalších poplatků. Pokud se školy neotevřou, využijeme i druhou polovinu na další nouzový nákup potravin.

Na podporu záchranných potravinových balíčků jsme se rozhodli vyhlásit také sbírku, aby se podařilo nakoupit a včas distribuovat více potravin. Zdraví a přístup k základním potravinám je opravdu v tuto chvíli to nejdůležitější.

Moc Vám všem děkujeme za podporu a snahu společně situaci řešit. Neberte prosím informace o sbírce jako apel na další příspěvky. Velmi si vážíme pomoci, kterou jako adoptivní rodiče už dáváte dětem v programu adopcí. Budeme ale velmi vděční, když tuto sbírku budete sdílet dál a společně se nám podaří podpořit více dětí a lidí v nouzi.

Na závěr Vás chceme požádat o strpení s materiály za první trimestr. Školy jsou zavřené a nevydávají vysvědčení, nefungují ani pošty. Hned jak to bude možné, začne keňská kancelář spolu s dobrovolníky sbírat materiály od Vašich dětí. Takže se nebojte, vše dostanete, ale se zpožděním.

Děkujeme Vám za pochopení i spolupráci a přejeme pevné zdraví!
Vaše Centrum Narovinu

SPECIÁLNÍ PLATBY DĚTEM V PROGRAMU ADOPCE NA DÁLKU:

1) EXTRA PLATBY
Částka je zcela na Vás, v této nelehké situaci rodině pomůže jakýkoli příspěvek na účet číslo: 19-1460510217/0100  / účet ČR v EUR: 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ50 0100 0000 3530 7636 0217, BIC: KOMBCZPP), účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX). Jako variabilní symbol uveďte číslo 3 + číslo „Vašeho“ dítka, pod nímž je vedené v databázi „adoptovaných dětí“ (tj. např. 341023).

2) ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ
Pojistit dítě je možné vždy na období od června do května, a to zasláním částky 1 500 Kč (60 EUR) na náš účet: 19-1460510217/0100 (účet ČR v EUR: 35-3076360217/0100, IBAN: CZ50 0100 0000 3530 7636 0217, BIC: KOMBCZPP, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500, IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX) do konce května. Jako variabilní symbol uveďte číslo 6 + číslo „vašeho“ dítka, pod nímž je vedené v databázi „adoptovaných dětí“ (tj. např. 641023).

AKTIVNÍ SBÍRKY CENTRA NAROVINU NA PŘÍMOU POMOC V KENI:

1) ZDRAVÍ
Sbírka pro kliniku Ostrova Naděje, abychom byli schopni poskytovat lékařské služby v této vyhrocené situaci v oblasti Rusinga Island (nákup ochranných pomůcek, kyslíku, potřebných léků, desinfekce, zajištění izolace infekčních pacientů atd.).

2) ZÁCHRANNÉ POTRAVINOVÉ BALÍČKY
Sbírka na nákup a distribuci záchranných potravinových balíčků rodinám v nouzi v celé Keni – pomoc dostanou všechny děti a studenti našeho programu Adopce na dálku a vybrané rodiny učitelů a zaměstnanců našich spolupracujících škol, které se ocitli v nouzi kvůli plošnému uzavření škol.

Příspěvky na obě sbírky můžete zasílat na sbírkový účet v ČR v CZK číslo: 107-6829480277/0100, účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500 (IBAN: SK1375000000004001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX), účet v ČR v EUR (příspěvky ze zahraničí, SEPA platba v EUR): 35-3076360217/0100 (IBAN: CZ5001000000353076360217, BIC/SWIFT: KOMBCZPPXXX)

Variabilní symbol na podporu kliniky: 910
Variabilní symbol na záchranné potravinové balíčky: 200

Vážení přátelé, 

moc vám děkujeme za podporu a pomoc a s velkou radostí sdílíme, co se již podařilo realizovat. Před Velikonocemi bylo na sbírkovém účtu nashromážděno 50 000,- Kč a v Keni bylo pro kliniku ihned pořízeno následující:

1) Nákup chemikálií a výroba antibakteriálního mýdla na mytí rukou. Ředitel naší střední školy je chemik a společně se studenty loňského čtvrtého ročníku již vyráběli mýdlo při loňských problémech s cholerou.
2) Nákup kanystrů na vodu s kohoutkem, aby bylo možné připravit více míst na mytí rukou nejen v areálu Ostrova Naděje, ale i ve vesnici.
3) Nákup dalších kyslíkových bomb a příslušenství, aby bylo možné pomoci více pacientům.
4) Nákup léků – především paracetamol, antibiotika a antivirotika.
5) Nákup dostupných ochranných pomůcek – masky, jednorázové rukavice a obleky. Objednány jsou také respirátory a doufáme, že budou brzy dodány.
6) Nákup látky, ze které se začaly šít roušky. Do této aktivity bychom rádi zapojili také dobrovolníky a pokusíme se prosadit nošení roušek… Zaměstnanci Ostrova Naděje jdou příkladem a dělají osvětu pro celou komunitu v oblasti Rusinga Island.

Na klinice se realizovalo také několik preventivních opatření:
- čekárna se přesunula i ven, aby bylo možné udržet více prostoru mezi jednotlivými pacienty
- u vstupní brány do areálu nemocnice byl postaven stan, kde se měří teplota všem lidem
- pro lidi s horečkou a příznaky podobnými covid-19 je připravena izolace za budovou kliniky a připravili se i speciální možnosti izolovaných lůžek ve třídách školy

Sbírku tedy neukončujeme a moc vás prosíme o další sdílení a podporu, abychom mohli nakoupit více kvalitních ochranných pomůcek a dostatek čistících a desinfekčních prostředků pro desinfekci prostor kliniky a sanitky, abychom zajistili bezpečí našich zdravotníků a umožnili jim pomáhat místní komunitě bez velkého rizika.

Děkujeme a společně pomáháme dál. Centrum Narovinu

Příspěvky můžete posílat na sbírkový účet číslo 107-6829480277/0100, variabilní symbol kliniky 910 (účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500, IBAN: SK1375 0000 0000 4001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX, v.s.: 910). Předem děkujeme za Vaši podporu, i malý příspěvek moc pomůže.

 

1

Přátelé, na všechny jarní akce máme na skladě připravenou keňskou kávu a čaj… Na akcích se teď nepotkáme, ale pošta i zásilkovna fungují, tak pokud můžete, objednejte si prosím zboží z našeho Férového obchůdku. Do e-shopu jsme přidali také 3 nové náramky, které se vyráběly v Ostrově Naděje na podzim...

Pokud budete chtít někomu udělat radost, můžete objednávat zde:
» Férový obchůdek

Vaše objednávky nám pomohou v udržení celého centra Ostrov Naděje.

Moc Vám děkujeme.
 

 

1

V souvislosti s touto situací vyhlašujeme SBÍRKU PRO KLINIKU Ostrov Naděje na Rusinga Island. Jedná se o jedinou funkční kliniku na ostrově, a proto bychom ji rádi podpořili nákupem dalších ochranných pomůcek, kyslíkových bomb a masek, dostatkem léků a pokud to bude situace vyžadovat, také navýšením dalšího personálu. Připravili bychom se tak na období, kdy bude potřeba rychle pomoci velkému počtu lidí v oblasti.

Příspěvky můžete posílat na sbírkový účet číslo 107-6829480277/0100, variabilní symbol kliniky 910 (účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500, IBAN: SK1375 0000 0000 4001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX, v.s.: 910). Předem děkujeme za Vaši podporu, i malý příspěvek moc pomůže.

Přejeme všem pevné zdraví!

Centrum Narovinu

1

Vážení adoptivní rodiče, vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

chceme Vás informovat o aktuálním dění v Keni. Keňa hlásí 50 potvrzených případů nákazy koronavirem, bohužel se prakticky netestuje, testování funguje pouze ve 3 klinikách v celé zemi. v Keni, zemi s 50 miliony obyvatel, je k dispozici pouze 130 lůžek pro intenzivní péči a pro tento účel bylo vyškoleno 200 zdravotních sester. Keňská vláda nechala uzavřít veškeré školy a univerzity, zakázala shromáždění, volný pohyb osob, zavedla zákaz vycházení od 7 večer do 5 ráno. Naše kancelář v Nairobi pracuje v režimu Home Office.

Opatření k zamezení infekce téměř nefungují. Stěží vymahatelné je dodržování bezpečné vzdálenosti mezi lidmi v hustě obydlených čtvrtích a slumech, kde je navíc katastrofální hygiena a nedostatek vody. Problémem jsou i velké rodiny, kde pohromadě žijí všechny generace. Rodiny si nemají, jak pořídit roušky, dezinfekční prostředky ani jídlo.

V souvislosti s touto nelehkou situaci jsme se rozhodli pro několik opatření:

V tomto okamžiku důrazně ZAKAZUJEME posílání balíčků a dopisů poštou. Veškeré balíčky, které dorazí na poštu, musí být do 4 dnů vyzvednuté, jinak za každý den prodlení musí naše kancelář platit pokuty. Bohužel vzhledem k omezení pohybu je pro kancelář a dobrovolné koordinátory značně náročné dopisy a balíčky vyzvedávat, ani je nebudou moci v blízké době předat dětem.

Pokud chcete „Vaše" dítko podpořit v této nelehké situaci můžete zasláním EXTRA PLATBY určené na potraviny, hygienické potřeby a zdravotní pomůcky. Musíme Vás ale upozornit na to, že u mnoha rodin nebudeme moci zajistit zpětnou vazbu. Standardně dobrovolní koordinátoři pomáhají dětem s nákupem osobně a posílají nám zpětnou vazbu (fotografie, dopis, účtenka) jako důkaz toho, že se nákup uskutečnil. Nicméně nyní je naše možnost organizace v Keni omezena pouze na telefonický a internetový kontakt. Nesmíme koordinátory nutit chodit ven a ani nechceme riskovat jejich zdraví a bezpečí. Proto peníze budou posílány prostřednictvím naší účetní přímo na mobilní telefony rodin. Samotný nákup pak bude v gesci rodin a pouze ty s chytrými telefony nám budou moci zaslat informace o nákupu (foto a účtenky). Prosíme Vás tedy o pochopení.

Blíží se nám nové období ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ. Jedná se o další možnost, jak můžete podpořit zdravotní stav „Vašich" dětí. Proto Vás moc prosíme, pokud můžete zaplatit "svým" dětem zdravotní pojištění, bude to v tomto okamžiku velmi hodnotná podpora a pomoc. Souhrnné informace o zdravotním pojištění obdržíte v průběhu příštího týdne.

V souvislosti s touto situací vyhlašujeme také SBÍRKU PRO KLINIKU Ostrov Naděje na Rusinga Island. Jedná se o jedinou funkční kliniku na ostrově, a proto bychom ji rádi podpořili nákupem dalších ochranných pomůcek, kyslíkových bomb a masek, dostatkem léků a pokud to bude situace vyžadovat, také navýšením dalšího personálu. Připravili bychom se tak na období, kdy bude potřeba rychle pomoci velkému počtu lidí v oblasti. Příspěvky můžete posílat na sbírkový účet číslo 107-6829480277/0100, variabilní symbol kliniky 910 (účet na Slovensku v EUR: 4001055909/7500, IBAN: SK1375 0000 0000 4001055909, BIC/SWIFT: CEKOSKBX, v.s.: 910). Předem děkujeme za Vaši podporu, i malý příspěvek moc pomůže.

Děkujeme Vám za pochopení a přejeme pevné zdraví!

Vaše Centrum Narovinu

Vážení adoptivní rodiče, vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru budou zaměstnanci Centra Narovinu pracovat z domova. Pokud se s námi budete potřebovat sejít v pražské kanceláři, kontaktujte nás prosím a domluvíme se na setkání osobně.

Děkujeme za pochopení a věříme, že se situace brzy uklidní a bude možné vrátit se k běžnému provozu a všem aktivitám.

Centrum Narovinu

» Všechny kontakty najdete zde

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800, a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z ukončených adopcí, jsme v I. trimestru 2020 (k 31. 1. 2020) podpořili celkem 31 dětí (celkem se jedná o částku 121 600,- Kč + 540 EUR).

Tyto děti přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“ a díky Klubu přátel adopce nemusely přerušit školní docházku.

Děkujeme Vám

40563 Felix Obongo
41493 Stevin Andiego
41782 Elizabeth Stephanie Wangare
51685 Lucy Anyango Okongo
51733 Wiclife Ochieng Okuku
51737 Collins Ochieng Mboya
51979 Cavine Odhiambo Ochieng
52153 Lenox Oketch Samwel
52193 Brian Rooney Oluoch
52616 Henry Otieno Ouma
52643 James Orengo Owuato
52761 Naivil Bryan Ochieng
52772 Alphonce Barrack Okumu
52785 John Onyango Otieno
52790 Maida Eunice Adhiambo
52832 Steven Odhiambo Owiti
52833 Hellen Prose
52845 Brighton Richard Ouma
52846 Dancashon Otieno Jaoko
52849 Geoffrey Wishley Otieno
52852 Brighton Onyango Odoyo
52854 Evance Omondi Okoth
52857 Cindy Ann
52861 Mike Ronald
52863 Bromick Otieno Adero
52868 Sally Halima Odoyo
52869 Trevor Gill Christ Otieno
52870 Beryl Achieng Odira
52872 Frederick Odiwour Obudho
52874 Eugine Makambo
52875 Wilfred Ongera Bosire

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800, a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z ukončených adopcí, jsme v I. trimestru 2019 (k 31. 1. 2019) podpořili celkem 64 dětí (celkem se jedná o částku 245 200,- Kč).

Tyto děti přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“ a díky Klubu přátel adopce nemusely přerušit školní docházku.

Děkujeme Vám

40476 Shaban Mgodo Baraza
40563 Felix Obongo
40708 Peris Wanjiku
40718 Everlyne Wairimu
40892 Collins Onyango
40913 Michelle Mwanzia
40946 Praise Amani Mukonambi
40987 Tofiq Abdhalla
41081 Charles Munuve Mutiso
41127 Steven Macharia Kihonge
41193 Mercy Lumayo
41231 Chrisantus Malala Juma
41292 Kennedy Otieno
41295 Antony Omondi Omondi
41669 Naomi Muthoni
41718 Yvone Obisa Amugune
41738 Rose Mwanga Kadenge
41786 Treazah Muhonja
50419 Bridgit Wanjiru
51348 Velma Achieng
51404 Sophia Anyango Odira
51429 Chrispine Ochieng
51443 Debra Achipi Obote
51471 Cammulance Kavere
51516 Agrey Adeka
51543 Valdas Adamcus Owuor Sitock
51655 Judith Achieng
51685 Lucy Anyango Okongo
51722 Pauline Odira
51730 Gordon Lumumba Odhiambo
51733 Wiclife Ochieng Okuku
51737 Collins Ochieng Mboya
51775 Tacquine Okoth Omogo
51816 Mary Joyline Atieno
51841 Mariam Kamra Wanyama
51864 Joria Sudi
51979 Cavine Odhiambo Ochieng
51990 Beatrice Akinyi Odhiambo
52011 Eugine Akello Wandeo
52026 Inna Reisa Otieno
52057 Vera Spencer Adhiambo
52095 Delon Hastings Otieno
52153 Lenox  Oketch Samwel
52271 Stanley Owire Ken
52420 Jackson Mwanza Musau
52573 Michael Odhiambo Ondiek
52672 William Awino Ombalo
52711 Agnes Akinyi Owour
52756 Ashlian Osewe
52757 David Sanchez Ochieng
52758 Tyron Terry Okinyi
52759 Rozenta Anyango Okumu
52760 Viola  Akinyi Odhiambo
52761 Naivil Bryan Ochieng
52763 Cavin Ochieng Ochieng
52772 Alphonce Barrack Okumu
52776 Marion Shako
52778 Frankline Onyango Ajul
52782 Susan Teressa  Atieno
52784 Ronaldo Otieno
52785 John Onyango Otieno
52786 Evvy  Akinyi Otata
52789 Ginell Castro
4097 Edwin Odhiambo Murvine Ogutu
 

Děkujeme všem úžasným lidem z ČR, SR i Keni za obrovskou podporu a pomoc. Do dnešního dne jsme ve sbírce pro Ruth nashromáždili potřebnou částku. Pokud se také podaří domluvit podporu z keňského pojištění NHIF a z nadace Faraja Cancer Center, bude uhrazena nejen celá léčba, ale také všechny potřebné výdaje (pobyt v Nairobi po celou dobu, cestovní výdaje, stravu atd.), které by jinak velmi zatížily rodinu. Průběžně budeme sdělovat detailní informace z léčby i čerpání financí.

» Poděkování adoptivní maminky Ruth

» Více na www.facebook.com/CentrumNarovinu

Férový obchůdek podporuje Ostrov Naděje
Hledáme nové koordinátory projektu Adopce na dálku
Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme dobrovolníky v ČR a v Keni
Klub přátel adopce
Představujeme novou posilu v pražské kanceláři
Důležitost zdravotního pojištění pro děti v Keni
Zajímavé extra platby
Jak studenti Ostrova Naděje hodnotí svou školu, která je jiná než běžné školy v Keni?
Na co jsme hrdí
Výsledky „Celostátní srovnávací zkoušky středního vzdělání“ (Kenyan Certificate of Secondary Education) humanistické školy Ostrov Naděje v roce 2019
Postřehy dobrovolníků a adoptivních rodičů z cesty do Keni
Děkujeme za podporu partnerským školám – Férový obchůdek na jarmarku
 

 

Vážení adoptivní rodiče, vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

obracíme se na vás s žádostí o pomoc. Rozhodli jsme se zorganizovat finanční sbírku pro Ruth, která má rakovinu a její rodina nemá dostatek financí na zahájení léčby.

Ruth je 19 let a má 8 sourozenců. Matka musí rodinu živit sama rybařením a prodejem ryb, protože otec je již starý a nemocný. Bydlí ve dvoupokojovém hliněném domku a měsíčně má rodina příjem okolo 100 korun. Ruth studuje 3. ročník střední školy Island of Hope Humanist Mixed Boarding School v našem komunitním centru Ostrov Naděje.

Dívce nebylo poslední tři měsíce moc dobře a stěžovala si na bolest v krku. Navštívila naši kliniku a poté byla převezena do jiné nemocnice v Kisumu, kde byla na 4 dny hospitalizována. Bylo zjištěno, že má kolem nosohltanu zvětšující se útvar. Výsledky biopsie bohužel ukázaly, že buňky jsou rakovinotvorné. Nyní má velké bolesti, její stav se každým dnem zhoršuje a je třeba její situaci rychle řešit. Bylo doporučeno pokračovat v léčení v Agha Khan Hospital nebo v Texas Cancer center. Obě kliniky jsou v Nairobi a Ruth bude muset cestovat přes 420 km. Vzhledem k tomu, že se nález nachází mezi nosem a očima, by operace na odstranění nádoru byla riskantní a je velká pravděpodobnost, že by ztratila zrak, sluch a čich. Chemoterapie a radioterapie jsou proto nejvhodnější možnosti.

Adoptivní rodič dívce hradil zdravotní pojištění a přispěl na její léčbu i další mimořádnou platbou, ale již nyní jsou limity, které mohou být pokryty ze zdravotního pojištění, vyčerpány. Rodina Ruth se snaží zajistit i státní zdravotní pojištění (NHIF), které by snad mohlo pokrýt náklady na hospitalizaci. Nicméně je to velmi zdlouhavý administrativní proces a vzhledem k naléhavosti věci by bylo potřeba, aby léčba začala co nejdříve, protože se dívky stav velmi rychle zhoršuje. Hledáme i další možnosti podpory přímo v Keni, ale protože se jedná o vysokou částku, obracíme se s žádostí o pomoc i na vás…

Celkové odhadované náklady, včetně chemoterapie, radioterapie, skenování aj., činí prozatím cca 830 600 KES (cca 180 000,- Kč). Své příspěvky můžete posílat na číslo sbírkového účtu: 107-6829480277/0100, variabilní symbol Ruth 151634.

I poslání malé částky pomůže snížit celkové vysoké náklady.
Předem děkujeme za podporu,
Centrum Narovinu

1

Děkujeme za podporu dětí v Keni na jejich cestě za lepší budoucností. ❤️

Stáhnout Stáhnout video (89 MB)

» Databázi dětí v programu a více detailních informací najdete zde.
» 15 let AdopceAfrika.cz

Nakoukněte s námi do domácího prostředí dívky i do střední školy, kterou navštěvuje.
Podpora vzdělání má smysl! Nejbližší nástupní termín dětí do školy je leden. Pošlete to prosím dál… Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat. ❤️

Stáhnout Stáhnout video (177 MB)

» Databázi dětí v programu a více detailních informací najdete zde.
» 15 let AdopceAfrika.cz

Vážení adoptivní rodiče, vážení příznivci a přátelé Centra Narovinu,

přejeme Vám poklidné svátky vánoční a do nového roku hodně zdraví, lásky, spokojenosti a radosti.

Jsme moc rádi, že i tento rok jste byli s námi a těšíme se na další spolupráci i v příštím roce,

Vaše Centrum Narovinu

Dobrý den paní Feminová,

nevím, jestli si ještě vzpomenete, ale před několika roky jsme spolu koordinovali naši sponzorskou činnost ve prospěch námi vybraného dítka.

Já se jmenuji Jaroslav Vlasák a spolu s manželkou jsme chtěli pomoci nějakému človíčkovi, který někde ve světě tu naši pomoc potřebuje.

Kontaktovali jsme proto na jaře roku 2004 „Centrum Narovinu“ a vybrali jsme si dítko, kterému jsme chtěli alespoň částečně ulehčit jeho mládí.

To naše vybrané dítko se jmenuje Okumu Petersona Gillumba, pocházel z Kisumu Island v Keni. Bylo mu tehdy šest let, jeho maminka zemřela a jeho otec se staral o Okumu, ale také o jeho čtyři sourozence. Právě jeho nelehký osud byl rozhodující pro náš výběr… Kontaktní osobou v té době pro nás byla paní Lucie Valtová.

Náš adoptovaný syn (s označením 50680 ve vaší databázi) v roce 2004 nastoupil do prvé třídy. Přeskočím celou řadu let, které naše sponzorství pokračovalo. Náš adoptivní syn úspěšně dokončil základní školu a pokračoval za naší podpory na škole střední. Úspěšnou maturitou naše sponzorství skončilo.

Zůstali jsme ale v kontaktu a náš adoptivní syn pokračoval ve studiu i na univerzitě…!

Úspěšně studium zakončil, jak vyplývá z jeho přiloženého dopisu:

Ahoj tati, jak se máš? Doufám, že dobře. Je tu další příležitost, za kterou děkuji Bohu, že vás mohu oslovit a konverzovat.

Naše pouto skončilo a vaše podpora byla úspěšná, i když náročná a vyčerpávající. Bylo také nešťastné, že jsme byli všichni ze spolupracující organizce propuštěni poté, co se snížil jejich finanční dar o 42 %, a tak byli donuceni poslat domů mnoho svých zaměstnanců. Nicméně jsem se za poslední měsíc přestěhoval do Nairobi, což je hlavní město Keni, abych navštívil několik organizací, které považuji za relevantní pro stáž nebo práci, ale bez / nebo s nízkou odezvou.

Konečně, to datum je tady s námi a je to pátek 6. prosince 2019. Proto s velkou pokorou zvu tebe tati a tvoji rodinu, na 14. promoci na univerzitě Masinde Muliro. Děkuji, tati za podporu na dlouhé cestě od dětství až do současnosti, moc děkuji a Buh ti žehnej.

Určitě se mnou budete souhlasit, že pocit radosti i pýchy je asi oprávněný!!

Chtěli bychom Vám s manželkou poděkovat za činnost, která nám umožnila pomoci jednomu človíčkovi z Afriky zásadně změnit život!!! Asi si ani neumíme úplně dobře představit jak…

Zdravím a přeji Vám osobně mnoho úspěchů při záslužné činnosti.

Jaroslav Vlasák
 

1

Podpora vzdělání má smysl! Podpořte i Vy program Adopce na dálku a pošlete jedno z dětí od ledna do školy…

» Databázi dětí v programu a více detailních informací najdete zde. Děkujeme.
» 15 let AdopceAfrika.cz

Příběh Evelyne

Stáhnout Stáhnout video (259 MB)

Příběh Dansona

Stáhnout Stáhnout video (607 MB)

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800, a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z ukončených adopcí, jsme v III. trimestru 2019 (k 30. 9. 2019) podpořili celkem 57 dětí (celkem se jedná o částku 225 200,- Kč).

Tyto děti přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“ a díky Klubu přátel adopce nemusely přerušit školní docházku.

Děkujeme Vám

40476 Shaban Mgodo Baraza
40563 Felix Obongo
40708 Peris Wanjiku
40718 Everlyne Wairimu
40776 Francis Owino Jeje
40821 Abel Njoroge
40892 Collins Onyango
40893 Cynthia Akinyi Otieno
40913 Michelle Mwanzia
41127 Steven Macharia Kihonge
41231 Chrisantus Malala Juma
41242 Altem Nanusendo
41302 Emmanuel (Hamisi) Wekesa (Furukha)
41323 Lavenda Awuor Ondito
41417 Paul Maina
41422 Emmanuel Sikuku
41493 Stevin Andiego
41669 Naomi Muthoni
41718 Yvone Obisa Amugune
41738 Rose Mwanga Kadenge
41752 Purity Kageha
41786 Treazah Muhonja
50419 Bridgit Wanjiru
50810 Annet Adagi Jalenga
50956 Brian Otieno
51404 Sophia Anyango Odira
51443 Debra Achipi Obote
51449 Anastasiah Wairimu
51471 Cammulance Kavere
51493 Nazarene Wanjiru
51516 Agrey Adeka
51543 Valdas Adamcus Owuor Sitock
51655 Judith Achieng
51685 Lucy Anyango Okongo
51719 Richard Odira
51722 Pauline Odira
51730 Gordon Lumumba Odhiambo
51733 Wiclife Ochieng Okuku
51737 Collins Ochieng Mboya
51753 Mishel Akinyi Odero
51841 Mariam Kamra Wanyama
51979 Cavine Odhiambo Ochieng
52039 Liston Opiyo
52057 Vera Spencer Adhiambo
52153 Lenox  Oketch Samwel
52193 Brian Rooney Oluoch
52234 Brian Okoth Odhiambo
52420 Jackson Mwanza Musau
52451 Felix  Momanyi
52616 Henry Otieno Ouma
52630 Lenox  Jared Otieno
52643 James  Orengo Owuato
52772 Alphonce Barrack Okumu
52785 John Onyango Otieno
52790 Maida Eunice Adhiambo
52791 Suleiman  Opiyo Opiyo
52794 Loise Nyaroko Waita
 

Z účtu Klubu přátel adopce, kam lidé mohou přispívat pravidelnou i nepravidelnou částkou pod v. s. 800, a kam jdou i přeplatky, které nám věnovali „adoptivní rodiče“ z ukončených adopcí, jsme
v II. trimestru 2019 (k 31. 5. 2019) podpořili celkem 56 dětí (celkem se jedná o částku 256 947,- Kč).

Tyto děti přišly o podporu svého dosavadního „adoptivního rodiče“ a díky Klubu přátel adopce nemusely přerušit školní docházku.

Děkujeme Vám

40476 Shaban Mgodo Baraza
40563 Felix Obongo
40708 Peris Wanjiku
40718 Everlyne Wairimu
40892 Collins Onyango
40913 Michelle Mwanzia
40987 Tofiq Abdhalla
41081 Charles Munuve Mutiso
41127 Steven Macharia Kihonge
41193 Mercy Lumayo
41231 Chrisantus Malala Juma
41295 Antony Omondi Omondi
41323 Lavenda Awuor Ondito
41493 Stevin Andiego
41669 Naomi Muthoni
41718 Yvone Obisa Amugune
41738 Rose Mwanga Kadenge
41786 Treazah Muhonja
50419 Bridgit Wanjiru
50810 Annet Adagi Jalenga
51404 Sophia Anyango Odira
51443 Debra Achipi Obote
51471 Cammulance Kavere
51493 Nazarene Wanjiru
51516 Agrey Adeka
51543 Valdas Adamcus Owuor Sitock
51655 Judith Achieng
51685 Lucy Anyango Okongo
51722 Pauline Odira
51730 Gordon Lumumba Odhiambo
51733 Wiclife Ochieng Okuku
51737 Collins Ochieng Mboya
51753 Mishel Akinyi Odero
51841 Mariam Kamra Wanyama
51979 Cavine Odhiambo Ochieng
52011 Eugine Akello Wandeo
52026 Inna Reisa Otieno
52039 Liston Opiyo
52057 Vera Spencer Adhiambo
52095 Delon Hastings Otieno
52153 Lenox  Oketch Samwel
52169 Iddah  Atieno Otieno
52234 Brian Okoth Odhiambo
52420 Jackson Mwanza Musau
52630 Lenox  Jared Otieno
52643 James  Orengo Owuato
52672 William Awino Ombalo
52756 Ashlian Osewe
52761 Naivil Bryan Ochieng
52772 Alphonce Barrack Okumu
52784 Ronaldo Otieno
52785 John Onyango Otieno
52790 Maida Eunice Adhiambo
52791 Suleiman  Opiyo Opiyo
52792 Bertha Achieng Odero
52793 Caroline  Wanjiku Njoroge
 

Park Lane International School
14.12. 2019, 12 hod. – 18. hod
Valdštejnská 151/6a, Park Lane campus Praha 1.

Nasajte atmosféru z minulé akce Winter Market 2018. Férový obchůdek Centra Narovinu bude i letos u toho.

Forma práce: plný úvazek  –  HPP, pevná pracovní doba
Pozice: Asistentka administrativního zajištění projektu pomoci na dálku „Adopce afrických dětí“
Obor: administrativa v neziskovém sektoru - rozvojová spolupráce a výchova, dobrovolnictví
Region: Praha
Text inzerátu: Centrum Narovinu, o.p.s. je obecně prospěšná společnost zabývající se mezinárodní rozvojovou spoluprací s Afrikou a globální rozvojovou výchovou hledá asistenta/ku administrativního zajištění – především pro rozvojový projekt „Adopce afrických dětí“.

Náplň práce:

 • administrativně-technická podpora projektu a pomoc se zajištěním chodu celé kanceláře (správa databáze projektu „Adopce afrických dětí“, vyřizování emailů, telefonátů, …)
 • komunikace s kanceláří v Nairobi
 • komunikace s „adoptivními rodiči“, dobrovolnými koordinátory adopcí a dobrovolníky
 • pomoc s organizací miniobchůdku v duchu fair trade
 • pomoc na akcích organizace (benefiční akce, prezentační stánky…)

Požadujeme:

 • min. SŠ vzdělání
 • dobré organizační a komunikační schopnosti
 • zkušenost s administrativně-technickým vedením kanceláře
 • znalost práce na PC (MS Office – především Excel na velmi dobré úrovni, databáze, internet)
 • nutná dobrá znalost angličtiny slovem i písmem
 • samostatnost, spolehlivost, systematičnost, pečlivost a zodpovědnost, trpělivost
 • předpoklady pro práci v týmu a ochota zapojit se i do dalších činností v rámci organizace
 • ochota se učit a doplňovat si informace, zájem o rozvojovou spolupráci a Afriku

Výhodou: praxe na podobné pozici v neziskové organizaci, zkušenost v oblasti rozvojové spolupráce, příjemné vystupování, komunikativnost, záliba v excelovských tabulkách, porozumění mluvené/africké angličtině

Nabízíme:

 1. Možnost přímo sledovat smysluplnost své práce
 2. Práci v příjemném kolektivu lidí vyznačujících se chutí pomáhat
 3. Sick days, občasná možnost home office
 4. 25 dní dovolené
 5. Nástupní plat: 21 000,- Kč (hrubého)

Vážné zájemce prosíme, aby poslali svůj strukturovaný životopis + motivační dopis co nejdříve e-mailem na adela.parikova@adopceafrika.cz. Osobní schůzky se zájemci budou probíhat během prosince a nástup by byl ihned, nejpozději od ledna 2020.

Název organizace: Centrum Narovinu, o.p.s., Adresa: Sokolská 32, Praha 2, www.adopceafrika.cz

1

Úterý 3. 12. 2019 od 17:30 hod.
Činoherní kavárna, Ve Smečkách 26, Praha 1

17:30 – 18:30 Promítání a povídání o životě v Keni a zkušenostech s rozvojovými projekty

Povídat přijdou naši koordinátoři Petra Augustová a Jiří Štancl, kteří se nedávno vrátili z Keni. Během své cesty navštívili své adoptované děti a také navštívili „Ostrov Naděje“.

Z Keni se vrátila i Evelína Milfortová, která bude vyprávět své zkušenosti se zdravotním systémem v Keni. A prohlédnout si, a třeba i zakoupit, si budete moci její nádherné fotografie.

18:30 – 19:30 Africké tržiště – dárky s příběhem z Férového obchůdku, přijďte si nakoupit originální dárky

19:30 -21:00 Lucie Strnadová a Petr Kohoutek v programu skupiny Melissa

Celý výdělek podpoří vzdělání dětí z Ostrova Naděje v Keni.

» Událost na facebooku

1

30.10. 2019, 13 – 18 hod.
Mariánské náměstí 1/98, 110 00 Praha

Užijte si s námi příjemné předvánoční setkání v prostoru Dílny. Přijďte se potěšit a nakoupit rukodělné výrobky, krásné dárky pro vás a vaše blízké. Férový obchůdek Centra Narovinu nebude samozřejmě chybět.

Více na:
» Vánoční jarmark
» Ústřední knihovna - Dílna

Desáté SLOU DAYS
22. 11. v 12:00 až 23. 11. v 20:00
Hauch Gallery
Pobřežní 20a, 186 00 Praha

Opět se těšte na Shopping zónu, kde najdete udržitelnou módu, organickou kosmetiku a doplňky. Na akci si budete moci zakoupit také dárkové certifikáty s náramky Centra Narovinu podporující vzdělání, zdravotní péči a rozvoj komunitního centra Ostrov Naděje v Keni. Děkujeme ❤️

» Událost na facebooku

Medový den
23. 11.  09:00 – 14:00
Dům dětí a mládeže „OSTROV“, Šultysova 518, Slaný

Tvořivé dílny pro děti i dospělé, výroba adventních věnců, dárků, dekorací, zdobení medových perníčků. Prezentace včelařského kroužku pod ZOSV Slaný, lité a máčené svíčky z včelího vosku. Prodej rukodělných výrobků, šperků. Centrum Narovinu u toho bude také s tvořivou dílničkou a Férovým obchůdkem. Těšíme se na setkání.

» Více na www.ostrov-svc.cz/program-akci/423-medovy-den-9-rocnik

 

Clarion Congress Hotel Prague ****, Freyova 945/33, Praha 9, Metro B – Vysočanská

Největší cestovatelský festival v ČR – 5 promítacích sálů, společně s Exotic Food Festivalem, exotické tance, 70 projekcí, osobnosti českého cestovatelství.

Centrum Narovinu obohatí program festivalu dárky s příběhem z Férového obchůdku (keňská káva a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty a další…). Přijďte si nakoupit originální dárky z Keni, které určitě potěší každého a my Vaší podporou potěšíme a podpoříme děti z Ostrova Naděje, kam 100 % výdělku vracíme.

Těšíme se na setkání

» Cestovatelský festival Kolem světa
» Událost na Facebooku

Filozofická Fakulta Univerzity Karlovy, Náměstí Jana Palacha 2, Praha 1, Metro A – Staroměstská

Cestovatelsko-outdoorový festival – Hory, cestování, divoká voda, běh, kolo, skialp… 80 přednášek, workshopů a filmů. Víkend plný zajímavých lidí.

Centrum Narovinu obohatí program festivalu dárky s příběhem z Férového obchůdku (keňská káva a čaj, mastkové výrobky, šperky, dárkové certifikáty a další…). Přijďte si nakoupit originální dárky z Keni, které určitě potěší každého a my Vaší podporou potěšíme a podpoříme děti z Ostrova Naděje, kam 100 % výdělku vracíme.

Těšíme se na setkání

» Festival Obzory
» Událost na Facebooku

Kdo tvoří tým Centra Narovinu? Představujeme dobrovolníky v ČR a v Keni
Klub přátel adopce
Jak dopadla videa dětí v programu Adopce na dálku?
Zajímavé extra platby pro děti v programu Adopce na dálku
Hledáme nové partnery pro projekt Ostrov Naděje, komunitní centrum na Rusinga Island v Keni
Kolik stojí vzdělání v Keni? Stačí na to výše příspěvku od adoptivních rodičů? Proč se studentům tvoří dluhy? Jak tuto situaci řeší kancelář Centra Narovinu?
Projekt Keňa na Gymnáziu
 

 

Mladá fotografka Regina Jäger ze Švýcarska ve spolupráci s Centrem Narovinu představuje fotografie zachycující každodenní život komunitního centra Ostrov Naděje na Rusinga Island v Keni.

Toto komplexní komunitní centrum dnes už poskytuje služeby celé místní komunitě, je i zázemím pro více než 500 dětí. Jeho součástí je sirotčinec, MŠ, ZŠ, internátní střední škola, vzdělávací centrum s knihovnou, zdravotní klinika, řemeslné dílny a farma se zavlažovacím systémem, ovocnými stromy a chovem ryb a slepic.

Výstava je prodejní a potrvá do konce října.

» KC Nová Beseda

Zveme Vás na tradiční akci Holubovy Holice, kdy si připomínáme narození pana Dr. Emila Holuba, 7. října 1847, v Holicích.

Program akce začíná ve středu 2.10. pohádkou v muzeum pro žáky ZŠ a maminky s malými dětmi. Ve čtvrtek 3.10.promítáme film pana J. Svatoše „Archa světel a stínů“ v městském kině, dopoledne pro ZŠ a odpoledne pro veřejnost. Pátek 4.10. je určen besedě účastníků Rallye Dakar v sále KD města Holic. Vše vyvrcholí v sobotu 5.10. Africkou sobotou v muzeu, Centrum Narovinu přijede se svým Férovým obchůdkem a připraví workshop s africkou tématikou pro děti i dospělé. Odpoledne zde vystoupí africká skupina E.M.O.N.G.O..

Na všechny akce Vás srdečně zveme. Vstupy v rámci akce Holubovy Holice zdarma.

» Holubovy Holice 2019